PEPE Mucidi Şoke Etti: Tercihi Bu Altcoin Oldu!

PEPE Mucidi Şoke Etti: Tercihi Bu Altcoin Oldu!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: PEPE Mucidi Şoke Etti: Tercihi Bu Altcoin Oldu!

Kripto para piyasasında tam manasıyla bir PEPE Coin rüzgarı esti. Meme coin’i piyasada süratle dikkatleri üzerine çekti. Bununla birlikte, kripto paranın alakalı meme’inin ardındaki kişinin PEPE’nin varlığından haberdar olmadığı ortaya çıktı.

Kurbağa Pepe meme yaratıcısı DOGE maxi’si çıktı!

Efsanevi Pepe the Frog meme’in yaratıcısı Matt Furie, 9 Mayıs’ta bir Twitter Space’te yaptığı açıklamada, token’ın kripto para ünitesi alanındaki popülaritesindeki son artışa karşın Pepe hakkında bilgi sahibi olmadığını itiraf etti. Furie, Zogs isimli yeni NFT sanat koleksiyonu hakkındaki bir tartışma sırasında bu açıklamaları yaptı. Ayrıyeten Furie, bir Dogecoin (DOGE) maksimalisti olduğundan bahsetti. Bu bağlamda Furie, şunları söyledi:

Aslında bunu birinci kez duyuyorum. <…> Ethereum’u (ETH) duydum, Bitcoin’i (BTC) duydum ve Dogecoin’i duydum. Biraz o denli mi? <…> Ben bir Dogecoin maxi’yim.

Furie’nin son itirafının akabinde Pepe Coin’in gerisindeki gruptan ticari tazminat isteyip istemeyeceği şu anda bilinmeyen. Sanatçı şu ana kadar coin’i çıkaranlara karşı telif hakkı talebinde bulunmadı. Furie daha evvel Pepe meme’inin müsaadesiz kullanımına karşı sağlam bir duruş sergilemişti. Örneğin, OpenSea’yi, telif hakkı ihlali nedeniyle 7 milyon dolarlık ticaret hacmi yaratan 7.000 kurbağa tabanlı profil fotoğrafından oluşan Sad Frogs District projesini kaldırmaya zorladı.

Meme coin’inin meteorik paha artışı

Meme coin, başlangıçta kripto para dünyasına eğlenceli bir bakış açısı getirmek için oluşturulmuş topluluk odaklı bir çalışmanın eseri. Bununla birlikte, Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzer PEPE, başlangıcından bu yana meteorik bir yükseliş yaşadı. Bu süreçte bedeli neredeyse %5.000.000 oranında arttı. 1 Mayıs’ta yayınlanan yeni bir rapora nazaran, coin tek bir günde yaklaşık %120’lik bir artış gösterdi. Böylelikle PEPE’yi en yüksek üçüncü meme coin haline getirdi.

Pepe’nin süratli büyümesi kısmen Binance üzere çeşitli borsalarda listelenmesine bağlanabilir. Zira, Binance’deki son listeleme, token fiyatının yeni tepelere çıkmasına yardımcı oldu. Böylelikle PEPE, yararlarda daha geniş pazardan daha düzgün performans gösterdi.

Sonuç olarak, PEPE’nin on-chain ölçümleri de etkileyici bir büyüme gösteriyor. 10 Mayıs prestijiyle Cryptolaxy’den alınan datalar, tokenı birinci kere transfer eden yeni adreslerin sayısına dayanarak PEPE’nin kripto paralar ortasında en yüksek ağ büyümesine sahip olduğunu ortaya koyuyor. PEPE 4.039 yeni adresle birinci sırada yer alıyor. Onu 1.392 ile GALA ve 1.089 ile Shiba Inu (SHIB) takip ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: PEPE Mucidi Şoke Etti: Tercihi Bu Altcoin Oldu! 1Günlük ağ büyümesine nazaran tokenler / Kaynak: Cryptolaxy

Şu anda PEPE, son 24 saat içinde yaklaşık %5,92’’lik bir kayıpla 0,000001857 dolardan süreç görüyor. Buna karşın geçtiğimiz hafta %125 kıymet kazandı. Artık dikkatler, token’ın bu büyümeyi sürdürüp sürdüremeyeceği ya da birinci yatırımcıların paralarını çekmeye başlayıp başlamayacağı üzerinde.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap