Müthiş Cinayet: Ünlü Kripto Para Milyoneri Öldürüldü!

Müthiş Cinayet: Ünlü Kripto Para Milyoneri Öldürüldü!

Paylaş
BTC Piyasası: Müthiş Cinayet: Ünlü Kripto Para Milyoneri Öldürüldü!

Kripto para dünyasında bu kere dehşetli bir cinayet haberi var. Bir kripto teşebbüsçüsü hayatını kaybetmiş durumda. Detaylara bakalım.

Kripto para milyoneri öldürüldü

Popüler KOL ve kripto teşebbüsçüsü Fernando Pérez Algaba’nın cesedi, geçtiğimiz Pazar günü (23 Temmuz) Buenos Aires eyaletinin Ingeniero kentinde bir dere kenarında bir küme genç tarafından bir bavulun içinde müthiş bir biçimde parçalanmış halde bulundu. Yetkililer, iğrenç hatanın ardında profesyonel bir tetikçinin olduğundan şüpheleniyorlar. Bu nedenle cinayet soruşturması başlattılar. 41 yaşındaki Algaba, üst seviye otomobil kiralama ve kripto para ticaretinden elde ettiği lüks ömür biçimiyle dikkat çekiyordu. Ayrıyeten Instagram’da 900.000’den fazla kıymetli bir takipçi kitlesine sahipti.

Aslen İspanya’nın Barselona kentinde ikamet eden Algaba, yabanî cinayetinden yalnızca bir hafta evvel Arjantin’e taşınmıştı. Kentte bir daire kiralamıştı. Buna nazaran 19 Temmuz’da çıkış yapması planıydı. Lakin, daire sahibi tarafından açıklandığı üzere, ortadan kaybolmuştu. Ayrıyeten telefon davetlerine cevap vermedi.

Ön otopsi raporları

Ön otopsi raporlarına nazaran, kurban parçalanmadan ve bavula doldurulmadan evvel üç kurşun yarası almış. Mevzuyu soruşturan takım suikastın ardında mali külfetlerin olabileceğini düşünüyor. Algaba, 14 yaşında bisiklet tamir edip satarak başladığı servetini genç yaşta inşa etmişti. 24 yaşına geldiğinde milyoner olmuştu. Öteki taraftan etkileyici bir lüks otomobil koleksiyonu biriktirmişti. Fakat ilerleyen yıllarda iş teşebbüsleri düşüşe geçti. Algaba, Arjantin vergi makamlarına karşı vergi yükümlülüklerini yerine getirememişti. Başka taraftan “Motor Lettuce SRL” isimli şirketi Ocak 2018’de kurulduktan sonra borçlarını ödeyemez hale gelmişti.

BTC Piyasası: Müthiş Cinayet: Ünlü Kripto Para Milyoneri Öldürüldü! 1

Algaba son yıllarda kripto para ticaretine yönelmiş ve operasyonlarını Buenos Aires’teki bir ofisten yürütmüştü. Telefonunda bulunan bir kısa iletide, kripto yatırımlarından değerli ölçüde para kaybettiğini tabir ediyordu. Ayrıyeten, Arjantin’deki hata çeteleriyle kontağı olduğu ve 40.000 dolar borç biriktirdiği kuşkular ortasında.

Korkunç son

Girişimcinin dehşetli bahtı ülkeyi ve çevrimiçi topluluğu şok etti. Instagram’daki takipçileri son paylaşımının yorumlar kısmını tasa ve inançsızlık iletileriyle doldurdu. Pek çok kişi onu lüks otomobilleri, gösterişli tatilleri ve özel partileriyle güçlü ömür şekliyle hatırlıyor. Mahallî yetkililer, Algaba’nın mali ezaları ve potansiyel cürüm kontaklarıyla ilgili ipuçlarını takip ederek cinayeti araştırmaya devam ediyor. Polis, yabanî cinayetin ardındaki nedenin aydınlatılmasına yardımcı olacak her türlü bilgiyi arıyor.

BTC Piyasası: Müthiş Cinayet: Ünlü Kripto Para Milyoneri Öldürüldü! 2

Fernando Pérez Algaba’nın trajik mevti, göz önünde yaşayanların başına gelebilecek tehlikelerin keskin bir hatırlatıcısı. İnternetteki varlığı lüks ve başarılı bir ömrü tasvir ediyor. Fakat ihtişamın arkasında daha karanlık bir gerçeklik yatıyor. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda soruşturma ilerledikçe, cinayeti çevreleyen gerçekler gün ışığına çıkacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap