O ‘Deneysel’ Altcoin Fırladı: Traderlar Fırsata Atladılar!

O ‘Deneysel’ Altcoin Fırladı: Traderlar Fırsata Atladılar!

Paylaş
BTC Piyasası: O ‘Deneysel’ Altcoin Fırladı: Traderlar Fırsata Atladılar!

Shiba Inu ekosisteminden yeni bir altcoin, bugün yalnızca test hedefli olarak piyasaya sürüldü. Fakat kimi yatırımcılar bu deneysel kriptoya atlayarak büyük bir ilgi gösterdi. Altcoin’in aslında bir bedeli olmadığını belirten geliştiricilere karşın, kimi yatırımcılar bu kriptoyu önemli bir proje haline getirmeye kararlı.

Deneysel altcoin’in hikayesi

Shiba Inu takımı bugün, Bone (BONE) token mukavelesini reddetme planının bir modülü olarak Calcium (CAL) isminde bir deneysel altcoin üretti. Bu tokenın yüzde 50’sinden fazlası, planlanan bir atak olarak bot tarafından canlıya alındıktan kısa bir mühlet sonra toplandı. Bu tokenler, merkezi olmayan borsa (DEX) ShibaSwap’te yayındaydı. Fakat yatırımcılar, süratli bir kar elde etme umuduyla bu tokenları satın aldı. Kimi Shiba Inu topluluk üyeleri, bu tokenların yatırımlık bir altcoin olmadığı konusunda bile davetler yaptı.

Ancak, para kaybettiklerini sav eden kimi topluluk üyeleri, CAL tokeni Uniswap’ta yeni bir süreç çifti oluşturmak için kullandılar. Bu süreç çiftinin iştirakçileri, Shiba Inu’nun verdiği kelamlardan “bıktıklarını” belirtti. Calcium’u gerçek bir projeye dönüştürmeyi hedefledi.

İki borsada CAL’in farklı kaderi

Yukarıdaki satın alma çılgınlığı, özgün CAL tokeninin fiyatının yüzde 99 düşmesine neden oldu. CAL, ShibaSwap’ta yalnızca 4.800 dolarlık bir likiditeye sahipti. Bu ensada, Uniswap DEX’te 4 milyon dolarlık süreç hacmine ve 164.000 dolar likiditeye ulaştı.

BTC Piyasası: O ‘Deneysel’ Altcoin Fırladı: Traderlar Fırsata Atladılar! 1Bu esnada, Shibarium’da bugün ağır bir gün geçiyor. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere altcoin ağı, 22 Eylül’de rekor sayıda sürece imza attı.

Deneysel altcoin Calcium’un art planı

Shiba Inu geliştiricileri, geçen hafta yaptığı bir açıklamada, yeni başlatılan Shibarium Blockchain’inin idare tokenleri olan Bone (BONE) mukavelesinin sahipliğini reddetmek için Calcium tokenleri çıkaracaklarını belirtti. Altcoin kesiminde, bir akıllı mukaveleyi reddetmek, mukavele yaratıcısının artık üzerinde denetim sahibi olmadığı manasına gelir. Geliştiriciler, “Bu token, yalnızca BONE’u basmak ve reddetmek için belli bir emelle oluşturuldu.” formunda bir açıklama yaptı.

Ancak, bir altcoin projesinin çalışması için geliştiricinin onayına muhtaçlık duymaz. Topluluk üyeleri, rastgele bir token etrafında toparlanabilirler. Birebir vakitte merkezi olmayan borsalarda (DEXler) likidite sağlayabilirler. Bununla birlikte, kullanım durumları üzerinde çalışacak dış geliştiricileri toplayabilirler.

Bu ortada, geliştiriciler, “CAL sırf BONE’u basmak ve ondan vazgeçmek içindir. Lütfen bu altcoin’i takas etmeyin zira gelecekte bir bedeli yahut muhtaçlığı olmayacak” diye yazdı. Geliştirici Kaal Dhairya o sırada “Eğer biri bunu satıyorsa lütfen bunu bir dolandırıcılık olarak düşünün” diye yazmıştı. Calcium altcoin topluluğunun vokal üyesi @1BlockChainKing, bir tweet ile olayı şöyle aktarıyor:

İnsanlar LP satın aldı, ekledi ve bir TeleGram sohbeti oluşturdu ve bu sohbeti topluluğa ve ekosisteme karşı son aksiyonları nedeniyle SHIB grubuna karşı bir harekete dönüştürdü

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap