Önümüzdeki Hafta Uzak Durulması Gereken 5 Altcoin Açıklandı!

Önümüzdeki Hafta Uzak Durulması Gereken 5 Altcoin Açıklandı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Hafta Uzak Durulması Gereken 5 Altcoin Açıklandı!

Kripto para dünyası epey çalkantılı bir hafta geçirdi. Dijital varlıklar kırmızı bir denize dönüşerek yatırımcılar ortasında tasa dalgalarına neden oldu. Global kripto piyasa kıymeti sadece 24 saat içinde %6 üzere kayda paha bir düşüş gördü. Böylelikle piyasa belirsizlikle boğuşmaya başladı. Analist Vahid Karaahmetovic, daha fazla kayıp riski taşıyan 5 altcoin projesine yatırımcıların dikkatini çekiyor.

Uzak durulacak birinci sıradaki altcoin: Sei (SEI)

SEI, adaşı Sei Blockchain’in yeni piyasaya sürülen tokeni. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere altcoin, bu hafta başında birinci çıkışını yaptı. O vakitten bu yana yaklaşık %2.000 artış gösterdi. SEI birinci süreç gününden bu yana keskin bir artış göstermiş olsa da, token bu mühlet zarfında değerli bir dalgalanma sergiledi. Bilhassa, SEI bir noktada yaklaşık %3.100 artış gösterdi. Bu da yalnızca birkaç gün içinde %1.000’den fazla çıkar kaybettiği manasına geliyor. Basın vaktinde SEI, son 24 saat içinde %1’den fazla düşüşle 0,157 dolardan süreç görüyordu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Hafta Uzak Durulması Gereken 5 Altcoin Açıklandı! 1SEI’nin 15 Ağustos’taki birinci çıkışından bu yana fiyat grafiği. Kaynak: CMC

İkinci sırada Bitcoin SV (BSV) var

Bitcoin SV (BSV), Bitcoin’in (BTC) 2018 yılında oluşturulan bir hard fork. Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, yenilik eksikliği ve tartışmalı figürlerle olan bağlantısı nedeniyle tenkitler aldı. Dahası, BSV 2023 performansı kelam konusu olduğunda yatırımcıların itimadını kazanmak için pek bir şey yapmıyor.

Altcoin, haftalık grafikte %13’ten ve aylık grafikte %19’dan fazla düşüşle 31,03 dolardan süreç görüyordu. Ayrıyeten, yılbaşından bugüne BSV yaklaşık %30 kıymet kaybetti. Böylelikle, piyasa bedeline nazaran birinci 100 içinde en berbat performans gösteren kripto paralardan biri oldu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Hafta Uzak Durulması Gereken 5 Altcoin Açıklandı! 2BSV 1 aylık fiyat grafiği

Listeye IOTA (MIOTA) ile devam ediyoruz

IOTA (MIOTA), makineden makineye (M2M) ödemeler için tasarlanmış dağıtılmış bir defter teknolojisini tabir ediyor. Bu Blockchain etrafındaki birinci heyecanlara karşın, IOTA ölçeklenebilirlik eksikliği ve taarruzlara karşı savunmasızlığı nedeniyle sık sık tenkitler aldı. Buna ek olarak, altcoin bu yıl tüm vakit dilimlerinde kırmızı renkte. Basın vaktinde MIOTA, haftalık %15,3 ve aylık %21’den fazla düşüşle 0,14 dolardan el değiştiriyordu. Ayrıyeten, geçtiğimiz 6 ay içinde MIOTA %41’den fazla kıymet kaybetti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Hafta Uzak Durulması Gereken 5 Altcoin Açıklandı! 3MIOTA 1 aylık fiyat grafiği.

Analist NEO’dan (NEO) da uzak durun diyor

NEO (NEO), akıllı mukaveleleri ve merkezi olmayan uygulamaları desteklemek için geliştirilen bir Blockchain. Altcoin, aslında birkaç yıldır düşüş eğiliminde olan bir kripto para. Bu yüzden bu listenin bir modülü oldu. Münasebetiyle, değerli ölçüde paha kaybetmeye devam eden bir kripto para üzerine bahis oynamak son derece riskli bir oyun olacaktır.

Basın vaktinde NEO, haftalık bazda %16’nın üzerinde kayıpla 7,13 dolardan süreç görüyordu. Ayrıyeten NEO, geçtiğimiz ay %22’nin üzerinde paha kaybetti. Bu ortada, geçtiğimiz yıl NEO’nun %35,6 oranında düştüğünü belirtmek gerekiyor. NEO, bu mühlet zarfında piyasa bedelinde 240 milyon dolardan fazla kıymet kaybetti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Hafta Uzak Durulması Gereken 5 Altcoin Açıklandı! 4NEO 1 aylık fiyat grafiği

Son sıradaki altcoin Bitcoin Gold (BTG)

Bitcoin Gold (BTG), orjinal Bitcoin Blockchain’in bir çatalı olarak ortaya çıkan merkezi olmayan bir kripto para ünitesi. Geliştiriciler, farklı bir algoritma kullanarak madenciliği ferdî madenciler için daha erişilebilir hale getirmek emeliyle oluşturdu. Lakin BTG, öncelikle son derece değişken tabiatı nedeniyle yatırım yapmak için en riskli altcoin projelerinden biri olarak görülüyor. CoinCodex bilgilerine nazaran, BTG’nin volatilitesi %8’den fazla. Bu da kıymetli ölçüde yüksek bir sayıya işaret ediyor.

Basın vaktine BTG, haftalık bazda %9,2 kayıp yaşadı. Ayrıyeten altcoin, aylık bazda %0,48 oranında düştü. BTG geçtiğimiz yıl ise %53’ten fazla düşüş gördü. Bu periyotta en yeterli 100 kripto varlığının %75’inden daha yeterli performans gösterdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Hafta Uzak Durulması Gereken 5 Altcoin Açıklandı! 5BTG 1 aylık fiyat grafiği

Makaledeki görüşler ve iddialar analiste ilişkin olup, katiyetle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan evvel kesinlikle kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap