Ortaya Çıktı! OnlyFans Bu Altcoin’e Yatırım Yapıyor

Ortaya Çıktı! OnlyFans Bu Altcoin’e Yatırım Yapıyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ortaya Çıktı! OnlyFans Bu Altcoin’e Yatırım Yapıyor

İngiltere merkezli yetişkin içerik platformu OnlyFans’ın 2022 geliri 1 milyar doları geçti. Mali tablolarını açıklayan şirketin önder altcoin Ethereum’a yatırım yaptığı ortaya çıktı. Süratli büyümenin ortasında, platform kripto para ünitesinin geleceğine bakıyor.

OnlyFans’ın bilançosundan bu altcoin çıktı!

İngiltere merkezli yetişkin içerik platformu OnlyFans, kripto para ünitesinin derinliklerine dalıyor. Evening Standard’ın haberine nazaran şirket, sermaye teşebbüslerinin bir kesimi olarak önder altcoin Ethereum’a yatırım yapıyor. Bu ortada, firma 2022’de birinci kere 1 milyar doları aşan gelirleriyle bir dönüm noktasını kutladı. Bahsettiğimiz haber de tam bu sırada geldi.

Ethereum şu anda 1.643,71 dolardan süreç görüyor. Ayrıyeten altcoin 24 saatlik 2.693.591.545 dolarlık süreç hacmiyle övünüyor. Dahası birçok işletme için cazip bir yatırım olmaya devam ediyor. OnlyFans da onunun potansiyelini keşfeden en son şirket oldu. Başkan altcoin Ethereum’a sermaye transferi, OnlyFans’ın varlıklarını çeşitlendirmeye ve muhtemelen Blockchain teknolojisini yahut kripto para tabanlı modelleri faaliyetlerine entegre etmeye yönelik ileri görüşlü bir stratejiye işaret ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ortaya Çıktı! OnlyFans Bu Altcoin’e Yatırım Yapıyor 1

Tartışmaların ortasında büyümeye devam ediyor!

OnlyFans’ın geçtiğimiz yıl kayda paha bir büyümeye şahit olduğunu belirtmek gerekiyor. Evening Standard’a nazaran, platform satışlarında %17’lik bir artışla 1,1 milyar dolara ulaştı. Ayrıyeten, vergi öncesi kârında da %21’lik etkileyici bir sıçramayla 525 milyon doları buldu. 1 milyon yeni içerik oluşturucunun eşlik ettiği 50 milyondan fazla yeni kullanıcı platforma akın etti. Böylelikle, kullanıcılar sitede kümülatif olarak 5,5 milyar dolar harcadı.

Ancak firmanın karşılaştığı zorluklar da yok değil. Geçen yıl BBC News’ın yaptığı bir araştırma, reşit olmayan bireylerin platformda görüntü sattığını ve görüntülerde yer aldığını ortaya çıkararak güvenlik kaygılarına yol açtı. Bu argümanlara cevap olarak OnlyFans güvenlik protokollerini savundu. Ayrıyeten, hesaplarında şirketin topluluğu için inançlı ve denetimli bir ortam sağlamak için “yasal gerekliliklerin ötesine geçtiğini” belirtti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ortaya Çıktı! OnlyFans Bu Altcoin’e Yatırım Yapıyor 2

Ethereum staking patladı: Altcoin fiyatı neden yükselmiyor?

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Ethereum staking sürecinin popülaritesinde kayda kıymet bir artış oldu. Fakat, merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinde kilitli varlıkların daima olarak azalması bu sürecin tesiri ve sürdürülebilirliği hakkında soru işaretleri yaratıyor. DeFi bölümü, kilitli varlıklarda kayda kıymet bir düşüşe şahit oldu. DefiLlama’nın datalarına nazaran, DeFi’deki toplam kilitli paha (TVL) Kasım 2021’deki 178 milyar dolarlık tepe noktasından 38 milyar doların altına düştü. Bunun yaklaşık 21,8 milyar doları Ethereum protokollerinde tutuluyor.

DeFi kilitli varlıklardaki düşüş baş karıştırıcı. Bununla birlikte, Lido ve Coinbase üzere likit staking protokollerinin yükselişi kimi bilgiler sağlıyor. Lido’nun TVL’si, Kasım 2022’de merkezi borsa FTX’in çöküşünden bu yana iki kattan fazla arttı. Bu doğrultuda altcoin projesinin TVL’si şu anda 13,95 milyar dolar düzeyinde bulunuyor. Benzeri formda, Coinbase’in staking hizmeti de 2,1 milyar dolar pahasında ETH çekti. Ethereum staking’inin süratli büyümesi DeFi ortamını değiştiriyor. Fakat DeFi protokollerindeki kilitli varlıkların azalması telaşları artırıyor. Cazip getiriler ve gelişmiş likidite sunan likit staking’in cazibesi ve Federal Reserve’in siyaseti üzere dış etkenler, altcoin için beklenen fiyat artışına gölge düşürdü.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap