O Altcoin İçin Hack Uyarısı Yayınlandı: Almayın!

O Altcoin İçin Hack Uyarısı Yayınlandı: Almayın!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: O Altcoin İçin Hack Uyarısı Yayınlandı: Almayın!

Yakın vakitte yaşanan bir olayda, merkezi olmayan protokol ve altcoin LINA’nın gerisindeki Linear Protocol duyuru yaptı. Stablecoini LUSD’nin bir istismar saldırısına kurban gitmesiyle kendisini telaş verici bir durumun merkezinde buldu. Haber, Linear Protocol’ün telaş verici gelişmeyi resmi Twitter hesabında paylaşmasıyla ortaya çıktı. İşte detaylar…

Altcoin projesi, acil bildiri yayınladı

LUSD stablecoin’in ardındaki itici güç olan Linear Finance, kripto topluluğuna acil bir bildiri yayınlayarak duruma bir halde karşılık verdi. Açıklamada şu sözler yer aldı:

Acil Güncelleme Yanıtı! Linear stablecoin LUSD’nin bir istismar saldırısı altında olduğu görülüyor. Takım araştırırken LUSD ALMAYIN, TİCARET YAPMAYIN! Tasfiyeler duraklatıldı. Kullanıcı hesapları risk altında değil. Daha fazla güncelleme yapılacaktır.

Ulaş Utku Bozdoğan: O Altcoin İçin Hack Uyarısı Yayınlandı: Almayın! 1

LINA token fiyatı geri çekildi

İstismara ait haberlerin yayılmasıyla birlikte Linear Finance’in mahallî tokenı LINA’nın kıymetinde gözle görülür bir gerileme yaşandı. Bu düşüş sabah saatlerinde başladı ve kripto topluluğu içinde protokolün güvenliği ve LUSD stablecoin’in istikrarı konusundaki tasaları yansıttı. Bu olay, süratle gelişen merkezi olmayan finans (DeFi) ve kripto para dünyasıyla ilgili zorlukların ve risklerin altını çiziyor. Güvenlik ihlalleri ve güvenlik açıkları, hem projeler hem de ilgili tokenler üzerinde süratli ve önemli bir tesire sahip olabilir ve bu da daima tetikte olma ve proaktif karşılık verme gereksinimini vurgular.

Linear Finance, LUSD’ye yönelik istismar saldırısını ele almak için derhal harekete geçerken, olay soruşturma altında kalmaya devam ediyor. Projenin geliştirme grubu, akının kaynağını tespit etmek ve gelecekte emsal olayları önlemek için gerekli güvenlik tedbirlerini uygulamak için itinayla çalışıyor. Kripto meraklılarının ve yatırımcıların, Linear Finance’ten LUSD’nin durumu ve alınan güvenlik tedbirleriyle ilgili daha fazla güncelleme için bizi izlemeye devam etmeleri tavsiye edilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: O Altcoin İçin Hack Uyarısı Yayınlandı: Almayın! 2

DeFi projelerinde istismarlar çoğalıyor

Sonuç olarak, kripto para topluluğu, bu istismar saldırısının akabinde Linear Protocol ve stablecoini LUSD’yi çevreleyen durumu yakından izliyor. Bu olay, DeFi alanında güvenliğin kıymetine dair çarpıcı bir hatırlatma niteliği taşıyor ve projelerin öngörülemeyen zorluklara cevap verme konusundaki direncini vurguluyor. Merkezi Olmayan Finans (DeFi), aracıları ortadan kaldırmak için Blockchain teknolojisini kullanarak klasik finansal hizmetler ekosisteminde ihtilal yarattı. Daha süratli, daha verimli ve daha ucuz finansal hizmetler sundu. Lakin, sayısız avantajına karşın, DeFi protokollerinin güvenliği son vakitlerde kıymetli bir kaygı kaynağı haline geldi.  Bildirildiğine nazaran, 2020’de bilgisayar korsanları DeFi projelerinden yaklaşık 100 milyon dolar çalmıştı. DeFi atakları nedeniyle ortaya çıkan şaşırtan mali kayıplar, bu tıp istismarların nedenlerini belirleme ve önleyici önlemler geliştirme gereksinimini vurguladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap