Övülen Altcoin’de Takım Geri Alım Yapıyor! Fiyat Sıçradı

Övülen Altcoin’de Takım Geri Alım Yapıyor! Fiyat Sıçradı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Övülen Altcoin’de Takım Geri Alım Yapıyor! Fiyat Sıçradı

Son vakitlerde Ethereum mucidi Vitalik Buterin’in övdüğü RAI stablecoin’inin ardındaki Reflexer Vakfı’ndan kritik bir haber geldi. Reflexer Vakfı’nın bir başka, yönetişim odaklı altcoin projesi FLX, Paradigm’dan geri alındı. Bu gelişme sonucu FLX’in fiyatı sıçrama yaşadı. İşte detaylar…

Altcoin için stratejik bir atak yapıldı

Reflexer Vakfı’nın takım üyesi reza.eth, kripto para ünitesi alanında stratejik bir atak yaparak 7 Eylül’de Reflexer Discord kanalında kıymetli bir duyuru yaptı. Reflexer Vakfı’nın Paradigm’den yaklaşık 2,08 milyon ABD doları fiyatında 150.000 FLX tokenini muvaffakiyetle geri satın aldığı haberi geldi. Bu gelişme, Reflexer’ın Mayıs ayında yaptığı ve Paradigm ile ortalarına aralık koyma niyetlerini lisana getirdikleri açıklamanın akabinde geldi.  Bu geri satın alma sürecini başkalarından ayıran şey, Reflexer’ın satın alınan FLX tokenlerini ele alış biçimi oldu. Çünkü 150.000 tokenin yarısı, arzı azaltma taahhüdünü simgeleyecek biçimde kalıcı olarak dolanımdan kalktı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Övülen Altcoin’de Takım Geri Alım Yapıyor! Fiyat Sıçradı 1

Tokenların kalan %50’si DAO hazinesine tahsis edilerek Reflexer ekosisteminde daha fazla gelişme ve teşebbüs sağlandı. Bu stratejik atılım, altcoin dünyasında gelişen dinamikleri yansıtıyor. Stablecoin’ler ve bunların altında yatan protokoller son vakitlerde artan bir ilgi görüyor. Reflexer’ın token geri alımına yaklaşımı, sağlam bir ekosistem uğraşına işaret ediyor.

FLX’in fiyatı yükseldi

Aynı gün, 7 Eylül’de, piyasa bilgileri RAI tabanlı stablecoin protokolü Reflexer’ın lokal tokenı FLX’in kıymetinde kayda kıymet bir artış olduğunu ortaya koydu. Token 14.5 dolar sonunu aştı ve şu anda 14,63 dolar düzeyinde bulunmakta. Bu da yalnızca 24 saat içinde yüzde 22’lik değerli bir artışı temsil ediyor. Bedeldeki bu artış sadece Reflexer’ın stablecoin teklifinin çekiciliğinin altını çizmekle kalmıyor. Birebir vakitte ekosistemlerini çevreleyen güçlü piyasa hassaslığını da vurguluyor. Kripto para topluluğu, Reflexer’ın kripto alanındaki rotasını çizmeye devam etmesini merakla izliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Övülen Altcoin’de Takım Geri Alım Yapıyor! Fiyat Sıçradı 2

Buterin, RAI takviyesini açıklamıştı

Ayrı bir gelişmede, Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, FLX dışında, Reflexer platformu üzerindeki birinci stabilcoin olan RAI hakkındaki optimistliğini lisana getirmişti. Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere  Buterin, RAI’nin azınlık Likit Staking Türevleri (LSD’ler) için bir savunucu olma potansiyeline sahip olduğuna inanıyor. Ayrıyeten, RAI’yi, Lido’nun şu anda pazarın %30’undan fazlasını denetim ettiği LSD ekosistemindeki baskın pozisyonunu ele almak için mümkün bir tahlil olarak görüyor.

Buterin bu niyetlerini Reflexer Finance Discord kanalındaki bir tartışma sırasında aktarmıştı. RAI’nin aktivist yönetişim yaklaşımının, kasıtlı olarak baskın olmayan staked ETH tercih ederken, staked ETH’yi desteklemede tesirli olabileceğini vurguladı. Buterin’in bu bakış açısı, stabilcoin ekosistemine ait daha evvelki duruşundan bir değişime işaret ediyor.  RAI takımının bir üyesi olan Reza.eth, Buterin’in vizyonuna katıldığını lisana getirdi. Azınlık LSD’lerini desteklemek için daha fazla yönetişime muhtaçlık olduğunu vurgulayan Reza.eth, global bir muahedenin bu maksada ulaşmak için çok kıymetli olacağını da kelamlarına ekledi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap