PEPE Değil! Son Düşüş Bu Altcoin İçin Alım Fırsatı mı?

PEPE Değil! Son Düşüş Bu Altcoin İçin Alım Fırsatı mı?

Paylaş
BTC Piyasası: PEPE Değil! Son Düşüş Bu Altcoin İçin Alım Fırsatı mı?

Algorand (ALGO), başka birçok altcoin üzere, bu haftaki kripto piyasası düzensizliği sırasında bir darbe aldı. Bitcoin’in 25.000 doların altına düşmesi ve Ethereum’un 1.600 doların altına inmesiyle ALGO’nun mahallî tokeni neredeyse %10 düştü. Buna nazaran tüm vakitlerin en düşük düzeyi olan 0,09 dolara geriledi. Pekala bu düşüş bir alım fırsatı mı? Ayrıntılara bakalım

Altcoin Algorand için uzun yol

Kripto topluluğunun yakından izlediği üzere, ALGO boğaları 0,1 dolar düzeyini geri kazanmaya çalışıyor. Lakin güçlü satış baskısı büyük görünmeye devam ediyor. CoinMarketCap datalarına nazaran, Algorand’ın son 24 saatteki süreç hacmi %34 azaldı. Buna nazaran yaklaşık 23,6 milyon dolara geriledi. Başka taraftan piyasa kıymeti 756 milyon dolar ile ihtişamlı günlerinden çok uzakta duruyor.

BTC Piyasası: PEPE Değil! Son Düşüş Bu Altcoin İçin Alım Fırsatı mı? 1

Altcoin Algorand bir vakitler 20 Haziran 2019’da fiyatı rekor kırarak 3,56 dolara yükseldiğinde doruğa ulaşmıştı. O devirde, Layer-1 blockchain lansmanı, potansiyeli hakkında yaygın bir optimistlik ve coşkuyla karşılandı. Algorand’ın ana akım etraflarda tanınırlık kazanması hoş bir gelişmeydi. Çok sayıda paydaşlığı teminat altına alması ve değerli ağ yükseltmeleri gerçekleştirmesi proje için olumlu göstergelerdi. Bununla birlikte, son birkaç yılda fiyatta istikrarlı bir düşüş oldu. Altcoin ALGO, kripto boğa piyasası sırasında 2021’deki tepesi olan 2,80 dolardan düştü.

Düzenleyici meseleler ve değişen perspektifler

Son aylarda altcoin ALGO’nun fiyatı, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) Liderinden kaynaklanan olumsuz hislerden büyük ölçüde etkilendi. SEC, Algorand’ı Bittrex ve Binance üzere büyük borsalara karşı açılan davalarda kayıtsız menkul değerlerden biri olarak seçti. Bu gelişme, tokenin aşağı hakikat gidişini hızlandırdı.

BTC Piyasası: PEPE Değil! Son Düşüş Bu Altcoin İçin Alım Fırsatı mı? 2

İlginç bir biçimde, SEC Lideri Gary Gensler bir vakitler Algorand’ı blockchain potansiyeli nedeniyle alkışlamıştı. Bununla birlikte, düzenleyici ortamın geliştiği ve bakış açısında bir değişikliğe neden olduğu görülüyor. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda piyasa bu zorluklar ortasında yol alıyor.

Alım fırsatı mı?

Altcoin ALGO’nun vakit zaman potansiyel bir toparlanmaya işaret etmesine karşın daha fazla aşağı istikametli baskıya dayanması beklentiler dahilinde. Şu anda, Nispi Güç Endeksi’nin (RSI) çok satım bölgesine derinlemesine yerleşmesiyle satıcılar sıkı bir formda denetimi elinde tutuyor.

BTC Piyasası: PEPE Değil! Son Düşüş Bu Altcoin İçin Alım Fırsatı mı? 3

Bu senaryoda, üst dönüş yolu netleşmeden evvel kâr alımlarının devam etmesi olası. Buna nazaran ALGO fiyat noktası şimdilik bir alım fırsatı sunmuyor üzere.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap