Önümüzdeki Hafta En Yeterli Potansiyele Sahip 4 Altcoin!

Önümüzdeki Hafta En Yeterli Potansiyele Sahip 4 Altcoin!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Hafta En Yeterli Potansiyele Sahip 4 Altcoin!

Önde gelen kripto para analistleri, önümüzdeki hafta için en âlâ performans gösterecek 4 altcoin projesini seçti! Pekala, hangi kripto paralar bu hafta dikkat çekecek? İşte detaylar…

Uzmanlar en çok yükseliş potansiyeli taşıyan altcoin projelerini açıkladı!

Bitcoin’in oynaklığı bu hafta daha da azaldı ve haftalık grafikte bir iç-çubuk formasyonu oluşturma yolunda ilerliyor. Uzmanlara nazaran her ne kadar boğalar 30.000 ila 31.000 dolar bölgesindeki genel manileri aşmakta zorlansa da, ayılara yer bırakmamış olmaları olumlu bir işaret olarak açıklanıyor. Yalnızca kripto para üniteleri değil, S&P 500 Endeksi bile son birkaç gündür bir aralık içinde süreç görüyor. Bu da uzmanlara nazaran piyasaların bir sonraki istikamet hareketini başlatmak için bir tetikleyici beklediğini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Hafta En Yeterli Potansiyele Sahip 4 Altcoin! 1Kripto para piyasası günlük fiyat verileri

Uzmanlara nazaran kısa vadeli fiyat hareketleri belgisiz gözükse de uzun vadede yükselişler bekleniyor. Birtakım analistler, Bollinger Bantlarına dikkat çekiyor ve Bollinger Bantları aylık grafiğinde, yaklaşık bir yıl içerisinde 63.500 dolarlık düzeye yükselmeyi öngören potansiyel bir sinyale işaret ediyorlar. Kripto para piyasası geçtiğimiz haftalarda kıymet kaybetseler de uzmanlar, bu altcoin projelerinin yükselişe geçebileceğini aktarıyor.

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Lider kripto para Bitcoin, 6 Mayıs’ta simetrik üçgen formasyonunun direnç çizgisinden keskin bir halde aşağı döndü ve bu da ayıların boğaların geçmesine müsaade vermek istemediğini gösteriyor. Küçük bir olumlu gelişme ise, boğaların günün mum çubuğundaki uzun kuyruktan görüldüğü üzere üçgenin dayanak çizgisine hakikat düşüşleri satın alıyor olması.

Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Hafta En Yeterli Potansiyele Sahip 4 Altcoin! 2BTC günlük fiyat grafiği

20 günlük üssel hareketli ortalamanın (28.819 dolar) düz olması ve orta noktaya yakın izafi güç endeksi (RSI) boğalar ya da ayılar için net bir avantaj sinyali vermiyor. Uzmanlara nazaran fiyatın üçgenin altına düşmesi, ayıların denetimi ele geçirmeye çalıştığını gösterecektir. BTC evvel 26.942 dolara, akabinde da 25.250 dolara düşebilir. Öte yandan, üçgenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, boğaların arzı emdiğini gösterecektir. Bu da ayıların tekrar güçlü bir savunma yapması beklenen 32.400 dolara yanlışsız bir ralli başlatabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Hafta En Yeterli Potansiyele Sahip 4 Altcoin! 3BTC 4 saatlik fiyat grafiği

Alıcılar BTC fiyatını üçgenin üzerine çıkardı lakin mum çubuğundaki uzun fitil, kırılmanın yakın vadede bir boğa tuzağına dönüştüğünü gösteriyor. BTC fiyatı keskin bir düşüş yaşadı ve üçgenin dayanak sınırına geriledi.

Bu düzeyden sıçrama, dikkat edilmesi gereken değerli bir kısa vadeli düzey olan hareketli ortalamalara ulaştı. Uzmanlara nazaran Bitcoin’in fiyatı mevcut düzeyden aşağı dönerse, dayanak çizgisinin altında bir kırılma mümkünlüğünü artıracaktır. Tersine, alıcılar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarırsa, parite direnç çizgisine yükselebilir. Boğaların üst istikametli bir hareket başlatmak için fiyatı bu düzeyin üzerine çekmesi ve sürdürmesi gerekecek.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere ETH fiyatı bu hafta zorluklarla karşılaştı. Ethereum 7 Mayıs’ta 2.000 dolarlık ruhsal direncin üzerinde güçlü bir retle karşılaştı. Bu, ayıların pes etmediğini ve genel direnç düzeylerini müdafaaya devam ettiklerini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Hafta En Yeterli Potansiyele Sahip 4 Altcoin! 4ETH günlük fiyat grafiği

20 günlük EMA (1,903 dolar) düzleşti ve RSI orta noktaya yakın, bu da ETH/USDT çiftinin yakın vadede aralığa bağlı kalabileceğini gösteriyor. Aralığın hudutları 1.785 dolar ila 2000 dolar ortasında olabilir. Lokal yüksek düzeyin çabucak altında bir konsolidasyon olumlu bir işarettir. Boğaların kâr elde etmek için ivedi etmediğini ve 2.200 doların üzerine çıkma mümkünlüğünü artırdığını gösteriyor. Bilakis, fiyat 1.785 doların altına düşerse, ayıların denetimi ele geçirdiğini gösterecektir. Bu da 1.619 dolara kadar bir düşüş başlatabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Hafta En Yeterli Potansiyele Sahip 4 Altcoin! 5ETH 4 saatlik fiyat grafiği

4 saatlik grafik, ayıların 50 kolay hareketli ortalamanın altındaki kırılma üzerine inşa edemediğini gösteriyor. Bu da satış baskısının daha düşük düzeylerde azaldığını gösteriyor. Boğalar, fiyatı 20-EMA’nın üzerinde tutarak bir toparlanma gerçekleştirmeye çalışıyor. Bunu başarabilirlerse, parite tekrar 2.000 dolarlık değerli direnci yine test etmeye çalışacaktır. Tersine, ETH fiyatı mevcut düzeyden düşer ve 50-SMA’nın altına inerse, ayıların komutada olduğunu gösterecektir. Bu da pariteyi dayanak sınırına düşürebilir.

Monero (XMR) fiyat analizi

Listede yer alan bir öteki altcoin ise Monero (XMR) olarak açıklanıyor. Monero hareketli ortalamaların üzerinde kalmaya çalışıyor ve bu da boğaların bir geri dönüş teşebbüsünde bulunduğunu gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Hafta En Yeterli Potansiyele Sahip 4 Altcoin! 6XMR günlük fiyat grafiği

20 günlük düz EMA (156 dolar) ve orta noktanın çabucak üzerindeki RSI, arz ve talep ortasında bir istikrar olduğunu gösteriyor. Alıcılar XMR fiyatını aksi baş ve omuz formasyonunun boyun çizgisinin üzerine çıkarırsa, avantaj onların lehine olacaktır. XMR/USDT çifti daha sonra yeni bir yükseliş hareketine başlayabilir. Küçük bir direnç 181 dolar düzeyinde lakin bu direnç aşılırsa parite 187 dolara ulaşabilir.

Bunun yerine, tanınan altcoin XMR fiyatı mevcut düzeyden yahut boyun çizgisinden aşağı dönerse, ayıların daha yüksek düzeylerde etkin kaldığını gösterecektir. Satıcılar daha sonra fiyatı 149 dolarlık dayanağın altına çekmeye çalışacak ve 130 dolara düşüş için kapıyı açacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Hafta En Yeterli Potansiyele Sahip 4 Altcoin! 7XMR 4 saatlik fiyat grafiği

XMR için 4 saatlik grafik, fiyatın 50-SMA’dan toparlandığını fakat boğaların direnç çizgisini delemediğini gösteriyor. Bu, ayıların rallilerde satış yaptığını gösteriyor. Fiyat 20-EMA’dan geri dönerse, hassaslığın olumluya döndüğünü ve yatırımcıların düşüşlerde alım yaptığını gösterecektir.

Boğalar daha sonra genel manisi aşmak için diğer bir teşebbüste bulunabilir. Kripto uzmanlarına nazaran boğalar bunu başarırsa, parite evvel 162 dolara, akabinde 164 dolara yükselebilir. Alternatif olarak, fiyat düşer ve 50-SMA’nın altına inerse, ayıların denetimde olduğunu gösterecektir. Bu da dayanak sınırının tekrar test edilmesi mümkünlüğünü artıracaktır.

OKB (OKB) fiyat analizi

OKB (OKB) büyük bir simetrik üçgen formasyonunun içinde süreç görüyor. Uzmanlara nazaran, bu formasyonda yatırımcılar genel olarak takviye çizgisinin yakınında alım ve direncin yakınında satış yapar.

Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Hafta En Yeterli Potansiyele Sahip 4 Altcoin! 8OKB günlük fiyat grafiği

Uzmanlara nazaran ayılar altcoin OKB fiyatını 50 günlük SMA’nın (45,57 dolar) altında tutmaya çalışırken boğalar da bu seviyeyi geri kazanmaya çalışıyor. Fiyatın mevcut düzeyden üst dönmesi ya da takviye sınırından toparlanması, daha düşük düzeylerde talep olduğunu gösterecektir.

Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın (46,87 dolar) üzerine çıkarırsa, OKB/USDT çiftinin üçgen içindeki kalışını bir müddet daha uzatabileceğini gösterecektir. Bilakis, ayılar fiyatı üçgenin altına düşürürse, heyetimin bir bilakis dönüş modeli olarak davrandığını ortaya koyabilir. Bu da pariteyi 37 dolara çekmesi beklenen yeni bir düşüş trendi başlatabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Hafta En Yeterli Potansiyele Sahip 4 Altcoin! 9OKB 4 saatlik fiyat grafiği

Popüler altcoin OKB’nin 4 saatlik grafiği, boğaların 44,35 dolar civarındaki yatay dayanağı savunmaya çalıştığını fakat fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkaramadıklarını gösteriyor. Bu, her küçük rahatlama rallisinin satıldığını gösteriyor. Fiyat mevcut düzeyden düşer ve 44,35 doların altına inerse, parite 41,70 dolara kadar gerileyebilir. Bilakis, fiyat hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa, uzmanlar daha düşük düzeylerde birikmeye işaret ediyor. Parite evvel 49,50 dolara yükselebilir ve daha sonra 53 dolara kadar bir ralli teşebbüsünde bulunabilir.

Rocket Pool (RPL) fiyat analizi

Rocket Pool (RPL) hareketli ortalamaların üzerinde süreç gördüğü için güçlü görünüyor. Bu durum, boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Hafta En Yeterli Potansiyele Sahip 4 Altcoin! 10RPL günlük fiyat grafiği

Boğaların, düzeltici etabın sona ermiş olabileceğine işaret etmek için fiyatı 53,45 dolarlık genel direncin üzerine çıkarması gerekecek. RPL/USDT çifti bundan sonra 58 dolara yükselmeye çalışabilir. Uzmanlara nazaran başka bir mümkünlük ise RPL fiyatının 20 günlük EMA’dan (48,36 dolar) yükselmesi fakat 53,45 dolardan aşağı dönmesidir. Bu, bir mühlet için 50 günlük SMA (46,13 dolar) ile 53,45 dolar ortasında muhtemel bir aralığa bağlı aksiyonu gösterecektir. Kırılma ve 50 günlük SMA’nın altında bir kapanış, ayıların komutada olduğunun birinci göstergesi olacaktır. Bu da 37 dolara kadar potansiyel bir düşüşün kapılarını açacaktır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Hafta En Yeterli Potansiyele Sahip 4 Altcoin! 11RPL 4 saatlik fiyat grafiği

Uzmanlara nazaran tanınan altcoin RPL için 4 saatlik grafik, ayıların fiyatı 20-EMA’nın altında tutmaya çalıştığını, boğaların ise fiyatı bunun üzerine çıkarmaya çalıştığını gösteriyor. Alıcılar başarılı olursa, parite düşüş trendi çizgisine yükselebilir. Bu, izlenmesi gereken kısa vadeli kilit düzeydir. Bu direncin aşılması halinde parite 53,45 dolara kadar yükselebilir. Bilakis, fiyat mevcut düzeyden aşağı döner ve 50-SMA’nın altına düşerse, fiyat dayanak çizgisine düşme riski taşır. Uzmanlara nazaran boğaların bu seviyeyi şiddetle savunması mümkün gözüküyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap