Nansen Araştırmacıları: Bu Altcoin Projesine İlgi Devam Ediyor!

Nansen Araştırmacıları: Bu Altcoin Projesine İlgi Devam Ediyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Nansen Araştırmacıları: Bu Altcoin Projesine İlgi Devam Ediyor!

Ethereum tabanlı katman-2 tahlili Arbitrum, araştırmaya nazaran son çeyrekte büyüdü. Bu büyüme, bilhassa Mart ayında gerçekleşen ARB airdrop aktifliği sonrasında ivme kazandı.

Nansen raporuna nazaran, katman-2 blok zinciri daima olarak artan süreç sayısına ve yeni iştirakçi akışına dayalı güçlü bir aktiviteye sahip. Mart ayındaki airdrop’un akabinde ARB ağı daha fazla aktiviteye sahne oldu. Araştırmacılar, ağda birinci defa süreç yapan yeni cüzdanların sayısının arttığını tespit etti. Nansen analistlerine nazaran yeni kullanıcı artışı organik bir büyümeyi işaret ediyor. Kimi metriklerde ARB ağının büyüme oranı ETH’yi bile geçiyor. Fakat 31 Mayıs 2022’de airdrop yapan Optimism ağı birebir artışı yaşamadı.

ARB ve OP: İki Rakip L2 Projesi

Ancak 31 Mayıs 2022’de airdrop yapan Optimism ağı birebir artışı yaşamadı. Arbitrum ve Optimism, Ethereum için tanınan katman-2 ölçeklendirme tahlilleri olarak biliniyor. Arbitrum, Arbitrum Orbit ismini taşıyan yeni bir tahlili de sunmuş durumda. Orbit, kullanıcıların kendi Arbitrum tabanlı derlemelerini oluşturmasını sağlıyor. Bu tahlil, Optimism’in OP Stack’ine misal bir formda, kendi kapalılığı, müsaadeleri, fiyat belirteci ve yönetişim özelliklerine sahip.

Bu cins altcoin projeleri daha süratli, düşük maliyetli ve inançlı süreçler sunmayı amaçlayarak Ethereum ekosistemini desteklemeyi ve büyütmeyi hedefliyor. Arbitrum ve Optimism ortasındaki temel fark ise şu formda: Optimism daha çok katman-2 pazarına yönelirken, Arbitrum’un amacı ise daha çok uygulamalar üzerine.

ARB Fiyatı

ETH katman-2 tahliline ilişkin altcoin ünitesi ARB, dün akşam yaşanan düşüşten nasibini aldı.

BTC Piyasası: Nansen Araştırmacıları: Bu Altcoin Projesine İlgi Devam Ediyor! 1

Hafta başından bu yana %12 kıymet kaybeden altcoin an itibariyle 1$’dan alıcı buluyor. Arbitrum 1,05 ve 1,22 dirençlerini geçtiği takdirde yeni bir ralliye başlaması beklenen.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap