Nvidia Haberi Tesirini Gösterdi: Bu 3 Altcoin Atak Yaptı!

Nvidia Haberi Tesirini Gösterdi: Bu 3 Altcoin Atak Yaptı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Nvidia Haberi Tesirini Gösterdi: Bu 3 Altcoin Atak Yaptı!

Çip üreticisi Nvidia’nın yılın ikinci çeyreğine ait beklentileri aşması altcoin piyasasında hareketliliğe neden oluyor. Yapay zeka (AI) odaklı projeler, bir noktada çift haneli kar elde etti.

Nvidia beklentilerin üzerinde büyümeye devam ediyor

Dün çip üreticisi devi Nvidia’nın yılın ikinci çeyreğine ait kestirimleri ortaya çıktı. Olumlu bilgiler, şirketin pay senedi fiyatında %6’lık büyümeyi tetikledi. Şirketin 30 Temmuz’da sona eren çeyrekte performansı şu halde:

  • Kazanç: Refinitiv’in beklediği pay başına 2,09 dolara karşılık pay başına 2,70 dolara ulaştı.
  • Gelir: Refinitiv’in beklediği 11,22 milyar dolara karşılık 13,51 milyar dolar.

Nvidia, üçüncü çeyrek mali gelirinin Refinitiv’in 12,61 milyar dolarlık varsayımının üzerinde, yaklaşık 16 milyar dolar olmasını beklediğini söyledi. Nvidia’nın yönlendirmesi, bu çeyrekte satışların bir evvelki yıla nazaran %170 artacağını gösteriyor.

Net gelir, bir evvelki yıl 656 milyon dolar yahut 0,26 dolardan 6,19 milyar dolara yahut pay başına 2,48 dolara yükseldi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Nvidia Haberi Tesirini Gösterdi: Bu 3 Altcoin Atak Yaptı! 1

Nvidia’nın güçlü satışları ve kestirimleri, şirketin grafik süreç ünitelerinin (GPU’lar) üretken yapay zeka patlamasında ne kadar merkezi hale geldiğinin altını çiziyor. Şirketin üstün başarısı, yapay zeka odaklı altcoin projelerinin bir defa daha manşetlere ulaşmasına yardımcı oluyor.

Bu 3 yapay zeka odaklı altcoin Nvidia haberini pik hareketlerle değerlendirdi

Günün en büyük fiyat artışını %10 ile Render (RNDR) kaydetti. Akabinde %8 ile bir başka AI altcoin projesi SingularityNET (AGIX) yer aldı. Fetch (FET) ise %7 yükselerek rakiplerine farkını kısa tutuyor. Bu ortada, 853 milyon dolar piyasa değerien sahip olan The Graph (GRT), %3 artış gösterdi.

Özellikle son süreç gününde en büyük fiyat artışını Render (RNDR) %10 ile elde ediyor. Yaz boyunca piyasa çapında düşüşe karşın, OpenAI’nin ChatGPT’sinde örneklendiği üzere yapay zekaya duyulan ilgi ve ana akım benimsenmesinin artması, yapay zeka ile ilgili altcoin projelerinde popülerliğini muhafazasına neden oluyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Nvidia Haberi Tesirini Gösterdi: Bu 3 Altcoin Atak Yaptı! 2

Btcpiyasasi.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Nvidia haberleri daha öncede altcoin piyasası üzerinde tesirini göstermişti. Mayıs ayında GRT, AGIX ve OCEAN üzere altcoin projeleri çift haneli kazanımların tadını çıkarttı.

Nvidia beklentilerin üzerinde performans göstermeye devam ediyor

Bu ortada Nvidia, ikinci çeyrek satışlarını 13,51 milyar dolar olarak açıkladı. Bu sayı, 11,19 milyar dolarlık ortalama beklentinin çok üzerindeydi. Şirketin ikinci çeyrekte pay başına karı 2,70 dolar olarak gerçekleşti. Bu da tekrar 2,08 dolar olan beklentilerin çok üzerindeydi. Ayrıyeten Nvidia üçüncü çeyrekte yaklaşık 16 milyar dolarlık satış öngörüyor. Bu beklenti 12,59 milyar dolarlık iddiaların çok üzerinde.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap