Patlayıcı Bir Biçimde Büyümesi Beklenen 6 Altcoin!

Patlayıcı Bir Biçimde Büyümesi Beklenen 6 Altcoin!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Patlayıcı Bir Biçimde Büyümesi Beklenen 6 Altcoin!

Mevcut gelişen piyasada hakikat altcoin projesini seçmek baş karıştırıcı olabiliyor. Etrafta bu kadar çok proje dolaşırken, seçimin hakikat olduğundan nasıl emin olacağız? Yanıt çok kolay. Bakılması gereken farklı göstergeler var. Bu yazımızda, birtakım analistlerin dikkat çektiği altcoin’ler ve altcoin seçme ölçütlerini paylaşacağız.

Altcoin seçerken dikkat edilmesi gereken göstergeler

Analist John Kiguru, kripto para seçerken dikkat edilmesi gereken faktörleri aşağıdaki üzere sıraladı:

 • İtibar: Kripto ve takımının tasvir ettiği imaj kıymetlidir. Kriptonun son birkaç yılda nasıl performans gösterdiğine (veya yeniyse, takımın ne kadar kararlı olduğuna) bir göz atın. Rastgele bir ıstırap varsa, geliştiricilerin bunlara nasıl karşılık verdiği, kriptoyu ölçmenin kusursuz bir yoludur. Piyasa hassaslığı da bir öteki yeterli göstergedir.
 • Güvenlik: Kriptonun güvenliğinden daha değerli bir şey olamaz. Öncelikle, otantik ve saygın firmalar tarafından gerçekleştirilen rastgele bir kod kontrolü aramalısınız. Bir kod kontrol raporunu incelemek sıkıcı ve vakit zaman çok karmaşık olsa da, vakit ayırmaya paha. Tıpkı vakitte, birkaç halka açık foruma katılın ve öteki daha teknoloji odaklı insanların kontrol hakkında neler söylediğini araştırın.
Ulaş Utku Bozdoğan: Patlayıcı Bir Biçimde Büyümesi Beklenen 6 Altcoin! 1
 • Pratiklik: Elbette, bir kriptoya yatırım yapmak, piyasada ilgi görebiliyorsa buna bedel. Âlâ bir pratik kullanım örneği buna yardımcı olur. Kelam konusu kripto paranın sitesine gidin ve neyi çözdüklerini tez ettiklerini keşfedin. Çözülen sorun, kullanıcıların ilgisini çekecek kadar değerli olmalıdır. Küçük sıkıntılara yönelik tahliller, ne kadar yeterli olursa olsun, kriptonun ivme kazanmasını sağlamama riski var.
 • Piyasa önderlerinin görüşleri: Piyasa başkanları sırf kripto piyasası hakkında eşsiz bir içgörüye sahip olmakla kalmaz, birebir vakitte kriptoların geleceğine dair ipuçları da verebilir.  Ancak burada dikkatli olmalısınız. Bir pazar başkanı ile sponsorlu içerikler üreten bir influencer ortasındaki çizgi meçhul olabilir. Gerekirse teyit etmek için piyasa önderinin geçmişini araştırın. Böylelikle reklamı yapılmış bir kripto paraya yatırım yapmaktan kaçınabilirsiniz.
 • Ürün ve hizmetler: Pratiklik mevcut rastgele bir sorunu çözmekle ilgili olsa da, bunların nasıl ele alındığının da bir o kadar kıymetli olduğunu unutmayalım. Proje takımı, bir sonraki büyük şey kendileriymiş üzere görünmek için pek çok jargon kullanabilir. Lakin gayelerini ve bunlara nasıl ulaşmayı planladıklarını açıkça tabir etmeleri kıymetli.

2023’te büyümesi beklenen kripto paralar neler?

Tüm bu ölçütlere dikkat etmenin sıkıntı olduğunu düşünüyorsanız, analistin aşağıdaki listesine bakabilirsiniz. Lakin, yükseliş beklenen coin’ler listesine geçmeden evvel, bunların sırf analist görüşü olduğunu ve rastgele bir mutlaklık sağlamadığının altınız çizmekte yarar var. Her yatırımcı, kendi araştırması doğrultusunda altcoin yatırımı yapmalıdır. Analistin listesi aşağıdaki formda:

 • XRP (XRP): SEC mahkeme savaşını kazanma talihi yüksek olan XRP (XRP), yatırımcılar tarafından birikim sürecinde
 • Decentraland (MANA): Metaverse popülaritesi azalsa bile Decentraland (MANA) hala güncellemeler ve etkinlikler yayınlıyor.
Ulaş Utku Bozdoğan: Patlayıcı Bir Biçimde Büyümesi Beklenen 6 Altcoin! 2
 • Filecoin (FIL): Bilgi depolama ağı, ana ağına akıllı mukaveleler üzere layer-1 tahlilleri getiren Sanal Makinesini piyasaya sürdü. Bu da Filecoin’i (FIL) açık bilgi depolamadan açık bir data iktisadı ağına dönüştürüyor.
 • Cardano (ADA): Blockchain, PwC’den yeni COO ve İsviçre düzenleyici otoritesi FINMA’dan bir CLO işe aldı. Bu nedenle, uzmanlar Cardano için umutlu.
 • Shiba Inu (SHIB): Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere meme tokenı uzun bir yol kat etti. Shibarium layer-2 ekosistemi beta sürümünün piyasaya sürülmesiyle, gelecekte geniş bir kullanım ve talep bulma ihtimali var.
 • SingularityNET (AGIX): AI hizmetleri ChatGPT4 dalgalar yaratırken, AI hizmetlerini demokratikleştirmek, SingularityNET’in (AGIX) ademi merkeziyetçiliğin gücünü AI’ya getirebileceği manasına gelir.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap