NFT Satarak Milyon Dolarlar Kazanan Çocukla Tanışın!

NFT Satarak Milyon Dolarlar Kazanan Çocukla Tanışın!

Paylaş
BTC Piyasası: NFT Satarak Milyon Dolarlar Kazanan Çocukla Tanışın!

Endonezyalı bir üniversite öğrencisi Ghozali, beş yıl boyunca bilgisayarının kamerasından çekildiği selfie’lerle Aralık 2021’de NFT piyasasına girdi. Koleksiyonun şimdiki değeri 1 milyon doları aşıyor. Gelin, Ghozali’nin hikâyesine göz atalım.

NFT selfie’leri 1 milyon dolar kazandırdı

Endonezya’nın Semarang kentinden 22 yaşındaki bilgisayar bilimi öğrencisi Sultan Gustaf Al Ghozali, yaklaşık 1.000 selfie görüntüsünü NFT’ye dönüştürdü ve sattı. Ghozali, mezuniyet yolculuğu hatırası için beş yıl boyunca kendi fotoğraflarını biriktirdiğini söylüyor.

Ghozali selfie’leri otururken veya bilgisayarının önünde ayakta çekildi, daha sonra NFT’ye dönüştürülerek Aralık 2021’de OpenSea’ye yükledi. Sanatçı, ciddi alıcılardan ilgi beklemeden her bir NFT selfie için fiyatı 3 dolar olarak belirledi. Ghozali, ifadesiz görüntülerinden para kazanırken şunları söyledi:

Saçmalamak gibi her şeyi yapabilirsin ama lütfen fotoğraflarımı kötüye kullanma yoksa ailem beni çok hayal kırıklığına uğratır. Size inanıyorum çocuklar, lütfen fotoğraflarıma iyi bakın.

BTC Piyasası: NFT Satarak Milyon Dolarlar Kazanan Çocukla Tanışın! 1
  • Ghozali’nin koleksiyonu, kripto Twitter camiasının önde gelen üyeleri teklifleri satın alıp pazarlayarak destek gösterdikçe havaya uçtu.

AFP’ye göre, artan popülariteyle birlikte Ghozali’nin NFT’lerinden biri 14 Ocak’ta 0.247 Ether’e (ETH) satıldı. Eserler o zaman 806 dolar değerindeydi. Genç girişimci, selfie’lerinin yanı sıra bazı arka plan bilgileri sağlayarak NFT’nin nadirliğine katkıda bulunan bir kişiselleştirme dokunuşu da ekliyor.

Bir Lifestyle Asia raporuna göre, Ghozali’nin selfie NFT’leri zirvede, yaklaşık 3.000 dolar değerinde 0.9 ETH’ye satıldı. Ghozali’nin koleksiyonu daha sonra toplam 317 ETH ticaret hacmine ulaştı, bu da 1 milyon dolardan fazlaya eşdeğer. Genç sanatçı, bu gelir üzerinden ilk vergi ödemesini de OpenSea üzerinden yaptı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap