Ne SHIB Ne PEPE! Balinalar Bu Altcoin’e Saldırıyor

Ne SHIB Ne PEPE! Balinalar Bu Altcoin’e Saldırıyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ne SHIB Ne PEPE! Balinalar Bu Altcoin’e Saldırıyor

Bitcoin ve altcoin dünyasında son vakitlerde zorluklar yaşanıyor. Öbür taraftan kıymetli bir kripto para ünitesinde bir birikim kelam konusu. Ayrıntılara bakalım.

Altcoin Litecoin’de yükselen birikim inanca işaret ediyor

Altcoin Litecoin (LTC) etrafındaki balina aktivitesi geçtiğimiz hafta boyunca yüksek bir düzeyde kaldı. Başka taraftan bu da kripto para ünitesine yönelik kıymetli bir ilgiye işaret ediyor. Bu göstergelerin Litecoin’in üçüncü halving olayının akabinde gelmesi dikkat cazibeli. Başka taraftan bu olay ekseriyetle piyasa dinamiklerindeki değişimlerin habercisi oluyor.

Yatırımcılar, yarılanmanın akabinde LTC biriktirmeye yönelik güçlü bir eğilim gösteriyor. Ayrıyeten bu eğilim bilhassa geçtiğimiz ay boyunca öne çıkmış bir durum. Kripto analisti VICKADO’nun yakın vakitte attığı bir tweet var. Buna nazaran altcoin Litecoin için piyasasındaki ilgi cazibeli bir eğilimi vurguladı. IntoTheBlock’un datalarına nazaran, bakiyesi olan Litecoin adreslerinin toplam sayısı son günlerde değerli bir artış yaşadı. Bakiyesi olan adreslerdeki bu artış, piyasa iştirakçileri ortasında satın alma ve biriktirme hissinin hakim olduğunu gösteriyor.

Balina aktivitesi itimada işaret ediyor

Diğer taraftan birikim faaliyetlerinde de kıymetli bir artış var. Buna nazaran Litecoin meraklıları için son derece yürek verici bir gelişme kelam konusu. Son 30 gün içinde %360’ın üzerinde artan LTC sahiplerinin kıymetli bir akışına şahit oldu. Birikim faaliyetlerindeki bu artış, önümüzdeki aylarda altcoin LTC’nin fiyatında potansiyel bir artış bekleyen birçok yatırımcının beklentileriyle örtüşüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ne SHIB Ne PEPE! Balinalar Bu Altcoin’e Saldırıyor 1

Bireysel yatırımcıların yanı sıra, altcoin Litecoin etrafındaki balina faaliyetleri de güçlü kalmaya devam etti. Bu üst seviye balina iştirakinin devam etmesi, kıymetli piyasa iştirakçilerinin LTC’nin potansiyeline güvenmeye devam ettiği hissini daha da güçlendiriyor.

Altcoin Litecoin piyasanın tabanına yaklaşıyor mu?

İyimser birikim eğilimlerine ve yatırımcı itimadına karşın, Litecoin’in son fiyat performansı bu beklentileri yansıtmadı. Geçtiğimiz yedi gün içinde altcoin LTC %5’in üzerinde bir düşüş yaşadı. Bu yazının yazıldığı sırada, 4,3 milyar doları aşan piyasa kıymeti ile 59,68 dolardan süreç görüyor. Lakin, LTC’nin bir piyasa tabanına yaklaşıyor olabileceğini düşündüren göstergeler var.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ne SHIB Ne PEPE! Balinalar Bu Altcoin’e Saldırıyor 2

Bu göstergelerden biri, Litecoin’in “adil değerine” nazaran çok pahalı mi yoksa düşük pahalı mi olduğunu kıymetlendirmek için kullanılan bir metrik olan LTC MVRV Z Puanıdır. Tarihî olarak, gerçekleşen kıymete kıyasla değerli ölçüde daha düşük bir piyasa pahası ekseriyetle piyasa tabanlarına işaret etmiştir. Mevcut LTC MVRV Z Puanı yeşil bölgenin altında yer alıyor. Buna nazaran altcoin LTC için bir piyasa tabanı muhtemelliğine işaret ediyor.

Karışık hassaslık sinyalleri

Dikkate kıymet bir öbür metrik de LTC’nin aSORP’sidir (Yaşa Nazaran Tüketilen HODL Dalgaları). Bu metrik 1’in altına düştüğünde, yatırımcıların varlıklarını ziyanına sattığı manasına geliyor. Bir ayı piyasasının ortasında, potansiyel bir piyasa tabanının göstergesi olarak görülebiliyor. Şu anda btcpiyasasi.com olarak baktığımızda altcoin Litecoin’in aSORP bedeli 0,97’dir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ne SHIB Ne PEPE! Balinalar Bu Altcoin’e Saldırıyor 3

Bu ölçütler LTC’nin bir piyasa tabanına ulaşma potansiyeline işaret etse de, genel piyasa hassaslığı temkinli olmuş durumda. LunarCrush dataları, altcoin LTC’yi çevreleyen hem yükseliş hem de düşüş eğiliminin son yedi günde yaklaşık %100 arttığını ortaya koyuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap