Pepecoin (PEPE) düşüşünün gerisindeki nedenler! Neler oluyor?

Pepecoin (PEPE) düşüşünün gerisindeki nedenler! Neler oluyor?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Pepecoin (PEPE) düşüşünün gerisindeki nedenler! Neler oluyor?

Pepe (PEPE) tarafında uzun müddettir devam eden kasvetli bulutların gerisinde hangi nedenler yatıyor?

Cointelegraph’ın zincir içi, temel ve teknik göstergeler aracılığıyla yapmış olduğu bir tahlile nazaran PEPE tarafında düşüş devam edebilir.

Pepecoin, kısa müddette oluşturduğu furyayı tekrar kısa müddette kaybetti. PEPE fiyatı, Mayıs 2023 tarihindeki tepe noktası olan 0,00000448 dolardan yüzde 85’e yakın düşüş kaydetti. Cointelegraph, düşüş senaryosunun devam edebileceğini ileri sürdü. Pekala PEPE’nin düşüşünün ardında hangi sebepler yer alıyor?

Pepecoin (PEPE) düşüşü ve nedenleri

Pepecoin (PEPE), merkeziyetsiz borsa Uniswap’te ortaya çıktı. Birkaç ay üzere kısa bir müddette yakaladığı popülerlik ile Binance’e kadar ilerledi. Binance’te listelenmesiyle milyar dolarlık piyasa bedeline ulaştı. Proje, yeni Dogecoin yahut Shiba olarak lanse edildi. Tüm bu olumlu süreç, peş peşe gelen haber akışlarıyla yok oldu. PEPE, tepe fiyat noktasından yüzde 85’e yakın düşüş kaydetti.

PEPE fiyatının düşmesi ve bu düşüşü sürdürme ihtimali, art kapıdaki nedenleri merak ettirdi. Cointelegraph, PEPE’nin düşüşündeki üç nedeni ele aldı.

Pepecoin’de (PEPE) güvenlik ihlalleri

Pepecoin’in (PEPE) düşüşünde tahminen de en kıymetli nokta güvenlik ihlaller oldu. Pepecoin, iki haftada iki sefer güvenlik ihlali yaşadı. Birinci olarak 24 Ağustos’ta, Pepecoin’in takımında kırılma yaşandı. Takımın kimi üyeleri, 16 milyon dolar bedelinde PEPE’yi borsalara transfer etti ve itimat ortamını yıktı. Bu durum PEPE fiyatını yüzde 30 düşürdü.

Daha sonra, 9 Eylül tarihinde de bir güvenlik ihlali yaşandı. Pepecoin’in resmi X platformu, Telegram kanalını hack’lediğini doğruladı.

Telegram hack’ı haberi de PEPE fiyatını yüzde 15’e yakın düşürdü.

Pepecoin (PEPE) balinaları projeyi terk ediyor

Pepecoin (PEPE) blockchain bilgilerine yansıyan imajlarda, balinaların projeyi terk ettiği görüldü. Cointelegraph, 100 milyon ila 1 milyar PEPE bakiyeye sahip olan cüzdanların azamî arzın yüzde 96,5’ini temsil ettiğini aktardı. Bu arz dağılımı, Pepecoin takımının patlak vermesiyle birlikte süratli bir halde düşüş yaşadı. Büyük cüzdanlar projeden ayrılmaya başladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Pepecoin (PEPE) düşüşünün gerisindeki nedenler! Neler oluyor? 1

Pepecoin (PEPE) teknik tahlilinde kırılım

Pepecoin (PEPE) için teknik tahlile bakıldığında, projede alçalan üçgen formasyonunun kırılma etabına girdiği görüldü. PEPE, aşağı taraflı hareket etmek için gerekli ortama girmiş durumda.

Düşüş trendi manasına gelen alçalan üçgen, fiyatın geri çekilmeye devam edebileceği manasına geliyor. Alt trend fiyat çizgisinin kırılmasıyla ve üçgenin üst ile alt trend çizgileri ortasındaki yükseklik kadar düşüş gerçekleştiğinde formasyon çözülüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Pepecoin (PEPE) düşüşünün gerisindeki nedenler! Neler oluyor? 2

Cointelegraph, bu teknik tahlile dayanarak, PEPE fiyatının 0,00000064 dolara kadar gerileyebileceğini ileri sürdü.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap