PEPE Karışıklığı: Neler Oluyor? Takımdan Açıklama Geldi, Fiyat Yükseldi!

PEPE Karışıklığı: Neler Oluyor? Takımdan Açıklama Geldi, Fiyat Yükseldi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: PEPE Karışıklığı: Neler Oluyor? Takımdan Açıklama Geldi, Fiyat Yükseldi!

PEPE kripto para ünitesi topluluğu 24 Ağustos’tan beri bir karışıklık ve belirsizlik durumunda. Yaklaşık 15 milyon dolar bedelindeki yaklaşık 16 trilyon PEPE tokenı, harekete geçti.  PEPE tokenları; multisig CEX cüzdanından OKX, Binance, Kucoin ve Bybit dahil olmak üzere çeşitli kripto borsalarına gitti. Süratli ve şaşırtan süreçler, topluluğun projenin ve takımının bütünlüğünü sorgulamasına yol açtı. İşte detaylar…

PEPE, kaos ortamı yaşıyor: Neler oluyor?

Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere PEPE için son vakitlerde bir kaos ortamı var. Durum, multisig cüzdan için gerekli imza sahiplerinin önemli halde azaltılmasıyla daha da berbatlaştı ve 5/8 cüzdandan yalnızca 2/8’e düşerek topluluğu kaos içinde bıraktı. Azalan 10 trilyon token bakiyesi ve geriye kalan sadece bir imzacıyla belirsizlikler ortaya çıktı. Bununla birlikte, kaosun ortasında, PEPE topluluğu hem kalan tokenlerin hem de projenin Twitter hesabının inançlı bir halde tutulduğuna dair garanti aldı. Takım, karmaşık duruma ışık tutmaya çalışarak PEPE projesinin başlangıcından bu yana makus niyetli üyeler tarafından yönlendirilen iç çatışmalarla boğuştuğunu ortaya koydu.

PEPE projesi birinci günlerinden itibaren ilerlemeyi engelleyen ve birinci hafta içinde kilit takım üyelerinin ayrılmasına yol açan iç çekişmeler yaşadı. Bu ayrılmalar yalnızca geliştirme sürecini değil, birebir vakitte gerekli çoklu imzaları da sekteye uğratarak hassas bir durum yarattı. Üç eski takım üyesinin güvenlik açıklarından yarar sağlamak için gizlice geri döndüğü ortaya çıktı. Tezlere nazaran, yetkileri olmadan multi-sig cüzdanına erişim sağladı. Böylelikle toplam arzın yüzde 60’ına denk gelen 16 trilyon tokenı hortumladılar. Bu tokenlar süratli bir biçimde çeşitli borsalara gitti ve bireylerle ilgili izler ortadan kayboldu.

Birçok kullanıcı ziyana uğradı

Bu hareketin akabinde topluluk sarsılarak telaş yaşadı. Bu da çok sayıda üyenin potansiyel olarak ziyan etmesine neden oldu. CEX cüzdanında tutulan tokenlar, direkt piyasa satışı yahut grup yararının ötesinde gayeler için tasarlanmıştı. Projenin şu anki koruyucusu, bu tokenleri “fedakâr çabalar” ve hatta “kontrollü yakma” için kullanma isteğini lisana getirdi. PEPE Twitter hesabı ve multi-sig içinde kalan 10 trilyon token ile ilgili garanti hissi ağırlaştı.  Topluluğun önde gelen isimleriyle işbirliği yapan proje liderliği, PEPE’yi daha parlak bir geleceğe gerçek yönlendirmeyi, esnek ve merkezi olmayan bir meme-coin varlığı olarak potansiyelinden yararlanmayı hedefliyor.

Ortalık sakinleşmeye başladığında, multi-sig’den taşınan tokenların birçok hareket etti. Bunların OKX ve Binance üzere borsalarda süratle tasfiye edildiği görülmekte. Kalan 10 trilyon tokenin eski multi-sig’den daha inançlı bir cüzdana aktarılması gündeme geldi. Ayrıyeten 26 Ağustos’ta PEPE’nin resmi Telegram kümesi, küme sahibinin hesabının hacklenmesi nedeniyle devre dışı kaldı. Erişimi tekrar kazanmak ve yeni bağlantı kanalları kurmak için çalışmalar başladı. Çünkü resmi Push kanalı resmi bilgilerin tek kaynağı oldu. Ayrıyeten, yepyeni adresten kalan 10,6 trilyon PEPE token başarılı formda yeni adrese aktarıldı.

Çelişkili açıklamalar ortaya çıktı

Şimdiye kadar devam eden düzensizliğin ortasında çelişkili açıklamalar ortaya çıktı. CryptoPhunks ve NFT pazarı Not Larva Labs’ın kurucusu Pauly, açıklama yaptı. PEPE’nin “coin satışıyla ilgili gerçek” hakkındaki resmi açıklamasının büsbütün yanlış olduğunu argüman etti. Bu açıklama, topluluğu ve hatta Pepe the Frog’un özgün yaratıcısı Matt_Furie’yi bir baş karışıklığına sürükledi. PEPE takımının üyesi olduğunu argüman eden Pauly, Amerikalı fotoğrafçı Zachary Testa’nın PEPE’nin kurucusu olduğunu açıkladı. Pauly ayrıyeten Zachary’nin PEPE’den elde ettiği geliri, teze nazaran Kurbağa Pepe’nin yaratıcısı Matt. Furie’ye rastgele bir telif ödemeden 865.000 dolarlık mor bir Lamborghini almak için kullandığını ortaya çıkardı.

https://twitter.com/Pauly0x/status/1695269267581874332

PEPE fiyatı açıklamalarla yükseldi

PEPE bu çalkantılı sularda ilerlerken, coinin fiyatı birinci başta bir düşüş yaşadı. Dün sabah saatlerinde taban yapan kripto para, grubun en son açıklamaları ile yükseldi. Kripto paranın inişli çıkışlı grafiği aşağıda görülmekte.

Ulaş Utku Bozdoğan: PEPE Karışıklığı: Neler Oluyor? Takımdan Açıklama Geldi, Fiyat Yükseldi! 1
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap