Piyasa Düşerken Herkes Bu Altcoin’e Kitlendi: Süratle Toparlanıyor!

Piyasa Düşerken Herkes Bu Altcoin’e Kitlendi: Süratle Toparlanıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Piyasa Düşerken Herkes Bu Altcoin’e Kitlendi: Süratle Toparlanıyor!

Geçen hafta ağır trafik nedeniyle kapanan Shibarium, hem SHIB hem de öteki ekosistem tokenlerinin fiyatlarında sert düşüşe yol açtı. Altcoin piyasası Eylül ayına kırmızı tonuyla girerken, ağ büyüme metrikleri olumlu bir görünüm sunuyor.

Shibarium kullanıcı sayısı rekora tırmanırken, altcoin balinaları hızlanıyor

İkinci en büyük meme token olan Shiba Inu, Katman-2 ekosistemi Shibarium’u piyasaya sürdüğünden beri, kilometre taşlarına ulaştı. Ancak abartılı talep Shibarium’u bir noktada tıkınma noktasına getirdi. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, altcoin ağının tekrar faal hale gelmesi birkaç günü buldu. Bu esnada fiyatlar çift haneli düşüş kaydetti.

Shibarium köprüsünden altcoin çekme süreçleri, ağda milyonlarca dolarlık belirsizliğe yol açan yazılım yanılgılarıyla dolup taştıktan sonra, çok abartılı bir lansmanın süratle sona ermesinden haftalar sonra, artık canlı ve kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

BTC Piyasası: Piyasa Düşerken Herkes Bu Altcoin’e Kitlendi: Süratle Toparlanıyor! 1

Ağ metrikleri yükseliyor, lakin TVL kararsız

Blockchain kaşiflerinden elde edilen datalara nazaran, 31 Ağustos’ta yaklaşık 100.000 süreç gerçekleşti. Daha evvel 25 Ağustos’ta 132.000 süreçle tepe görülmüştü. Cuma gününden itibaren kullanıcılar Shibarium’da takas yapmak için SHIB, BONE ve başka tokenleri kullanabiliyorlar.

Şu anda Shibarium’un kilitli kıymeti sırf 1,26 milyon dolarda. Bu da ortalama bir kullanıcının Katman-2 ağına çok az sermaye ayırdığını gösteriyor. Datalara nazaran bu, kripto ekosistemindeki çeşitli Blockchainlerde kilitlenen 35 milyar doların %1’inden az.

BTC Piyasası: Piyasa Düşerken Herkes Bu Altcoin’e Kitlendi: Süratle Toparlanıyor! 2

Anonim bir altcoin balinası, krizin ortasında elini yükseltti

Başka bir yerde, anonim bir SHIB balinası bugün erken saatlerde alışılmadık bir hareket yaptı. Dev yatırımcı, tek sefer 38 milyon dolar pahasında SHIB taşıdı. Süreç bilgileri, balinanın evvel SHIB’de 160.000 doları, akabinde SHIB’de 37,4 milyon doları Ethereum’daki yeni bir cüzdana taşıdığını gösteriyor.

Bu ortada Shibarium’un lansmanı bir “söylentiyi satın al, haberi sat” olayı üzere görünüyordu. Bunun nedeni döviz girişi ve çıkışının durumuydu. On-chain datalara nazaran SHIB’in borsa girişi 29,25 milyon oldu. Bu da balina süreçlerinin ardındaki nedeni detaylarıyla açıklıyor.

BTC Piyasası: Piyasa Düşerken Herkes Bu Altcoin’e Kitlendi: Süratle Toparlanıyor! 3

On-chainler Shiba Inu hakkında neler söylüyor? Altcoin yatırımcıları ilgili mi?

Santiment, deverana nazaran 30-31 Ağustos ortasında kullanılan SHIB tokenlerinin arttığını bildirdi. Şu anda yaklaşık 7,88 trilyon altcoin süreçlerde yer aldı. Bu da Shiba Inu’nun daha evvel gözden kaçan durumunun değiştiği manasına geliyor.

Piyasa Bedelinden Gerçekleşen Bedele (MVRV) Z skorunda ise -3,43’e geriledi. MVRV Z puanı, bir varlığın piyasa kıymeti ile gerçekleşen bedeli ortasındaki farkın bir işlevidir.

BTC Piyasası: Piyasa Düşerken Herkes Bu Altcoin’e Kitlendi: Süratle Toparlanıyor! 4

Z puanının yüksek pahaları, bir varlığın çok bedelli olabileceği manasına gelir. Lakin MVRV Z puanının negatif bölgede olması SHIB’in bedelinin altında pahalanabileceği ve mevcut bedelinden alım fırsatı olabileceği manasına geliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap