Not Edin: Binance’deki Bu 5 Altcoin Artış Sinyali Verdi!

Not Edin: Binance’deki Bu 5 Altcoin Artış Sinyali Verdi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Not Edin: Binance’deki Bu 5 Altcoin Artış Sinyali Verdi!

Kripto analist Qadir AK’a nazaran, göğüs coin’leri DOGE ve SHIB kıymetli atılımlar için hazırlanıyor. Analist Lockridge Okoth’a nazaran bu altcoin fiyatının yüzde 55 artması mümkün. Kripto analist David’e nazaran, RDNT fiyatının yakın vadede 0,5 dolara fırlaması mümkün. Son olarak analist Ali M, önder altcoin fiyatını yükseltecek X faktörünü açıklıyor.

Dogecoin (DOGE) fiyat tahmini

DOGE fiyatı, 0,0947 dolar civarındaki süreksiz yüksek düzeylerden gelen son retten sonra, kıymetli bir kırılma için hazırlanıyor üzere. Bu nedenle de fiyat çok dar bir aralıkta değişerek güç biriktiriyor. Ayrıyeten, hacim de ortalama düzeyleri müdafaaya çalışıyor. Bunun da kısa müddet içinde 0,09 doların üzerine kapı açması mümkün.

Ulaş Utku Bozdoğan: Not Edin: Binance’deki Bu 5 Altcoin Artış Sinyali Verdi! 1

DOGE fiyatı yükselen trend çizgisinin altına düştü. Ayrıyeten, alt FIB kanalına ulaşmak yerine, fiyat ince bir biçimde konsolide olmaya başladı. Bu, fiyatın güç biriktirdiğini ve önümüzdeki günlerde uygun bir fiyat hareketiyle başlayabileceğini gösteriyor. Fiyatın 0,09 doların üzerine çıkması mümkün. Böylelikle, yakında 0,98 doların üzerindeki 0,1 FIB düzeyine ulaşması mümkün.

Shiba Inu (SHIB) fiyat tahmini

En çok beklenen Katman-2 Blockchain olan Shibarium, kripto alanındaki bir sonraki büyük şey. Shibarmy, altcoin fiyatını yeni doruklara tetikleyeceği kestirim edilen aktiflik için büyük beklentilere sahip. Lansman tarihi şimdi bilinmezken, ödeme işlemcileriyle yapılan işbirlikleri büyük ses getiriyor. Önde gelen bir ödeme işlemcisi olan NOWPayments, Blockchain dayanağını genişletti. Ayrıyeten, katman-2 Blockchain’e entegrasyonunu duyurdu.

Bu ortada, SHIB fiyatı da yükselmesine yardımcı olabilecek güç biriktiriyor. Bir sonraki yükseliş hareketiyle, fiyatın 0,000012 doların üzerine çıkması mümkün. Daha sonra 0,000015 doların üzerinde bir sıçrama yapması muhtemel.

Bu altcoin fiyatını %55 artması mümkün, ancak…

Monero (XMR), sırasıyla 163,9 ve 148,8 dolar direnç ve dayanak düzeyleri ortasında haftalarca konsolidasyonda kaldı. Bunun akabinde altcoin, simetrik bir üçgen formasyonundan kaçmaya çalışıyor. Bu türlü bir teknik oluşum, her iki tarafta da bir kırılma olduğunu ve fiyat formasyondan çıktığında teyit edileceğini gösterir. Altcoin’in fiyat amacı, grafik formasyonundaki en uzun uzaklığın ölçülmesi ve kırılma noktasından üst üste bindirilmesiyle varsayım edilir.

Aşağıdaki grafiğe nazaran XMR, azalan trend çizgisinin üzerine başarılı bir biçimde çıkarsa %55 kuzeye yükselebilir. Bu türlü bir harekette altcoin için muhtemel amaç 251,7 dolar olacaktır. Günlük mum çubuğunun 163,9 dolar direnç düzeyinin üzerinde kapanması bu tezi doğrulayacaktır. 55’teki Nispi Güç Endeksi (RSI) üst istikametli daha fazla alan olduğunu gösterdi. Ortalama çizginin üzerindeki pozisyonu, boğaların piyasaya liderlik ettiğini işaret etti. Bunlarla birlikte, altcoin fiyat artışı talihi daha yüksekti. RSI’ın Stokastik RSI’ın üzerine çıktığında XMR satın almak için bir sinyal verdiğine ve yükseliş tezini daha da desteklediğine dikkat edin.

Ulaş Utku Bozdoğan: Not Edin: Binance’deki Bu 5 Altcoin Artış Sinyali Verdi! 2XMR 1 günlük grafik

Santiment: XMR toplumsal hacminde %20 artış oldu

Santiment datalarına nazaran XMR, 4 Mart ve 26 Nisan tarihleri ortasında toplumsal hacim ölçütünde %20’lik bir artış kaydetti. Bu da toplumsal medya platformları ortasında altcoin için mention’ların ve ilginin arttığını gösteriyor. Bu durum fiyat artışını açıklıyor. Ayrıyeten, yükseliş varsayımına güvenilirlik katıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Not Edin: Binance’deki Bu 5 Altcoin Artış Sinyali Verdi! 3

Tersine, ayılar piyasayı toparlarsa XMR fiyatının düşmesi muhtemel. Bu türlü bir geri dönüşün mümkün nedenlerinden biri erken kar alımları olabilir. Ayıların yine canlanmasının, grafik formasyonunun altına inmeden evvel XMR’yi yükselen trend çizgisine hakikat göndermesi mümkün. Günlük mum çubuğunun 148,8 dolar takviye düzeyinin altında kapanması durumunda yükseliş tezini geçersiz olur.

DOGE, bu Binance duyurusundan sonra 1 dolara ulaşacak!

Binance Perşembe günü yaptığı açıklamada, Dogecoin süreç hacmini artırmak gayesiyle DOGE/TUSD süreç paritesini eklediğini duyurdu. Binance şu anda USDT ve BUSD süreç pariteleriyle listelenen Dogecoin’e sahip. Birtakım analistler, Binance’in bu atılımının, Dogecoin ticareti kelam konusu olduğunda piyasaya öncülük ettiği için DOGE fiyatını ani bir ralliyle 1 doların üzerine çıkarmasını bekliyor. Bununla birlikte, traderlar Binance’in DOGE/TUSD parites listesine çabucak cevap vermedi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Not Edin: Binance’deki Bu 5 Altcoin Artış Sinyali Verdi! 4

Binance, süreç hacimleri açısından kripto piyasasına hakim pozisyonda. Binance’teki DOGE/USDT, OKX’teki DOGE/USDT ve Binance’teki DOGE/BUSD’nin dört katı olan toplam süreç hacminin %20’sini oluşturuyor. Daima piyasada Binance, DOGE/USDT paritesindeki süreç hacminin %25’i ile hakim durumda. Uzmanlar, DOGE/TUSD’nin Dogecoin’in genel süreç hacmini artırmasını bekliyor. Bu da likiditenin ve DOGE fiyatının artmasına yardımcı olacak.

Bu altcoin fiyatı kısa vadede 0,5 dolara fırlaması olası

RDNT’nin fiyatı, 11 Mart’tan bu yana %150’nin üzerinde artış kaydetti. Böylelikle altcoin, 20 Mart’ta 0,5 dolarlık ATH’ye ulaştı. Fiyat bu süreçte 0,31 dolarlık kıymetli direnç düzeyini aştı. ATH’ye ulaştıktan sonra keskin bir düşüş yaşamasına karşın, 0,31 dolar düzeyini takviye olarak muvaffakiyetle doğruladı (mavi ok). 3. sıçramada fiyat keskin bir halde yükseldi ve ATH’deki direnç düzeyini bir kere daha test etti. Bu, RDNT’nin şu anda 0,31 ila 0,5 dolar aralığında süreç gördüğünü gösteriyor. Günlük RSI göstergesi, fiyat ATH’ye ulaştığından beri 50’nin üzerinde kaldı. Bu da boğaların bir avantajı olduğunu gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Not Edin: Binance’deki Bu 5 Altcoin Artış Sinyali Verdi! 5RDNT günlük grafik / Kaynak TradingView

4 saatlik grafik, RDNT’nin ATH direnç düzeyinde reddedildiğinden beri kademeli olarak azalan bir paralel kanal içinde süreç gördüğünü gösteriyor. Bu, birçok durumda bir kırılmaya yol açan tipik bir yükseliş formasyonudur. Yükseliş formasyonuna ek olarak, RDNT için potansiyel kırılmayı destekleyen iki faktör var. Birincisi, fiyatın daha yüksek bir taban oluşturması ve kanalın orta çizgisinin üzerinde süreç görmesi. İkincisi ise 4 saatlik RSI göstergesinin giderek azalan direnç çizgisini kırması ve bunu dayanak olarak teyit etmesi (mavi ok). RSI’daki bu cins kırılmalar ekseriyetle fiyat hareketinde misal kırılmalara yol açar. Bu nedenle, RDNT’nin potansiyel olarak mevcut kademeli olarak azalan paralel kanalı kırması mümkün. Böylelikle altcoin, 0,5 dolardaki ATH’sine ulaşabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Not Edin: Binance’deki Bu 5 Altcoin Artış Sinyali Verdi! 6RDNT 4 saatlik grafik / Kaynak TradingView

En muhtemel beklenti, RDNT fiyatının mevcut formasyondan çıkması ve ATH’yi 0,5 dolardan test etmesi. Fiyat kanalın altına düşerse kısa vadeli yükseliş görüşü geçersiz hale gelecektir. Bu gerçekleşirse, potansiyel olarak aralığın tabanını 0,31 dolardan test edebilir.

Lider altcoin fiyatını yükseltebilecek X faktörü

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Ethereum, 2015’teki başlangıcından bu yana kripto piyasasında değerli bir oyuncu oldu. Yenilikçi akıllı kontratları ve merkezi olmayan uygulamalarıyla Ethereum, kısa müddette piyasa pahasına nazaran en büyük ikinci kripto para ünitesi haline geldi. Pekala 2023’te Ethereum için sırada ne var? Ethereum’un fiyatını yeni doruklara taşıyabilecek potansiyel X-Faktörü ne?

X-Faktörü, Katman 2 ölçeklendirme tahlilleri. Katman-2 ölçeklendirme tahlilleri, Ethereum Blockchain’in üzerine inşa edilmiş off-chain teknolojilerdir. Süreçlerin ana Blockchain’in dışına taşınarak daha süratli ve ucuz bir halde işlenmesini sağlarlar.

Ulaş Utku Bozdoğan: Not Edin: Binance’deki Bu 5 Altcoin Artış Sinyali Verdi! 7Saniye başına Ethereum süreçleri / Kaynak: Blockchair

Katman 2 tahlillerinin temel gayesi, Ethereum’un süreç hacmini artırmak, ağ tıkanıklığını azaltmak ve süreç fiyatlarını düşürmektir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap