PEPE Olayından Yeni Detaylar: Hırsızlıktı!

PEPE Olayından Yeni Detaylar: Hırsızlıktı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: PEPE Olayından Yeni Detaylar: Hırsızlıktı!

On-chain analisti Yazan’ın yeni argümanlarına nazaran, PEPE grubu insider trading yoluyla 400 milyar PEPE satmıştı. Son argümanların öncesinde PEPE, Cuma günü ortaya çıkan skandal transferlerin akabinde sert düştü.

PEPE olayının perde ardı aydınlandı: Hırsızlıktı

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, 25 Ağustos’ta ortaya çıkan ve grubuyla temaslı olduğu tespit edilen PEPE transferleri, token fiyatı üzerinde çift haneli yıkıma yol açtı. Bu tarihte farklı merkezi borsa cüzdanlarına alan 16 trilyon PEPE tespit edildi. Proje grubu geniş çapta tasa yaratan ve fiyatı çift haneli düşüren argümanların akabinde harekete geçti. Bu yazıdan göz atabileceğiniz samimi açıklamanın akabinde PEPE fiyatı bir ölçü toparlanma sağladı.

Son gelişmelerde, kripto fenomeni Jeremy “Pauly” Cahen, rug pull savlarını insider trading olarak güncelledi. Pauly artık takım üyelerinin kimliklerini ve cüzdan faaliyetlerini ifşa ediyor. On-chain analistler tıpkı vakitte içeriden şahısların dahil olduğu kıymetli Pepecoin süreçlerine de dikkat çekiyor…

Analist, PEPE grubunun açıklamalarına ‘saçmalık’ dedi

Geçtiğimiz saatlerde Pauly, Pepecoin takımının dokuz farklı cüzdanda bekleyen 16-17 milyon dolarlık Pepecoin tuttuğunu açıkladı. Ayrıyeten, PEPE grubunun mevzu ile yaptığı açıklamalara ‘saçmalık’ dedi. Şaşırtan bir formda proje takımının kimi makus niyetli direkt PEPE satmayı tercih etmiyordu. Bunun yerine, stratejik olarak PEPE’yi merkezi borsa (CEX) cüzdanından boşaltarak değerli bir short durum oluşturdular. Pauly, başlangıçta rug pull olarak betimlediği olayın aslında daha önemli olduğunu söylüyor:

@Degenharambe ve @pepecoineth grubundaki başka ortaklarının mümkün olan en kısa müddette adalet önüne çıkarılmasını sağlamak için büyük ihtimalle kolluk kuvvetlerinin birden fazla şubesiyle çalışacağım. Açgözlülükleri ve kabahatleri birçok bireye çok ziyan verdi.

Pepecoin grubu hesap vermeli

Pauly daha sonra Pepecoin grubundan birkaç kişinin ferdî bilgilerini de açıkladı. Bu bireylerin süreç faaliyetlerini detaylı olarak ortaya döktü. Pauly’e nazaran Pepecoin grubu topluluğu istismar ediyor. Çoklu imzalı cüzdanlar ve PEPE varlıkları ile ilgili açıklamaların büsbütün yanlış olduğunu ileri sürüyor.

İşte o yeni iddialar

On-chain analisti Yazan’ın yeni savlarına nazaran, proje takımının kimi üyeleri gizlice PEPE satıyordu. Pauly’nin Pepecoin takım üyelerini ifşa etmesiyle birebir vakte denk gelen yaklaşık 400 milyar Pepecoin satıldı. Buna cevaben Yazan, Binance ve OKX üzere kripto borsalarına içeriden şahısların süreçlerini engellemek için tedbirler almaya çağırdı.

Pepecoin’in fiyatı, takımının gerçekleştirdiği satışlar nedeniyle %15 oranında düşüş gösterdi. Fiyatı %10’luk kısa bir artışa karşın momentumunu koruyamadı ve düşüş yaşadı. Bu da toplumda hakim olan olumsuz havayı artırdı. Meme token şu anda son 24 saate nazaran sabit kaldığı 0.0…08903 dolardan süreç görüyor. Son gelişmelerin akabinde piyasa kıymetine nazaran birinci 100 ortasından uzaklaşmak üzere.

Ulaş Utku Bozdoğan: PEPE Olayından Yeni Detaylar: Hırsızlıktı! 1

Daha evvel PEPE üzere ani yükseliş yaşayan meme token projeleri hakkında önemli tasalar olduğunu aktarmıştık.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap