Nam Salan Analist Tarih Verdi: Altcoinler Ralliye Başlayacak!

Nam Salan Analist Tarih Verdi: Altcoinler Ralliye Başlayacak!

Paylaş
BTC Piyasası: Nam Salan Analist Tarih Verdi: Altcoinler Ralliye Başlayacak!

Popüler analist Michael van de Poppe, tarihî Bitcoin hakimiyetini ve ETH/BTC grafiklerini tahlil ediyor. Analist, bu tahlilleri sonucu altcoinler için yaklaşan bir ralli öngörüyor.

Michael van de Poppe: Altcoinler bilakis dönmeye hazır!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto piyasası bir müddettir tarafsız hareket ediyor. Bununla birlikte, tanınan analist Michael van de Poppe Pazartesi günü yaptığı açıklamada, altcoinler için üst istikametli bir ivme beklediğini söylüyor. Ayrıyeten analist, bilakis dönüşün çabucak köşede olduğunu belirtiyor. Ağustos ayında Bitcoin %16 ve Ethereum %12 düşerek bir taban ve bilakis dönüşe hazırlandı. Bu ortada, Bitcoin hakimiyet modeli, Bitcoin halving’inden evvelki döngülere uygun olarak tekrar ediyor.

Michael van de Poppe 4 Eylül’de “Altcoinler bilakis dönmeye hazır. Fakat kimse bunu beklemiyor” diyor. Yükseliş söylemi Eylül FUD’unun ortasında geldi. Daha evvel Bitcoin’in en son 2016 yılında yeşil bir Eylül ayı geçirdiğini ve BTC fiyatının bu Eylül ayında düşmesini beklediğini kaydediyor.

BTC Piyasası: Nam Salan Analist Tarih Verdi: Altcoinler Ralliye Başlayacak! 1

Bu model altcoinler için yaklaşan bir ralliye işaret ediyor!”

Usta analist, altcoinlerin üst taraflı ivme gösterdiğini ve kripto piyasasında kırılmalar yaşandığını tez ediyor. Tahlil, piyasadaki düşüş eğiliminin ortasında ve birden fazla altcoinin geçen hafta kırmızı renkte olduğu ortamda geliyor. Son aylarda piyasalar yatay hareket ederek traderlar ve balinalar için can zahmeti yaratıyor. Genel kanı hala piyasaların düşmeye devam edeceği istikametinde. Bununla birlikte analist, yakında bir toparlanma bekliyor. Öte yandan, Bitcoin hakimiyeti 200-EMA’nın test edilmesinden bu yana kıymetli ölçüde düştü. Analist, Bitcoin hakimiyetinin evvelki döngülerle uyumlu olduğunu gösteren bir grafik paylaşıyor. Bu nedenle, tarihi model altcoinler için yaklaşan bir ralliye işaret ediyor. Bu bağlamda Michael van de Poppe, şu tarihi işaret ediyor:

Bu da demek oluyor ki, Bitcoin’in yarıya inmesine 8-10 ay kala, altcoinlerde aşağı taraflı hareket eden bir piyasadan çok bir artış görmeyi bekleyebiliriz.

BTC Piyasası: Nam Salan Analist Tarih Verdi: Altcoinler Ralliye Başlayacak! 2

Ancak analist, Bitcoin fiyatının Eylül ayında düşmeye devam edeceğini söylüyor. Ayrıyeten, altcoinlerin de Eylül’de düşeceğini öngörüyor. Bununla birlikte, evvelki düzeltmeye emsal bir alımın gerçekleşeceğini varsayım ediyor. Bu ortada, altcoinler ile BTC pariteleri toparlanıyor. Analiste nazaran bu da bir güç işareti. Bu devam ederse, altcoinler kırılmalara şahit olacak.

Boğa piyasası kimsenin beklemediği bir anda başlar!

Michael van de Poppe ayrıyeten ETH/BTC’nin tabana vurduğunu söylüyor. Bu yüzden, fiyatta muhtemel bir aksine dönüşün takip edeceğini öngörüyor. Ethereum tipik olarak Bitcoin halvinginden evvelki 252 gün ortasında üst istikametli bir ivmeye sahip. Analiste nazaran, SEC büyük olasılıkla Ethereum ETF vadeli süreçlerini onaylayacak. Bu da büyük bir yükseliş hissini doğrulayacak. Bu doğrultuda analist, “Bitcoin ve altcoinler için boğa piyasası her vakit kimsenin beklemediği bir anda başlar. Bu devir o periyot olabilir,” diyor.

BTC Piyasası: Nam Salan Analist Tarih Verdi: Altcoinler Ralliye Başlayacak! 3

ETH fiyatı şu anda 1.633 dolardan süreç görüyor ve son 24 saatte yatay hareket etti. 24 saatin en düşük ve en yüksek düzeyleri sırasıyla 1.626 ve 1.645 dolar. Ayrıyeten, süreç hacmi son 24 saatte %25 artarak traderlar ortasında bir ilgi olduğunu gösteriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap