PayPal CEO’su Hangi Kriptoya Yatırım Yaptığını ve Libra’dan Neden Ayrıldıklarını Açıkladı

PayPal CEO’su Hangi Kriptoya Yatırım Yaptığını ve Libra’dan Neden Ayrıldıklarını Açıkladı

Paylaş
PayPal CEO’su Hangi Kriptoya Yatırım Yaptığını ve Libra’dan Neden Ayrıldıklarını Açıkladı

Kriptokoin.com – Facebook’un iddialı kripto para birimi projesi Libra, Haziran ayında başladığında Libra Derneği’ne katılmak için toplam 28 şirket sosyal medya devi ile anlaşma imzaladı. PayPal, Visa, MasterCard ve Coinbase gibi şirketlerden oluşan konsorsiyum, proje çevresinde hizmetlerin oluşturulmasına ve işletilmesine yardımcı olacaktı. Ancak projeden birçok sektör devi gizemli bir şekilde ayrıldı.

PayPal CEO’su neden Libra projesinden çekildiklerini anlattı

Ekim ayında PayPal, belirli bir neden açıklamadan Libra Derneği’nden ayrılan ilk şirket oldu. Bir PayPal sözcüsü yaptığı açıklamada, ödeme şirketinin Facebook tarafından başlatılan kripto projesine “daha ​​fazla katılmama kararını verdiğini” söyledi. PayPal sözcüsü bunun yerine “Mevcut misyonumuzu ve iş önceliklerini korumaya odaklanmaya devam ediyoruz. Yoksul toplumlar için finansal hizmetlere erişimi demokratikleştirmek için çaba harcadık.” dedi.

Geçtiğimiz hafta, PayPal CEO’su Dan Schulman, çeşitli gazeteciler ve editörler ile görüştü. PayPal CEO’su, görüşmeler sırasında çok çeşitli konulardan bahsetti. Ancak sorular PayPal’ın Libra ile olan ilişkisine ve şirketin kripto para alanındaki çalışmalarına odaklandı. PayPal CEO’su neden Libra projesinden çekildiklerini şu sözlerle anlattı:

Libra projesinin kurucusu David Marcus bizimle başlangıçta Libra hakkında konuşmak için geldiğinde, bize finansal katılım konusunda çekici olan şeyler sundu. Her şeyi daha verimli yapmak için her zaman yeni nesil teknolojileri araştırıyoruz: Blockchain altyapısı gibi. Ve biliyorsunuz, daha fazla şey öğrenmek istiyoruz. Hepimiz daha fazla öğrenmek istiyorduk. Libra hakkında daha fazla bilgi edindiğimizde ve hala yapmak zorunda olduğumuz şeylerin sayısına baktığımızda yol haritamızı gözden geçirdik ve şöyle konuştuk: “Kendi yol haritamızda, tüm bu kaynakları Libra’ya koymaktan çok daha hızlı finansal katılımı ilerletebiliriz. Alaycı bir bırakma ya da onun gibi bir şey değildi. Sadece bakmaya ve izlemeye çok ilgi duyduğumuz bir yola girmeye başlayacaklar ve belki daha sonra birlikte çalışabileceğimiz alanlar olabilir. Onlara bu konuda iyi şanslar diliyorum.

Dan Schulman: Bitcoin’im var! Bir tek Bitcoin’e yatırım yaptım

PayPal CEO’su Dan Schulman, açıklamalarının devamında Libra perojesinden çekilmelerinin düzenleyici baskısıyla herhangi bir ilişkisi olmadığını vurguluyor:

Düzenleme ve uygunluk bizim için esastır. Ancak tüm düzenleyicilerle son derece güçlü ilişkilerimiz var. Buna çok güveniyoruz. Bizi korkutan şey bu değildi. Bu sadece “dikkatimizi nereye çevirmek istiyoruz ve bugün misyonumuzu ilerletmek için ne yapmak istiyoruz” ile ilgili. Bir şeyleri anlamaya başlar başlamaz, nerede olduklarına bir kez daha göz atacağız.

Bu yılın başlarında, PayPal CFO’su John Rainey, şirketin Blockchain ve kripto para alanında çalışan ekipleri olduğunu söyledi. PayPal CEO’su kendisine yöneltilen “Şahsen herhangi bir kripto paranız var mı?” sorusuna “Evet. Bitcoin. Bir tek Bitcoin’e yatırım yaptım” cevabını verdi.

Bitcoin boğası ve tahminleri tutan ünlü uzman Anthony Pompliano’da PayPal CEO’sunun bu Bitcoin açıklamasına dikkat çekerek resmi Twitter hesabı aracılığıyla şu paylaşımı yaptı:

PayPal CEO’su Bitcoin sahibi. Bu kadar. Başka kripto yok. Sadece Bitcoin.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap