Önümüzdeki Günlerde Büyük Artış Beklenen 7 Altcoin Bunlar!

Önümüzdeki Günlerde Büyük Artış Beklenen 7 Altcoin Bunlar!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Günlerde Büyük Artış Beklenen 7 Altcoin Bunlar!

Kripto para piyasası farklı taraftan gelen rüzgarların tesiri altın kalmaya deva ediyor. Ripple’ın SEC karşısındaki zaferinin tesiri azalmaya başladı bile. Başkan kripto Bitcoin, 30 bin dolarlık dayanağını kaybetti. Bununla birlikte, analistler birtakım altcoin projeleri için yükseliş beklentisini koruyor.

DOGE alçalan üçgen oluşturuyor

Kripto analisti Ali Martinez, DOGE’nin bir haftalık grafiğinde azalan bir üçgen formasyonu tespit etti. Analist ayrıyeten DOGE’nin en son azalan üçgen formasyonu oluştuğunda %23.200’lük bir artış yaşadığına dikkat çekti. Ali şu anda, DOGE’nin 0,80 doların üzerinde kapatması halinde, boğa dalgasının bir kere daha gerçekleşme talihi olduğunu iddia ediyor.

Analist bu altcoin için bir kırılma bekliyor

XRP fiyatı güçlü bir üst taraflı ivme sergilemeye devam ediyor. Bu doğrultuda, 2021’in en yüksek düzeyini 1,9 dolar civarında tekrar test etmeyi hedefliyor. Son karar özeti, Ripple takviyeli dijital varlığa yönelik yatırım kontratları konusunda bir ölçü netlik sağlayarak süreç hacminin artmasına yol açtı. Ayrıyeten altcoin, ABD SEC’in düzenleyici telaşları nedeniyle daha evvel listeden çıkarılmış olan neredeyse tüm merkezi dijital varlık borsalarında tekrar listelenmeye başladı.

Dark Defender takma isimli analist, XRP fiyat hareketine ait bilgiler verdi. Analist, kriptonun üst taraflı ivmesini sürdürmek için günlük bir yükseliş göstergesi beklediğini öne sürüyor. Bilhassa Dark Defender, yükseliş göstergelerinin haftalık ve aylık vakit dilimlerinde aslında mevcut olduğuna dikkat çekiyor. Analist, 0,7157 dolar civarında bir dayanak düzeyi belirliyor. Ayrıyeten, günlük grafik XRP’nin şu anda boğa bayrağı alanında olduğunu gösteriyor. Analist, XRP fiyatının 27 Temmuz’a kadar gerçekleşmesi beklenen yakın bir kırılmadan evvel 0,7781 dolar ve 0,7157 dolar aralığında konsolide olmasını bekliyor.

Cardano’nun ekosistemi büyük artışa hazırlanıyor

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Mithril, main-net sürümünün eşiğindeyiz. Cardano’nun araştırmalarının birçoklarının gerisindeki teknoloji firması olan IO Küresel (IOG) tarafından geliştirilen Mithril, Blockchain uygulamalarındaki en büyük zorluklardan kimilerinin üstesinden gelmeye hazırlanıyor. Mithril, stake’e dayalı bir eşik ayarı da getiriyor. Bu, bir oylamanın tartısının bir iştirakçinin sahip olduğu paya bağlı olduğu bir oylama sistemine benziyor. Bu yaklaşım daha fazla ölçeklenebilirlik ve sürat sağlar. Dahası, Mithril süratli Blockcahin durumu önyüklemesini mümkün hale getirecek.

MATIC boğaları değerli bir yükseliş için düzgün konumda

Kripto analisti Sahana Vibhute, MATIC’in teknik görünümünü pahalandırıyor. MATIC, yılın en yüksek düzeyi olan yaklaşık 1,5 dolardan sert bir düşüş yaşadı. Daha sonra MATIC fiyatı güçlü bir toparlanmayı tetikledi. Böylelikle, arka arda haftalık yükseliş mumları kaydetti. Bu nedenle, boğalar kıymetli bir yükselişi tetiklemek için yeterli bir pozisyonda görünüyor. Bununla birlikte, haftalık kapanış yaklaştıkça kripto üzerindeki düşüş tesiri bir dereceye kadar artmış durumda.

Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Günlerde Büyük Artış Beklenen 7 Altcoin Bunlar! 1

MATIC fiyatı, uzun vakit diliminde yükselen takozun alt takviyesinden yeni toparlandı. Lakin 0,2 FIB düzeylerindeki orta direnci temizlemede önemli bir mahzurla karşı karşıya. Ayılar yükseliş çizgisini kırmaya çalışıyor. Başarılı olurlarsa, 0,5 dolardan 0 FIB düzeylerine düşebilirler ki bu daha az mümkün görünüyor. Tokenin 0,75 doların üzerinde kalması yükseliş tezini doğruluyor. Bu nedenle küçük bir konsolidasyonun akabinde MATIC fiyatı 0,91 dolarlık direncin üzerine çıkarak 1 dolarlık orta gayeye ulaşabilir.

SHIB çıkışlarındaki kıymetli artış yatırımcıları şaşırtıyor

IntoTheBlock’un on-chain bilgileri, yalnızca 24 saatlik bir müddet içinde büyük sahiplerin cüzdanlarından SHIB çıkışlarında kayda kıymet bir artış olduğunu ortaya koydu. Sayılar 268 milyondan şaşırtan bir biçimde 2,47 trilyon SHIB’ye fırladı. Ayrıyeten, kripto topluluğunun token hareketindeki bu ani değişimin ardındaki nedeni sorgulamasına neden oldu. Bu gelişmenin farklı istikameti, altcoin fiyatının birebir vakit diliminde kıymetli bir dalgalanma göstermemesinde yatıyor. Bu nedenle, büyük çıkışların gerisindeki motivasyon gizemini koruyor. Ayrıyeten, yatırımcıları ve analistleri oyundaki potansiyel faktörler hakkında spekülasyon yapmaya bırakıyor.

Veriler daha yakından bakıldığında, büyük cüzdanlardan akan tokenların bir kısmının daha küçük ölçülerde da olsa gelen tokenlarla dengelendiği görülmüştür. Bu durum, bu balina sahiplerinin niyetleri ve etkiliyor olabilecekleri piyasanın dinamikleri hakkında daha fazla soru ortaya çıkarmaktadır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Günlerde Büyük Artış Beklenen 7 Altcoin Bunlar! 230 günlük SHIB Fiyat Grafiği. Kaynak: CoinGecko

Bu büyük varlık sahiplerinin gerçek niyetleri belirsizliğini koruyor. Bununla birlikte, çıkışların büyüklüğü kaşları kaldırdı. Koordineli hareketlerle ilgili teorileri körükledi. Şayet bir küme merkezi kuruluş nitekim de bu hareketleri düzenliyorsa, SHIB için arz ve talep dinamiklerini etkileyerek piyasa üzerinde potansiyel olarak değerli bir tesire sahip olabilir.

Santiment: Bu altcoin boğa sinyalinden güç alabilir

Kripto tahlil firması Santiment’e nazaran, saklılık odaklı bir internet tarayıcısı için kullanılan bir altcoin, yakın vakitteki bir yükseliş sinyalinden kolunda bir atış alabilir. Santiment, Brave Browser için ödül tabanlı bir kripto para ünitesi olarak kullanılan Basic Attention Token’ın (BAT), son vakitlerde toplumsal medyada yaşanan hareketliliğin tesiriyle yükselişe geçebileceğini söylüyor. Santiment, “BAT”, “browser” ve “brave” tabirleri için toplumsal hakimiyette bir artış olduğunu gösteren dataları paylaşıyor. Bu bağlamda Santiment, şu değerlendirmeyi yapıyor:

BAT ve Brave Browser, kullanıcıların mükafatlar sunan eşsiz internet tarayıcısının muvaffakiyetini ya da başarısızlığını tartıştığı viral bir Reddit gönderisinin akabinde trend oldu. Varlığın kendisi altcoin paketinin dışına çıkmadı, fakat biraz takviye alabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Günlerde Büyük Artış Beklenen 7 Altcoin Bunlar! 3Kaynak: Santiment/Twitter

Analist, başkan altcoin rakibinde uzun vadeli yükselişe geçti

Bitcoin’in (BTC) 2021 boğa piyasasının sona erdiğini söyleyen Pentoshi takma isimli analist, bir Ethereum (ETH) rakibinin uzun vadede elde tutmak için sağlam bir aday olduğunu söylüyor. Analist, Solana’nın (SOL) ayı piyasası direncini aştıktan sonra yüksek vakit dilimi grafiklerinde güzel göründüğünü belirtiyor. Lakin analist, Solana’nın iki aydan kısa bir müddet içinde %150’den fazla yükseldikten sonra, evvelki direncini yine test etmek ve takviyeye dönüştürmek için geri çekileceğini varsayım ediyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Genel olarak grafik yüksek vakit dilimlerinde benim için çok yapan görünüyor. Lakin bu evvelki yüksek aralıkları koruduğunu görmek istedim. Şimdilik, bu bir sapma olabilir. Şayet tekrar içeri kapanmaya başlarsak, bir sonraki adımda 22,30 dolara bakacağım. Bir sonraki boğa koşusu için kült gibisi topluluklarda yükseliş.

Ulaş Utku Bozdoğan: Önümüzdeki Günlerde Büyük Artış Beklenen 7 Altcoin Bunlar! 4Kaynak: Pentoshi/Twitter

Pentoshi ayrıyeten, SOL’un 2021 boğa piyasası sırasında Ethereum’un meteorik yükselişini taklit edeceğine inanmasa da, Solana’nın uzun vadeli sahipleri için hala düzgün çıkarlar sağlayabileceğini düşünüyor. Buradan hareketle analist, şu açıklamayı yapıyor:

Bir sonraki boğa döngüsünde tüm vakitlerin en yüksek düzeylerine ulaşır mı, yoksa ETH fraktalına inanır mıyım bilmiyorum. Ben hayırdan yanayım. Bunun ekran imgesini alıp bana gülebilirsiniz. Bu, beşerler piyasaya geri dönmeye başladığında harika düzgün olmayacağı manasına gelmiyor. Yalnızca bunun en kolay bahislerden biri olduğuna inanıyorum.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap