Piyasa Çökerken Balinalar, Bu Altcoin’den Topluyor!

Piyasa Çökerken Balinalar, Bu Altcoin’den Topluyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Piyasa Çökerken Balinalar, Bu Altcoin’den Topluyor!

SEC ile davalı olan Ripple şirketinin kripto para birimi XRP, düşüşe rağmen büyük bir umutla altcoin balinaları tarafından toplanmaya devam ediyor.

Altcoin balinaları dip fiyattan biriktirmeye devam ediyor

Birçok yatırımcı, piyasadaki son düşüşten yararlanmak için Ripple (XRP) satın alma çılgınlığına katılıyor. Santiment tarafından gün içinde sağlanan veriler, toplam 336 adresin, önceki beş yıldaki en yüksek birikimi olarak kabul edilen 10 milyondan fazla XRP’ye sahip olduğunu ortaya koyuyor. Aralık 2021’den bu yana toplam 897 milyon XRP biriktirildi. Santiment paylaşımında şunlardan bahsediyor:

Üst düzey balinalar şimdi son beş yılda ikinci en büyük XRP miktarını biriktiriyor. Şu anda XRP’de 10 milyon dolar veya daha fazla bakiyeye sahip 336 XRP adresi var.

https://twitter.com/santimentfeed/status/1494474327957274624

Geçen yılın Aralık ayından bu yana 10 milyonu aşkın XRP adresi 897 milyon XRP biriktirdi. Bu oran, balinaların 1,29 milyar XRP biriktirdiği Kasım-Aralık 2020 döneminden biraz daha az. BTC’ye karşı en güçlü XRP fiyat toparlanması, birikimden üç ay sonra gerçekleşti (Kasım-Aralık 2020). Adreslerin çoğunluğunun kripto para borsaları tarafından kontrol edildiği düşünülürken, altıncı en büyük kripto para birimine yönelik talep önemli bir adım gibi görünüyor. Hatırlamak gerekirse, 2018’de 3.4 dolarla ATH fiyatına ulaşan XRP o zamandan beri %79.78 değer kaybetti. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), çöküşü tetikleyen XRP’nin satışı ile ilgili ihlaller olduğu iddiasıyla Ripple şirketine karşı bir şikayette bulundu.

SEC-Ripple davasının son döneminde olabiliriz

ABD merkezli birkaç borsa, büyük davanın bir sonucu olarak XRP token’i listelerinden çıkardı ve kripto paraya karşı katı önlem almamanın para cezasıyla sonuçlanabileceğinden korkuyor. Şaşırtıcı bir şekilde, XRPArmy topluluğu, kripto para biriminin arkasında kararlı bir şekilde kaldı ve düşüşlerde biriktirmeye devam etti. Analistler XRP fiyatında önemli bir artış tahmin ettiğinden, çoğu yatırımcı SEC davası çözüldükten sonra fiyatın fırlayacağı umuduyla satın almaya devam ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Piyasa Çökerken Balinalar, Bu Altcoin’den Topluyor! 1

Kriptokoin.com haberlerinde yer verdiğimiz üzere, SEC ve Ripple davasının çözüme ulaşması için çalışmalar hız kazandı. Yargıç Analisa Torres’in XRP’nin menkul kıymet olmadığını kanıtlayan kritik belgelerin açılması talebi de dahil olmak üzere son olaylar, destekçileri Ripple’a bağlı kalmaya sevk etti. Avukat Jeremy Hogan’a göre, dava, öncekiler gibi, muhtemelen bir anlaşmayla sonuçlanacak.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap