Öbür Altcoin’leri Unutun! Balinalar Artık Bu Coini Alıyor!

Öbür Altcoin’leri Unutun! Balinalar Artık Bu Coini Alıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Öbür Altcoin’leri Unutun! Balinalar Artık Bu Coini Alıyor!

Analiz şirketi Santiment, son haftalarda en büyük Shiba Inu (SHIB) balinaları ortasında olağandışı bir birikim eğilimi olduğunu tespit etti. Bu balina sınıfı son aylarda milyonlarca dolar kıymetinde altcoin biriktirdi.

Altcoin balinaları SHIB’i en çok kazananlar listesine ulaştırdı

Günün Santiment raporuna nazaran Shiba Inu, beklenmedik bir formda olağandışı balina süreçleri kaydediyor. Bu satın alımların eksikliği Shiba’yı cansız bir grafikle baş başa bırakacaktı. Rapora nazaran, 10 milyon ila 100 milyar Shiba Inu tutan cüzdanlar, sekiz haftadan kısa bir mühlet içinde şaşırtan bir halde 9 milyon dolar biriktirdi.

Santiment, balina satın alımlarının fiyat üzerindeki tesirini gösteren bir grafikte paylaştı. Rapor, son sekiz hafta içinde, 10 milyon ila 100 milyar SHIB barındıran cüzdanlara 1. 11 trilyon SHIB’lik şaşırtan bir akış olduğunu gösteriyor. Bu esnada SHIB fiyat besbelli bir yükseliş hareket başlattı.

Bu değerli birikim, Shiba Inu için kıymetli bir kilometre taşını temsil ediyor. Ayrıyeten SHIB, bu ayın başlarında yer aldığı 19 sıradan 14. sıraya yükseldi. Meme token son birkaç aydır piyasa pahasına nazaran birinci 20 ortasından uzaklaşıyordu. Farklı bir biçimde CoinMarketCap’ten alınan datalar, Shiba Inu’nun son 24 saatte en çok kazananlar ortasında olduğunu gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Öbür Altcoin’leri Unutun! Balinalar Artık Bu Coini Alıyor! 1

Token yakımları fiyat artışını destekliyor

Öte yandan, ünlü bir Shiba Inu token burn izleyicisi olan Shibburn, SHIB’in durumuna ait kimi ilgi cazibeli bilgileri tweetledi. Otomatik hesaplamalarına nazaran, son 24 saat içinde 95.122.875 Shiba Inu yakıldı.

Sadece SHIB değil, Ethereum’da balinaların itimadını kazanıyor

Bir başka Blockchain izleyicisi Ember’in raporuna nazaran, Golem Vakfı dün geceden bu sabaha kadar yaklaşık 183 milyon dolar pahasına 98.016 ETH stake etti. Bu ETH’ler, Golem’in 2016 ICO’sunda topladığı 820.000 ETH’nin kesimiydi. Son süreçle birlikte Golem, milyonluk cüzdanını boşaltmak yerine staking seçeneğini tercih etti.

Altcoin piyasası talep görürken, yüklü ölçüde BTC borsalara akıyor

Bu ortada, görünüşe nazaran Bitcoin balinaları BTC’lerini kaygı verici bir oranda borsalara kaydırıyor. Whale Alert’ten gelen bilgiler, BTC fiyatı 30. 000 doları aşmak için gayret etmeye devam ederken, Bitcoin balina takas mevduatlarının tek bir günde 275 milyon dolara ulaştığını gösteriyor.

Bu süreçlerin büyük çoğunluğu Binance’e iki kere girdi. En büyük tek para yatırma, toplam bedeli 72,6 milyon dolar olan 2.459 BTC girişi oldu. Bir başka kıymetli süreç, Binance’e toplam kıymeti 44,3 milyon dolar olan 1.499 BTC’nin yatırılmasını içeriyordu.

Bu ortada, net Bitcoin durum değişikliklerinin sayısı son vakitlerde 1 ayın en düşük düzeyine ulaştı. Uzun-vadeli yatırımcıların aylık bazda durum değişimini ölçen metrik, yatırımcıların bilhassa Bitcoin’de konum açıp açmadığını gösteriyor. Glassnode ikazlarından elde edilen datalara nazaran, bu metrik az evvel bir ayın en düşük düzeyi olan 17.604,723’e ulaştı. Bu da birçok yatırımcının son vakitlerde kar almayı tercih ettiğini gösteriyor.

Btcpiyasasi.com olarak analistlerin aktüel BTC fiyat varsayımlarına bu yazıda yer verdik. Önder kripto şu anda kritik dayanak düzeyinin çabucak üzerinde 29.200 dolardan süreç görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap