PEPE Sıçradı: Lakin Bu Traderlar Onmilyonlarca Dolarlık Kayıp Yaşadı!

PEPE Sıçradı: Lakin Bu Traderlar Onmilyonlarca Dolarlık Kayıp Yaşadı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: PEPE Sıçradı: Lakin Bu Traderlar Onmilyonlarca Dolarlık Kayıp Yaşadı!

Kurbağa Pepe’den esinlenen tanınan kripto para ünitesi Pepe Coin, ani bir paha artışına şahit oldu. Bu durum, açığa satış konumundakiler (short pozisyon) için kıymetli kayıplara neden oldu. Raporlara nazaran, Pepe Coin’de short açanlar, coinin bedeli yüzde 100’ün üzerinde arttığı için tek bir günde toplam 17 milyon dolar kaybetti. İşte detaylar…

PEPE coin traderları 17 milyon dolar kaybetti

Pepe Coin, eşsiz markası ve güçlü topluluk dayanağı sayesinde son vakitlerde kripto meraklıları ortasında popülerlik kazanıyor. Meme coin, Nisan ayında piyasaya girdi ve kısa müddette eski “meme coin” kültürünü canlandırarak kimi yatırımcıları bir gecede milyoner yaptı. Sonuç olarak, birçok yatırımcı Pepe Coin’i satın almak için ivedi ederek bedelinin süratle yükselmesine neden oldu.

Ulaş Utku Bozdoğan: PEPE Sıçradı: Lakin Bu Traderlar Onmilyonlarca Dolarlık Kayıp Yaşadı! 1

Değerdeki artış, coin’i açığa satanlar için de değerli kayıplara neden oldu. Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere açığa satış, traderların varlıkları ödünç aldığı ve daha sonra daha düşük bir fiyattan geri alma ve kâr elde etme umuduyla sattığı ticarette kullanılan yaygın bir stratejidir. Lakin, Pepe Coin örneğinde olduğu üzere varlığın pahası artarsa, açığa satış yapanlar varlığı daha yüksek bir fiyattan geri almak zorunda kalır ve bu da kayıplara yol açar.

Veriler, traderlar tarafından alınan durumların birçoklarının short olduğunu gösteriyor. Toplam 30 milyon dolarlık tasfiyenin 17,35 milyon dolarlık kısmının (yüzde 57,6) kısa olduğu ortaya çıktı. Yani traderlar, büyük bir dalgalanmanın akabinde Pepe fiyatının düşeceğine dair bahis oynuyordu. Fakat, son duyurularla birlikte, PEPE fiyatı yüzde100’ün üzerinde arttı. Shortçuların uğradığı kayıplara karşın, Pepe Coin’in pahasındaki artış sahipleri için bir nimet oldu. Birçok sahip, yatırımlarının pahasının değerli ölçüde arttığına dikkat çekti.  Bu da coine ve daha fazla büyüme potansiyeline olan ilginin yenilenmesine yol açtı.

Ulaş Utku Bozdoğan: PEPE Sıçradı: Lakin Bu Traderlar Onmilyonlarca Dolarlık Kayıp Yaşadı! 2

WazirX de PEPE’yi listeliyor

Bu sırada, bir öbür gelişme de dikkat çekti. Raporlara nazaran, kripto para borsası WazirX, Binance’in müsaadeden giderek Pepe Coin’i platformunda listeleyeceğini duyurdu. Bununla birlikte, tüm borsalar Pepe Coin’i listelemeye açık değil. Örneğin CoinDCX’in coinin platformunda listelenmesini reddettiği bildirilmekte. WazirX’teki listelemenin, Pepe Coin’in görünürlüğünü ve erişilebilirliğini artırması beklenmekte. Öbür yandan listelemenin yatırımcıların coini satın almasını ve ticaretini kolaylaştırması beklenmekte. Bu da coinin kıymetinde ve piyasa pozisyonunda daha fazla artışa yol açabilir.

Sonuç olarak, Pepe Coin’in ani yükselişi shortçular için kıymetli kayıplara neden oldu, lakin tıpkı vakitte coine olan ilginin ve yatırımın artmasına da yol açtı. WazirX’teki listelemenin, madalyonun beklentilerini daha da artırması ve piyasadaki en tanınan ve gelecek vaat eden kripto para ünitelerinden biri olarak pozisyonunu güçlendirmesi bekleniyor. Mevcut durumda PEPE, yüzde 32’lik bir yükseliş ile 0.00000281 dolardan el değiştiriyor. Son 24 saatte 0.00000431 dolara kadar yükseldi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap