NFT Piyasasında Milyon Dolarlar Kazanan Bireyle Tanışın!

NFT Piyasasında Milyon Dolarlar Kazanan Bireyle Tanışın!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: NFT Piyasasında Milyon Dolarlar Kazanan Bireyle Tanışın!

IX Shells adıyla da anılan Itzel Yard, tek baskılı sanat eserleri yaratıyor. 31 yaşında ve 3 milyon dolardan fazla değere sahip Non Fungible Token (NFT) sattı. Ayrıntılar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Sıfırdan milyonluk NFT sanatçısına dönüşüm

Itzel Yard tam anlamıyla sıfırdan başladı. Stüdyoları temizlemek, bakıcı olmak ve hatta yüksek binalardan sarkan pencereleri yıkamak gibi işler yapmak zorunda kaldı. Bu süre zarfında sanat yaratmaya başladı ve 2019’da Panama’ya dönene kadar devam etti.

Dijital sanatı deneyerek kendini ifade ederken, çalışmalarını Instagram’da paylaşmaya başladı. Yard’ın çalışmalarını fark eden bir kişi, onu Ethereum Blockchain’deki bir dijital sanat piyasası olan SuperRare’e katılmaya davet etti. Bir video tanıtımı gerektiriyordu. Yard ilk başta platforma kabul edilmediğini söyledi. New York’ta bir projektörden dijital sanat sergileyen bir etkinlik de dahil olmak üzere ortak etkinlikler düzenleyerek topluluğunu oluşturmaya devam etti.

Sonunda Yard, çalışmalarını yükleyebileceği, katılmanın o kadar zor olmadığı NFT platformları olduğunu fark etti. Bunlar arasında ilk parçasını sattığı Zora ve Vakıf vardı. Bu hamle Yard için büyük bir riskti çünkü gaz (veya işlem) ücretleri için ödeyecek parası yoktu ve sanatını hiç satmamıştı. Ancak alanda yeni başlayanların ilk adımlarını atmalarına yardımcı olan topluluklar ve diğer sanatçılar vardı.

Ulaş Utku Bozdoğan: NFT Piyasasında Milyon Dolarlar Kazanan Bireyle Tanışın! 1

Yard, aynı zamanda sanatçı olan bir tanıdıktan o sırada 500 dolara eşdeğer olan 0,5 ETH ödünç aldı. Sadece ilk parçasını basması yeterliydi. Yüklendikten sonra, başka bir arkadaş bu NFT’yi 1 ETH karşılığında satın aldı. Ancak belki de sanatının değerini artıran devrilme noktası, eserleri bir dijital sanat galerisi olan Vellum LA’da sergilendikten sonra gerçekleşti. Bir koleksiyoncu onun parçalarından birini 23 ETH karşılığında satın aldı ve bu, diğer koleksiyoncuların bir tane daha istemesine neden oldu.

Oradan, eserleri sonunda Sotheby’s Metaverse’de sergilendi ve burada bir tanesi 500.000 doların üzerinde satıldı. Masterpiece profilinde görüntülenen satış fiyatlarının toplamına göre, Cuma günü itibariyle NFT’lerinden 3 milyon doların üzerinde satmıştı. Marketplace Foundation’a göre, Tor Projesi’nin Mayıs ayında 500 ETH veya yaklaşık 2 milyon dolar karşılığında açık artırmaya çıkardığı ‘Dreaming at Dusk’, onu o zamanlar en çok satan NFT sanatçısı yaptı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap