Önümüzdeki Hafta Kaçınılması Gereken 3 Altcoin Açıklandı!

Önümüzdeki Hafta Kaçınılması Gereken 3 Altcoin Açıklandı!

Paylaş
BTC Piyasası: Önümüzdeki Hafta Kaçınılması Gereken 3 Altcoin Açıklandı!

Hangi kripto para ünitelerine vakit ve para üzere kaynakların yatırılacağını bilmek, bazen yatırımcıların kripto para piyasasında süreç yaparken kar elde etmelerine yardımcı olan bir sanattır. Dahası, hangi kripto paranın alım satımından kaçınılacağını bilmek de bir o kadar değerlidir ve yatırımcıların bu geniş alanda para kaybetmekten kaçınmalarına yardımcı olabilir.  Bu bağlamda bir analist olan Vinicius Barbosa, altcoin piyasasını tahlil etti ve birtakım kripto varlıkları çevreleyen temel faktörleri dikkate alarak, kripto traderlarının ve yatırımcılarının önümüzdeki hafta için kaçınması gerekenlerin listesini oluşturdu.  Bu, kelam konusu projelerin ‘kötü’ ya da ‘iyi’ olduğu manasına gelmiyor, yalnızca içinde bulunduğumuz devrin bu projelere yüksek riskli yatırımlar yapmak için ülkü olmadığı manasına geliyor. İşte detaylar…

Listedeki birinci altcoin: Pepe (PEPE)

Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere Pepe’nin ardındaki takıma ilişkin Ethereum adresinin (“0xa34…f2ea0”) 24 Ağustos’ta Binance, OKX, KuCoin ve Bybit’teki dört borsaya 16,85 milyon dolar kıymetinde 16,045 trilyon PEPE aktarması nedeniyle PEPE yatırımcıları panik yaşıyor. Bilhassa de token, bu yılın başlarında, net bir ‘kullanıcı talebi’ olmayan kripto bir varlık için artan satın alma talebinin tam bir spekülatif hareketiyle fiyatı yükselen bir meme coin’dir. Bu durum, yaratıcısının mevcut atağını ilerleyen günlerde PEPE’nin fiyatı için gerçek bir tehdit haline getiriyor. Artan dehşet, 25 Ağustos’ta meme token fiyatlarına esasen yansımıştı. PEPE, takımın sürecinden 24 saat sonra bedelinin %17’sinden fazlasını kaybetti .Ancak piyasa pahasına nazaran hala birinci 100 kripto para ortasında yer alıyor.

BTC Piyasası: Önümüzdeki Hafta Kaçınılması Gereken 3 Altcoin Açıklandı! 1

Avalanche (AVAX) da bu listede

Avalanche, token kilitlerinin bir kesimi olarak 26 Ağustos gecesi 9,54 milyon AVAX’ın kilidini açtı. Kilidi açılan ölçü, bu kripto para ünitesinin 344,05 milyon AVAX’lık dolanımdaki arzının %2,77’sine eşit. AVAX, tokenların kilidinin açılmasından 12 saat evvel 9,97 dolara kadar düşerek haftalık %8’i aşan kayıplar yaşadı, çünkü piyasa halihazırda manalı bir ani artışın mevcut arz üzerindeki muhtemel tesirlerini fiyatlandırıyor.

BTC Piyasası: Önümüzdeki Hafta Kaçınılması Gereken 3 Altcoin Açıklandı! 2

BNB fiyatında düşüş devam ediyor

Kısa bir mühlet evvel, BNB Chain’in lokal tokenı düştüğü için BNB’de 30 milyon doların üzerinde likidite sağlandı. Lakin, daha fazla tasfiye tehdidi hala Binance’in kripto varlığını su yüzüne çıkarmaya devam ediyor. Venüs Protocol’deki kasada hala 628,484.80 BNB (136.13 milyon dolar) var ve bu 2022’deki kayıp hacker’a ilişkin. Bilhassa, bir sonraki tasfiye fiyatı 198 dolar olarak belirlenirken, BNB 25 Ağustos’ta 216,68 dolardan süreç görüyordu. Bu da %9’luk bir düşüşün daha fazla kaybı tetikleyebileceği manasına geliyor.

BTC Piyasası: Önümüzdeki Hafta Kaçınılması Gereken 3 Altcoin Açıklandı! 3

Kasım 2022’de, büyük BNB hacklenmesinin akabinde tehdit durumu oluşturulduktan sonra, BNB Çekirdek Grubu, BNB’nin fiyatı üzerindeki mümkün yüksek tesiri nedeniyle, bu konumun likidasyonlarının çoklukla ödünç alınan durumlarda olduğu üzere organik olarak yapılmamasını önerdi. Analiste nazaran, üstte bahsedilen kriptolardan şimdilik kaçınmak âlâ bir fikir olsa da, durum çok süratli bir formda dramatik bir halde değişebilir. Bu nedenle yatırım yapmadan evvel piyasa hassaslığını gözlemlemek ve rastgele bir varlık hakkında kapsamlı araştırma yapmak değerlidir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap