Nam Salan Analist: Sermaye Okyanusu Bu Altcoin’e Akabilir!

Nam Salan Analist: Sermaye Okyanusu Bu Altcoin’e Akabilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Nam Salan Analist: Sermaye Okyanusu Bu Altcoin’e Akabilir!

Piyasanın hacim devleri Bitcoin ve Ethereum yeni yıla hayal kırıklığı yaratan bir başlangıç yaptı. Benzer düzeltmeler daha öncede tecrübe edildiği için bazı analistler “89 gün müddet veriyor“. Popüler kripto Youtube kanalı Coin Bureau analisti “Guy” ise lider altcoin projesinin nasıl sermaye okyanusunu çekebileceğini değerlendiriyor.

“Tüm piyasalar çamura sürüklendi”

Yeni bir videoda Guy, Ethereum’un 2022’nin ilk haftalarında değerinin %34’ünden fazlasını kaybetmesinin ardından analizlerini paylaştı. Analist düşüşün kripto para piyasasına özel olmadığını belirtiyor:

Şu anda ETH’nin bu yılki performansından dolayı hayal kırıklığına uğradım. Ancak, bu yalnızca ETH ile ilgili bir sorun değil. Tüm kripto piyasası, finansal piyasaların geri kalanıyla birlikte çamura sürüklendi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Nam Salan Analist: Sermaye Okyanusu Bu Altcoin’e Akabilir! 1

Analist daha sonra bazı insanların Ethereum ile neden hayal kırıklığına uğradığının ayrıntılarını inceliyor ancak kripto balinalarının ve madencilerinin ETH biriktirmeye devam ettiğini belirtiyor:

Temel değeri fiyattan ayırabilmek önemlidir. ETH 2.0 çalışmaları sürdürülüyor. İnsanlar ilerleme konusunda sabırsızlanıyorlar. Bu anlaşılabilir bir durum, ancak perde arkasında ne kadar çok iş yapıldığını takdir etmek de aynı derecede önemli. Üstelik, Ethereum ağında büyük değerler oluşturan çok sayıda ikinci katman ölçekleme çözümü var. Yatırımcılar, balinalar ve madenciler istifleniyor. ETH daha temiz bir PoS mekanizmasına geçtiğinde, sermaye okyanusunun taşması için itici güç sağlayabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Nam Salan Analist: Sermaye Okyanusu Bu Altcoin’e Akabilir! 2

Analist, rakip altcoin projelerini değerlendiriyor

Guy ayrıca, iyimser işaretlere rağmen, başarılı bir ağ birleştirmesi gibi risklerin yanı sıra makroekonomik faktörlerin de Ethereum için geçerli olduğunu ekliyor:

Risklerin olduğunu vurgulamak hiç olmadığı kadar önemli. Birleştirme, Ethereum’un yaşadığı en büyük yükseltmedir. Titizlikle test edildi, ancak 374 milyar dolarlık değeri etkileyen bir yükseltme yaptığınızda, riskler inanılmaz derecede yüksek. Ayrıca, birleşmenin piyasa döngüsü sona ermeden önce gerçekleşeceğine dair hiçbir garanti yok. ETH 2.0 gecikmeleri olağandır ve Fed faiz oranlarını yükseltiyor. ‘Küçülme nöbeti’ sürüyor.

Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız Guy, tümü 2021’de çıkış yapan birkaç Ethereum rakibini tartışarak sonlandırıyor:

Avalanche, Solana, Fantom, Terra ve Cardano gibi inanılmaz derecede güçlü birinci katman Blockchain’lerin tehdidine kayıtsız kalamayız. Hepsi ETH pastasından bir parça istiyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap