Mujde: Dev Bitcoin Borsası Bu Altcoin’i Listeleyecek!

Mujde: Dev Bitcoin Borsası Bu Altcoin’i Listeleyecek!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Mujde: Dev Bitcoin Borsası Bu Altcoin’i Listeleyecek!

Ripple’ın SEC karşısındaki zaferi, XRP’ye bakışı da değiştirdi. Daha evvel listelerinden çıkartan kimi kripto para borsaları tekrar listelerine aldılar. Bitcoin borsası Gemini de yakında XRP’yi yine listeleyeceğine dair ipucu verdi

Bitcoin borsası Gemini, XRP için yeşil ışık yaktı!

Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto borsası Gemini Cuma günü, Ripple’ın ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) davasındaki son zaferinin akabinde, XRP tokenini yakında platformunda yine listeleme planları hakkında ince bir ipucu verdi. Bu gelişme, süreç hacmine nazaran en büyük kripto borsalarının birçoklarının, Yargıç Analisa Torres’in 13 Temmuz 2023 tarihli Özet Kararını takiben XRP ticaretini eski haline getirdiği bir vakitte geldi. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Coinbase ve Kraken’in token’ı tekrar listelerine dahil ettiler. Bunun akabinde, büyük Bitcoin borsalarından birisi olan Gemini de tıpkı sıraya girmiş üzere.

Yargıç Torres, token satışının menkul değer manasına gelmediği tarafındaki karar verdi. Bu sayede ABD kripto borsalarında XRP ticareti için kapıları tesirli bir halde tekrar açtı. Bu nedenle, token’ın süreç hacimleri değerli ölçüde artış kaydetti. Bu süreçte XRP fiyatı neredeyse anında %60’a kadar yükseldi. Mevcut durumda da XRP güçlü duruşunu koruyor.

Gemini yakında XRP’yi yine listeleyecek mi?

Bitcoin borsası, 13 Temmuz’da, Ripple lehine verilen kararı göz önünde bulunduruyor. Böylelikle, platformunda hem spot hem de türev ticareti için XRP’nin listelenmesini araştırdığını bildirdi. Yeni bir ipucu olarak, Gemini’nin resmi Twitter hesabı, Gemini’nin tokenı yine listeleyip listelemeyeceğine ait bir soruya ‘Düşünen Yüz Emojisi’ ile yorum yaptı.

Öte yandan Gemini’nin kurucu ortağı ve icra heyeti lideri Cameron Winklevoss, Bitcoin birikimine ait yükseliş hissiyatını lisana getirdi. Bitcoin’in büyük birikiminin, son vakitlerde spot Bitcoin ETF evraklarının telaşıyla başladığını söyledi.

ABD SEC, XRP kararına karşı temyize gidecek mi?

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı açılan davadaki dönüm noktası niteliğindeki galibiyetin akabinde, kripto piyasası Ripple Labs üzerinde yükselişe geçti. Sonuç olarak XRP token fiyatı net bir sıçrama gördü. 13 Temmuz 2023’te ABD’li yargıç Analisa Torres, şirketin XRP tokeninin halka açık borsalarda satışında federal menkul değerler maddelerini ihlal etmediğini söyledi. Yargıç Torres, XRP’nin programlı satışının bir menkul değer satışı manasına gelmediğine karar verdi. Bu durum, Özet Kararı temyize götürmek için yargıçları ikna etme konusunda karmaşık bir vazife üstlenen ABD SEC’e sorumluluk yükledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Mujde: Dev Bitcoin Borsası Bu Altcoin’i Listeleyecek! 1

Kripto cüzdan MetaMask’ın geliştiricisi ConsenSys’in avukatı Bill Hughes’a nazaran, federal düzenleyici kurumun Yargıç Torres’in kararına itiraz etme talihi varsa süratli hareket etmesi gerekecek. Hughes, SEC’in çok yakında bölge mahkemesine özet karara itiraz etmek istediğini bildirmesi gerektiğini açıkladı. Ayrıyeten, bunun için müsaade istemesi gerektiğini belirtti. Müsaade verilmesi halinde SEC yetkilileri neden temyize gitmeleri gerektiğine dair bir argüman sunabilirler.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap