Piyasa Düşerken Bu Altcoin “Durdurulamıyor!” Bugünde Fırladı

Piyasa Düşerken Bu Altcoin “Durdurulamıyor!” Bugünde Fırladı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Piyasa Düşerken Bu Altcoin “Durdurulamıyor!” Bugünde Fırladı

XRP, DOGE, ADA ve SOL üzere birçok yüksek hacimli altcoin, son bir haftaya nazaran düşüş gösteriyor. Piyasa kıymetine nazaran birinci 10 ortasında adım atan Toncoin (TON) ise rallisini sürdürüyor. Fiyatı bugünde çift haneli fırladı…

Toncoin (TON), altcoin piyasasına öncülük etmeye devam ediyor

Son bir haftada Toncoin, %25’lik dikkat alımlı bir artışla 1.75’tan 1.95 dolara yükseldi. Böylelikle, 7.72 milyar dolarlık piyasa bedeliyle 10. sıraya oturdu. Piyasada, yeni yıldız altcoin projeleri keşfetme heyecanı süratle artıyor. Birtakım altcoinler, öne çıkarak kripto para sıralamasında üst sıralara tırmanmaya başladı.

Toncoin (TON), son 30 gün içinde %50’nin üzerinde kıymet kazanarak bu gayrette öne çıkıyor. Üstün performansı, altcoin boğalarını 3 dolarda yeni tepelere yönlendiriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Piyasa Düşerken Bu Altcoin “Durdurulamıyor!” Bugünde Fırladı 1

Bu esnada, genel piyasa havası aşağı taraflıydı. Lakin, Toncoin bu olumsuz ortamda olumlu dikkat çekiyor. Altcoin, son 24 saatte %15’lik artışla 2.25 düzeyinde süreç görüyor. Toncoin’in son 24 saatlik süreç hacmi, ortalama 20 günlük hacminin üzerinde, tam olarak $27 milyon.

Büyüyen süreç hacmi, altcoin projesine yönelik ilginin arttığının açık bir göstergesi. Toncoin’in yüksek süreç hacmi, fiyatını daha da yükseltiyor. Ayrıyeten, 14 Eylül’de Toncoin Vakfı ve Telegram, Telegram kullanıcıları için özel olarak tasarlanmış bir kripto cüzdan olan TON Space’i tanıttı. Telegram, bu atakla kullanıcı sayısını 2028’e kadar %30 artırmayı hedefliyor.

Toncoin neden yükseliyor?

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere Telegram, TON ağını resmi olarak onayladığını ve onu Web3 altyapısı için tercih edilen Blockchain olarak konumlandırdığını duyurdu. Telegram, TON’u uygulamasının kullanıcı arayüzüne problemsiz bir halde entegre etmeyi planlıyor. Bu da altcoin fiyatının haberin yayınlanmasından yalnızca 30 dakika sonra %6,5 oranında artmasına neden oldu.

TON ağı esasen etkileyici 3 milyon kayıtlı kullanıcıya sahip bir Web3 cüzdanını tanıttı. Telegram artık bu cüzdanı uygulamasına entegre etmeyi hedefliyor. Tıpkı vakitte, 800 milyonluk geniş kullanıcı tabanına ayarları aracılığıyla erişim sağlamayı planlıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Piyasa Düşerken Bu Altcoin “Durdurulamıyor!” Bugünde Fırladı 2

Ek olarak, TON Space isimli yeni cüzdan, dünya çapındaki tüm Telegram kullanıcılarına kademeli olarak sunulacak. Lakin TON Vakfı’na nazaran, lansman ABD’de gerçekleşmeyecek ve Kasım ayına kadar tamamlanması bekleniyor. Bu nedenle altcoin projesinin biraz daha vakti gereksinimi var.

TON’un 800 milyon kullanıcıya yönelik web3 cüzdanı

Altcoin meraklıları ortasında popülerliğiyle bilinen Telegram, Blockchain alanıyla iç içe geçmiş bir geçmişe sahip. Bu seyahat 2018 yılında dahili bir proje olarak başladı. Lakin pürüzlerle karşılaştı. Telegram’ın, SEC’in kayıtsız menkul değerlerin satışı teziyle başlattığı yasal süreç nedeniyle Ağustos 2020’de geliştirmeyi durdurmasına yol açtı. Neyse ki topluluk proje etrafında toplandı. Sonraki yıl teşebbüsü canlı tutmak için TON Vakfı’nı kurdu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap