Önde Gelen Altcoin Projesi Stellar, MoneyGram Payı Satın Aldı!

Önde Gelen Altcoin Projesi Stellar, MoneyGram Payı Satın Aldı!

Paylaş
BTC Piyasası: Önde Gelen Altcoin Projesi Stellar, MoneyGram Payı Satın Aldı!

Kripto para tarihinin esaslı projelerinden Stellar (XLM) geliştiricisi Stellar Development Foundation, ödeme hizmet sağlayıcısı MoneyGram paylarından yüklü ölçüde satın aldığını açıkladı.

Vakıf CEO’su Denelle Dixon, resmi duyurunun akabinde X hesabı üzerinden bir paylaşım yaptı. Dixon, ödeme sağlayıcısına yatırım yapmanın “kolay” bir karar olduğunu belirtti. MoneyGram grubunu ve kesimi yakından tanıdığı vurgusunu yapan Stellar vakfı CEO’su, birlikte çalışacak olmaktan heyecan duyuyor.

“MoneyGram’a yatırım yapmak kolay bir karardı. İşi yakından tanıdığımız için şirketin gelecek öyküsünde yer almaktan heyecna duyuyoruz. Önümüzdeki yıllarda birlikte çalışacağız.”

Denelle Dixion, bu yatırımın kaynağı hakkında da gerekli açıklamayı yaptı. Vakıf yöneticisi, satın aldıkları paylar için vakıf hazinesini kullandıklarını belirtti. XLM, bu yatırım için küçük teşebbüslere ayırdığı fonu kullanmadı. Muahedenin finansal detayları ise kapalılığını muhafazaya devam ediyor.

Stellar ve MoneyGram İştiraki Eskiye Dayanıyor!

Önde gelen altcoin projesi ile ödeme sağlayıcısı ortasında uzun periyodik bir bağlantı bulunuyor. 2019 yılında ortak teknoloji geliştirmeye başlayan iki şirket, 2021 yılından bu yana resmi işbirliğine sahip. MoneyGram, Stellar’ın blockchain teknolojisindeki deneyiminden yarar sağlayarak milletlerarası ödemeleri daha kolay hale getirmeyi hedefliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap