Önümüzdeki Hafta Bu 5 Altcoin’den Uzak Durun!

Önümüzdeki Hafta Bu 5 Altcoin’den Uzak Durun!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Hafta Bu 5 Altcoin’den Uzak Durun!

Kripto para piyasası, birçok altcoin projesinin artan dalgalanma sergilemesi nedeniyle yaygın belirsizlikle çalkantılı olmaya devam ediyor. Sahiden de piyasa, önümüzdeki günlerde potansiyel olarak bir fiyat ivmesini ateşleyebilecek kıymetli bir katalizörü hevesle bekliyor. Bu sırada analist Paul L., piyasada süregelen düşüş eğiliminin ortasında, önümüzdeki hafta uzak durulması gereken beş altcoin projesini belirledi. Ama yazıya başlamadan evvel, bunun sırf varsayım olduğunu belirtmekte yarar var. Analistin “uzak durun” dediği altcoinlerin inanılmaz bir performans sergilemesi de mümkün. Çünkü kripto piyasası ekseriyetle öngörülemezdir. İşte detaylar…

Analistin listesinde birinci sırada Helium (HNT) var

Helium ağının mahallî tokenı olan HNT, geçtiğimiz ay boyunca artan bir volatilite sergiledi. Tokenın 2022’nin sonlarında tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaşmasını sağlayan karları sildi. Başlangıçta kripto para kesiminde gelecek vaat eden bir teşebbüs olarak görülen Helium, izleme çipleri ve sensörler üzere IoT aygıtları için Blockchain tabanlı bir kablosuz ağ oluşturmayı amaçlıyordu. Bilhassa ağ, HNT’nin pahasını etkileyebilecek değerli gelişmeler başlattı. Ağustos ayı, Coinbase’de listelenmesi ve Solana (SOL) ağında benimsenmesi haberleriyle token için güçlü bir notla başladı. Her ikisi de Helium ekosisteminin güçlenmesine katkıda bulundu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Hafta Bu 5 Altcoin’den Uzak Durun! 1Önümüzdeki Hafta Bu 5 Altcoin’den Uzak Durun!

Ancak, bu olumlu gelişmelere karşın, HNT son haftalarda artan volatilite yaşayarak kazanımlarını korumakta zorlandı. Ayrıyeten, Helium içerisindeki şahısların topluluk kıymetine servet biriktirdiğini argüman eden birinci soruşturmadan kaynaklanan, ağın idaresine ait tasalar de devam ediyor. HNT son yedi günde %8’in üzerinde bir düzeltmeyle 1,54 dolardan süreç görüyordu.

Floki (FLOKI) de altcoin listesinde

Foki (FLOKI), son 30 günde %20’den fazla bedel kaybıyla, devam eden düşüş piyasası şartlarının ortasında kıymetli bir düşüş yaşadı. Ortalarında BitGo’nun da bulunduğu son iştiraklere karşın, Floki yatırımcılarının birçok, meme coin piyasanın gerilemesiyle boğuşurken şu anda ziyan ediyor. Bu düzeltme, algılanan yarar eksiklikleri nedeniyle Floki ve öbür meme coin’lere yöneltilen sorulara katkıda bulunuyor. Dahası, Floki genel piyasa hassaslığı da dahil olmak üzere çeşitli faktörlerden etkilenen belgisiz bir gelecekle karşı karşıya. Şu anda Floki 0,000016 dolar bedelinde ve haftalık yaklaşık %4’lük kayıpları yansıtıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Hafta Bu 5 Altcoin’den Uzak Durun! 2

Kadena (KDA), kazanımlarını koruyamıyor

Ölçeklenebilir bir Bitcoin (BTC) varyantı yaratmak için Bitcoin’in PoW mutabakat düzeneğini harmanlayan bir PoW Blockchaini olan Kadena (KDA), son devirdeki kazanımlarını korumakta zorlandı. Ağustos ayının sonlarına hakikat KDA, Ledger’ın tokenı desteklediği haberinin tetiklediği artan satın alma faaliyeti nedeniyle bir ralli yaşadı ve kullanıcıların coinlerini borsalardan taşımasına imkan sağladı. Bununla birlikte, Kadena’nın Ethereum (ETH) üzere öteki kripto projelerine kıyasla nispeten daha yavaş büyümesiyle ilgili sorular ortaya çıktı. Bilhassa ağ, güç tasarruflu PoW modelinden yararlanarak kurumsal süreçlere ve bankacılığa odaklanıyor. Olumlu gelişmelere karşın KDA dalgalı seyrini sürdürüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Hafta Bu 5 Altcoin’den Uzak Durun! 3

Enjin Coin (ENJ): Altcoin için volatilite eksikliği var

Enjin Coin (ENJ), geliştiricilerin Blockchain tabanlı NFT’leri oyunlarına ve uygulamalarına sıkıntısız bir biçimde entegre etmelerini sağlayarak, bilhassa oyun sanayisinde, NFT ihtilalinde kilit bir oyuncu olarak pozisyonunu sağlamlaştırdı. Enjin Coin ile ilgili son gelişmeler ortasında, Enjin takımının projenin Efinity’den yeni Matrixchain’e geçişini kolaylaştırmak için tasarlanmış bir güncelleme duyurusu yer alıyor. Lakin, ENJ son haftalarda artan bir volatilite sergilemedi. Yani, bu gelişme kıymetli bir fiyat hareketine yol açmadı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Hafta Bu 5 Altcoin’den Uzak Durun! 4

Analiste nazaran, öteki metaverse tokenlar üzere ENJ de, dalın genel düşüşü göz önünde bulundurulduğunda dikkatle yaklaşılması gereken bir varlık olmaya devam ediyor. Aslında, birden fazla metaverse token Kasım 2021 ile Eylül 2023 ortasında piyasa bedellerinin yaklaşık %90 oranında düştüğünü gördü. Buna ek olarak ENJ; güvenlik, kapalılık, topluluk yönetişimi ve uzun vadeli HODLing teşviklerinin eksikliği üzere mevzularla ilgili kaygılarla karşı karşıya. Şu anda ENJ, haftalık neredeyse %5 kayıpla 0,23 dolardan süreç görüyordu.

Listenin sonunda GMX (GMX) var

Son olarak GMX (GMX) fiyatı daima olarak düşerek evvelki çıkarları siliyor. GMX, bilhassa Ethereum ağı içinde verimli paha transferleri için özel olarak tasarlanmış bir kripto para ünitesi olarak tasarlanmıştır. Şu anda GMX, önümüzdeki hafta bir fiyat rallisini tetikleyebilecek temel temellerden mahrum. Mevcut piyasa buhranı göz önüne alındığında, mevcut şartlar token’ın kıymetini olumsuz etkileyebiliyor. Bu nedenle analiste nazaran , GMX’e yatırım yapmayı düşünürken dikkatli olmak makul olacaktır. Kelam konusu kripto para üniteleri yüksek dalgalanma sergilemiş olsa da, kripto piyasasının süratli dalgalanmalarıyla bilindiğini ve şartların süratle değişebileceğini kabul etmek kıymetlidir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Hafta Bu 5 Altcoin’den Uzak Durun! 5
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap