Pepe’deki tezler yüzde 20’lik düşüşü getirdi!

Pepe’deki tezler yüzde 20’lik düşüşü getirdi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Pepe’deki tezler yüzde 20’lik düşüşü getirdi!

Bir X kullancısının yapmış olduğu paylaşıma nazaran Pepe’ye (PEPE) ilişkin multisig cüzdanı ele geçirildi, Bu durum ile birlikte düşüşe geçen memecoin, yatırımcılarda panik yarattı.

CryptoNoddy tarafından yayımlanan bir gönderiye nazaran PEPE’nin çoklu imzayla korunan (multisig) cüzdanı ele geçirildi. Ekseriyetle multisig cüzdanlar 5/8 yahut 4/8 üzere imza yeterliliğiyle varlıkların hareket etmesine imkan sağlar. Lakin PEPE’deki bu data 2/8 sistemine geçti. Bu durum, 2 imzaya ulaşan birsaldırganın cüzdanda tam yetkiye sahip olması mananın geliyor. Kontrat meselelerinden kaynaklı olarak düşüşe geçen memecoin, son 24 saatte büyük bir oranda kıymet kaybetti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Pepe’deki tezler yüzde 20’lik düşüşü getirdi! 1

Akıllı kontratlar ile başı dertte

Multisig sistemlerindeki sorunlardan kaynaklı olarak zincirleme bir kaosa sürüklenen PEPE, hacklenme sinyallerini artırdı. Üstelik bir memecoin olması da, Rug Pull kaygılarını gerisinden getirdi. BTC’nin nispeten olumlu bir alanda süreç görmesine karşın çöküşe geçen PEPE, son 24 saatte yüzde 20,66 düşerek 0,000000871 dolara geldi.

Sadece yatırımcıları değil, genel piyasasyı bilhassa de memecoin’leri ilgilendiren PEPE, mümkün bir hack durumuyla karşı karşıya kalırsa sert düşüşlere yer hazırlayabilir. Binance listelenme sürecine gelirken inanılmaz bir fiyat hareketi sergileyen PEPE, şimdilerdeyse yaratmış olduğu risklerle ön plana çıkıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Pepe’deki tezler yüzde 20’lik düşüşü getirdi! 2

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap