Önümüzdeki Hafta Bu 3 Altcoin’den Uzak Durun!

Önümüzdeki Hafta Bu 3 Altcoin’den Uzak Durun!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Hafta Bu 3 Altcoin’den Uzak Durun!

Kripto analisti Rudy Fares’e nazaran, gelecek vaat eden her token ile birlikte, kimi kriptolara en azından belli bir mühlet için dokunulmaması daha düzgün olabilir. Analist, fiyatları apansız yükseldiği için önümüzdeki hafta 3 altcoin projesinden uzak durmayı tavsiye ediyor.

Kripto dünyasındaki riskler ve yatırım için uygun zaman

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto paralar epey değişken bir yapıya sahip. Bu nedenle tabiatı gereği riskli olduğunu kabul etmek gerekiyor. Fiyatların süratle yükselmesi ve düşmesi mümkün. Bu da onu spekülatif bir yatırım yolu haline getiriyor. Düzenleyici haberler, teknolojik değişiklikler, piyasa hassaslığı ve makroekonomik göstergeler üzere faktörler Bitcoin ve altcoin fiyatlarını kıymetli ölçüde etkileyebiliyor. Ayrıyeten, cazip görünse de, piyasayı ve gelecekteki beklentilerini kapsamlı bir biçimde anlamadıkça, ayı piyasasında kripto satın almak her vakit düzgün bir fikir değildir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Hafta Bu 3 Altcoin’den Uzak Durun! 1

Peki, kripto paraları satın almak için ülkü bir vakit var mı? Buna yanıt olarak, ‘değerinin düşük olduğu zaman’ demek yanlış olmaz. Kripto fiyatları yükselmeye başladığında, yatırımcılar ortasında kaçırma korkusu (FOMO) devreye girer. Bu yüzden, şişirilmiş alımlara ve piyasa düzeltmelerine potansiyel olarak maruz kalmaya yol açması mümkün. Bu nedenle, kripto paraları yüksek bir dalgada seyrederken değil de daha düşük takviye düzeylerinde süreç görürken satın almak daha ihtiyatlı bir yaklaşım olacaktır.

İlk sıradaki altcoin: GMX (GMX)

GMX yahut Gauss, bilhassa Ethereum ağı içinde verimli paha transferleri için kullanılan bir kripto paradır. Genel kripto piyasasındaki konsolidasyona karşın, altcoin fiyatları istikrarlı bir biçimde yükseliş eğiliminde. Bununla birlikte, kripto piyasası yatay hareketine devam ederse yahut düşerse, GMX’in potansiyel olarak sert bir ayarlama görmesi mümkün. Bu nedenle, yatırımcıların daha uygun bir fiyat noktası ortaya çıkana kadar GMX’i bekletmeleri akla yatkın olur.

Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Hafta Bu 3 Altcoin’den Uzak Durun! 2

İkinci sırada Quant (QNT) geliyor

Quant (QNT), kripto alanındaki ölçeklenebilirlik ve performans zorluklarını çözmeyi amaçlayan, farklı Blockchain’ler ortasında birlikte çalışabilirlik sağlayan bir altcoin projesi. QNT fiyatları son yedi gün içinde %6’lık bir artış gösterdi. Ayrıyeten, karların birden fazla son günlerde geldi. Fiyatlardaki bu ani yükselişin, bir fiyat ayarlamasının habercisi olması mümkün. Bu nedenle, QNT’ye yatırım yapmadan evvel daha uygun fiyatlar beklemek düzgün bir strateji olur.

Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Hafta Bu 3 Altcoin’den Uzak Durun! 3

Son sıradaki altcoin: Shiba Inu (SHIB)

Popüler meme-coin’i Shiba Inu (SHIB), geçtiğimiz birkaç hafta içinde büyük ilgi gördü. Altcoin fiyatları geçtiğimiz hafta içinde %7’den fazla artış gösterdi. Ayrıyeten, yararların birçok son birkaç gün içinde geldi. Lakin, bu tıp bir fiyat modelinin riskli olduğunu söylemek mümkün. Bir kripto para ünitesinin fiyatı kısa bir müddet içinde keskin bir halde yükseldiğinde, bu çoklukla potansiyel fiyat düzeltmelerine yahut piyasa ayarlamalarına işaret eder. Bu nedenle, şu anda SHIB satın almak için ülkü bir vakit değil. Bunun yerine, yatırımcıların bir fiyat düzeltmesi beklemesi ya da başka yatırım seçeneklerini değerlendirmesi mantıklı olur.

Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Hafta Bu 3 Altcoin’den Uzak Durun! 4

Makaledeki görüşler ve tavsiyeler analiste ilişkin olup, mutlaka yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım ve trade yapmadan evvel kesinlikle kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap