Not Alın! Kripto Dünyasında Devasa Gelir

Not Alın! Kripto Dünyasında Devasa Gelir

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Not Alın! Kripto Dünyasında Devasa Gelir

Kripto para dünyasında birtakım cüzdan adresleri, sahip oldukları değerli varlıklar nedeniyle öne çıkmaktadır. Merkezi olmayan stablecoin DAI’nin en büyük sahipleri ortasında, kripto topluluğunun dikkatini çeken iki adres var. Bu cüzdanlar, MakerDAO‘nun yıllık gelirine kıymetli ölçüde katkıda bulunarak ekosistemde eşsiz bir rol oynuyor.

Baskın EOA adresi ve kripto dünyası

DAI’nin en büyük sahibi, bireylerin Pulsechain’deki birincil Univ2 forkunun yönetişim tokenlerini elde etmek için para yatırdığı bir Harici Sahiplik Hesabı (EOA) adresi. Bu adres daha evvel süreç gerçekleştirmiş durumda. Lakin bunun bir yakım adresi olmadığını belirtmek değerlidir. Şu anda bu cüzdanda 278 milyon kripto para DAI boşta duruyor. Ayrıyeten görünüşe nazaran tek bir kurum ya da kuruluşun denetimi altında bulunmuyor.

İlginç olan, kripto para sahiplerinin bu varlıklar üzerinde hiçbir hak savında bulunmaması. Ayrıyeten bu durum bahse ekstra bir karmaşıklık katmanı ekliyor.

İkinci adres ve Pulsechain

DAI dünyasında öne çıkan ikinci adres Pulsechain’in sacrifice cüzdanıyla yakından alakalı. Birinci adrese misal formda, kıymetli ölçüde token, bilhassa de kripto para DEX token yerine Chain token bulundurmakta. Bu adres Pulsechain ekosisteminde kıymetli bir oyuncuyu temsil ediyor. Öteki taraftan MakerDAO için milyonlar kelam konusu. Bu iki adresin birleşik varlıkları MakerDAO’nun finansal ekosisteminde çok değerli bir rol oynuyor. Çeşitli düzenekler aracılığıyla, yıllık yaklaşık 21,6 milyon DAI’lik kıymetli bir gelir akışına katkıda bulunuyorlar. Bu etkileyici sayı, büyük ölçekli token sahiplerinin MakerDAO üzere merkezi olmayan finans platformları üzerindeki tesirini vurguluyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Not Alın! Kripto Dünyasında Devasa Gelir 1

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda biri yönetişim tokenları için bir depo misyonu gören ve başkası Pulsechain’in fedakarlık evresiyle irtibatlı olan bu iki adres, değerli ölçüde DAI tutuyor. Sahip oldukları değerli ölçüler onları sadece kripto dünyasında kayda bedel figürler haline getirmekle kalmıyor. Birebir vakitte sahip oldukları finansal etkiyi de vurguluyor. Bu varlıklardan elde edilen gelir, büyük ölçekli token sahiplerinin MakerDAO ekosistemindeki ehemmiyetinin altını çizmekte. Ayrıyeten devam eden muvaffakiyetinde nasıl hayati bir rol oynadıklarını göstermekte.

Kripto dünyasında devasa gelir

On-chain datalara nazaran, toplam 278 milyon DAI ile en büyük DAI ölçüsüne sahip olan PulseX irtibatlı bir EOA cüzdanı bulunuyor. İkinci en büyük DAI sahibi ise 153 milyon DAI ile benzeri bir öteki cüzdan. Bu iki cüzdan birlikte toplam 430 milyon DAI’ye sahip. Öbür taraftan bu da toplam DAI arzının yaklaşık %11,3’ünü temsil ediyor. Pasif stablecoin getirisi sayesinde bu cüzdanlar yıllık 21,6 milyon dolar gelir elde etme potansiyeline sahip.

Ulaş Utku Bozdoğan: Not Alın! Kripto Dünyasında Devasa Gelir 2

Özünde, PulseX ekosistemine bağlı olan bu cüzdanlar dikkat çekiyor. DAI kripto para ünitesinin değerli bir kısmını ellerinde tutuyor. Ayrıyeten pasif getiri fırsatları yoluyla kıymetli ölçüde yıllık gelir elde ederek finansal yararlarına katkıda bulunabiliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap