Not Alın: Ağustos’a Damga Vuracak 7 Altcoin Bunlar!

Not Alın: Ağustos’a Damga Vuracak 7 Altcoin Bunlar!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Not Alın: Ağustos’a Damga Vuracak 7 Altcoin Bunlar!

Litecoin (LTC) bugün üçüncü halving döngüsünü tamamladı. ICX ve ZEN ise kilit diyagonal direnç düzeylerinden ivme kazanmaya başladı. Ağustos ağır bir haber akışıyla başlarken, önümüzdeki önümüzdeki haftalarda bu 7 altcoin bilhassa dikkat gerektiriyor.

Bu 7 altcoin Ağustos ayında yeni haberleri fiyatlandıracak

İlk olarak Litecoin, geçtiğimiz saatlerde üçüncü halving döngüsünü tamamladı. Böylelikle Litecoin’in blok mükafatları artık 12,5’den 6,25 LTC olarak güncellendi. Merakla beklenen gelişmenin akabinde LTC fiyatı satıcıların denetimi altında kaldı.

LTC fiyatı, 3 Temmuz’dan bu yana alçalan bir takozdan çıktığı için yükseliş işaretleri gösteriyor. Bu tıp yapılardan kopuşlar çoklukla değerli yükseliş hareketlerine yol açar. Fakat, LTC fiyatı kısa bir müddet sonra çıkış öncesi düzeylerine düştü.

Ulaş Utku Bozdoğan: Not Alın: Ağustos’a Damga Vuracak 7 Altcoin Bunlar! 1

Altcoin fiyatı yükselmeye devam ederse, bir sonraki direnç 102 dolarda. Bununla birlikte, 90 doların altında düşerse, yükseliş tezi geçersiz kalacak. Bu durumda, fiyat %9’luk bir düşüşle 82 dolara gerileyebilir.

Icon (ICX)

ICX xCall teşvikli yeni bir tesntet 31 Temmuz’da başladı. Testnet, merkezi olmayan uygulamalara ve araçlara odaklanıyor. Kaliteli gönderiler 845.000’e kadar ICX alabilecekler.

Altcoin fiyatı, 22 Haziran’da alçalan bir direnç çizgisinden çıktı. Bu kırılmaya karşın, fiyat 0,25 dolarlık yatay direnç alanını aşamadı. Bilakis, alan bunu iki sefer reddetti ve daha düşük bir yükseklik (kırmızı simge) oluşturdu. Bu da kırılmanın legal olmayabileceğini gösteren bir düşüş işaretiydi.

Bu yüzden, ICX eğilimi fiyat 0,25 dolar direnç alanının üzerine çıkana kadar yükseliş olarak kabul edilemez. ICX fiyatı patlarsa, boğalar bir sonraki direnç olan 0,55 dolara baskı yapabilirler. Bu %55’lik bir artış olacak. Lakin bunu başaramazsa, teknik analist Valdrin Tahiri’ye nazaran 0,17 dolar alanına %22 düşüş kelam konusu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Not Alın: Ağustos’a Damga Vuracak 7 Altcoin Bunlar! 2

Horizen (ZEN)

ZEN 4.1’in yakında yapılacak mecburî yazılım yükseltmesi ile Horizen muhafazalı havuzların paklığı başlayacak. Beklenen yayın takvimi şu halde belirlendi: Testnet – Ağustos 2023, Mainnet – Eylül 2023.

Fiyat açısından ZEN, ICX’inkine çok misal. Fiyat alçalan bir direnç çizgisinden çıkarken, ana yatay direnci olan 9,45 doları aşamadı. Bunun yerine, uzun üst fitiller (kırmızı simgeler) oluşturarak üç kere gördü.

Ancak o vakitten beri bu direnç düzeyini geri aldı. Reddetme bir kere daha gerçekleşirse, altcoin mevcut fiyattan %25’lik bir düşüşle 7 dolar alçalan direnç çizgisine düşecek. Öte yandan, ZEN patlarsa %60 yükselerek 15 doları hedefleyecek. Şu anda yaklaşan testnet, fiyat gün içinde yaklaşık %3 arttığı için ZEN için yükseliş ivmesi gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Not Alın: Ağustos’a Damga Vuracak 7 Altcoin Bunlar! 3

Tezos (XTZ)

Tezos bugün Londra’da kıymetli bir aktiflik düzenledi. Buluşma, eşsiz bir Tezos özelliği olan merkezi olmayan borsayı likidite pişirmeye odaklanan bir DeFi atölyesini içeriyor.

Altcoin fiyatı, Temmuz ayının başında alçalan bir direnç çizgisinden çıktı. Bu tıp yapılardan kopuşların kıymetli artışlara yol açması beklenirken Tezos için durum bu türlü değildir. Bunun yerine, fiyat o vakitten beri kırılma düzeyinin etrafında vakit geçiriyor.

Bir artış gerçekleşmezse, XTZ mevcut fiyattan %17’lik bir düşüşle yılın en düşük düzeyi olan 0,70 dolara yönelecek. Lakin artış devam ederse fiyatın %45 üst hareket etmesi kelam konusu. Bir sonraki direnç düzeyi 1,20 dolarda.

Ulaş Utku Bozdoğan: Not Alın: Ağustos’a Damga Vuracak 7 Altcoin Bunlar! 4

Ultra (UOS)

Oyun projesi Ultra, 8 Ağustos’u bekliyor. Bu tarihte, Ultra arena açılacak. Arena, oyuncuların arkadaşlarıyla en sevdikleri oyunlarda çeşitli mükafatlar için rekabet etmelerini sağlayan bir espor turnuva platformudur. Arena, Ultra platformunda faal hale gelecek.

Lansman, yıllık düşük takviye alanı olan 0,17 dolardan neredeyse kırılan Altcoin fiyatı için çok muhtaçlık duyulan bir artışı sağlıyor. Fiat bu yıllık taban bölgesini ihlal ederse, 0,10 dolara %40’lık bir düşüş kelam konusu. Öte yandan, bir sıçrama olursa fiyat %30’luk artış için yer hazırlayacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Not Alın: Ağustos’a Damga Vuracak 7 Altcoin Bunlar! 5

Ripple (XRP)

XRP, 13 Temmuz zaferinin akabinde yaklaşık %75 arttı ve şu anda 0,70 dolar civarında seyrediyor. Önde gelen kripto para analisti CoinsKid, XRP’nin önümüzdeki aylarda 3,70 dolar üzere yeni bir tepeye ulaşabileceğini varsayım ediyor. Bu kısa vade için %430’a yakın bir paha artışı manasına geliyor.

Ayrıca analist, fiyat konsolide olurken XRP’nin satın alma baskısında artış olduğunu öne sürüyor. Analiste nazaran, altcoin için büyük bir fiyat artışı ufukta.

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu, bu ay Shibarium katman-2 ağının muhtemel lansmanı için hazırda bekliyor. ShibaSwap’in başkan geliştiricisi Shytoshi Kusama, bir blog gönderisinde Shibarium’un Ağustos ayında “muhtemelen” piyasaya sürüleceğini duyurdu. Ek olarak grup, 15 ve 16 Ağustos tarihlerinde Kanada’da düzenlenecek Blockchain Fütürist Konferansı’na katılacak. Bu tarihte altcoin bölümü ve Shibarium hakkında daha fazla ayrıntıortaya çıkacak. Btcpiyasasi.com olarak detaylara bu yazıda yer verdik.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap