Muhakkak Oldu: Yatırımcılar En Çok Bu Altcoin’lere Güveniyor!

Muhakkak Oldu: Yatırımcılar En Çok Bu Altcoin’lere Güveniyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Muhakkak Oldu: Yatırımcılar En Çok Bu Altcoin’lere Güveniyor!

Kripto analisti Ben GCrypto, yeni bir raporda, her Blockchain ekosisteminin TVL rekortmenlerini listeledi. Kilitli toplam paha (TVL), bir altcoin projesine yönelik itimadı temsil eder. Ethereum, Optimism ve Tron üzere ağlarda en büyük TVL’ye sahip projeler şu şekilde…

TVL’ye nazaran her ekosistemden en âlâ 1 altcoin projesi

Altcoin piyasası, verimli bir Temmuz ayının akabinde son aydır düşüş gösteriyor. Bu esnada, Bitcoin fiyatı bir noktada 25,200 dolara kadar geriledi. Toparlanma sürürken, TVL metrikleri yatırımcıların hala hangi projeleri bağlı kaldığını ortaya çıkarıyor. Ben GCrypto’nun raporuna nazaran, Eylül ağı itibariyle TVL’ye nazaran her ekosistemden en âlâ 1 altcoin projesi şu biçimde:

  1. Lido DAO Token (LDO) Ekosistem: Ethereum
  2. JustLend (JST) Tron
  3. PancakeSwap (CAKE) Binance
  4. GMX (GMX) ARbitrum
  5. Aave (AAVE) Polygon
  6. Synthetix Network (SNX) Optimism
  7. Aerodrome (AERO) Base
  8. VSS Finance (VVS) Cronos
  9. DeFiChain (DFI) DeFiChain
  10. Marinade (MNDE) Solana

Optimism rekortmeni Synthetix (SNX), yeni sürümle %20 paha kazandı

SNX, V3 yükseltmesine ait heyecanın ortasında Eylül ayının birinci haftasında etkileyici bir toparlanma kaydetti. TradingView’in aylık grafiğine nazaran altcoin, 2,11 dolarlık fiyatına nazaran Eylül ayında %18 artış gösterdi. Altcoin dalının geri kalanı, Bitcoin’in (BTC) zayıf fiyat performansının ortasında kan kaybederken, SNX karşıt bir bedeldi.

Heyecan ve ralli beklenen V3 yükseltmesiyle ilişkiliydi. Bilhassa DeFi protokolü, V3 yükseltmesinin zincir üstü türevleri elden geçireceğini yineledi.

Coinabse CEO’su, DeFi altcoin kesiminin düzenleyici sıkıntılarını ele aldı

Son aylarda ABD’de DeFi piyasasına yönelik bir kaç kıymetli gelişme yaşandı. Coinbase CEO’su Brian Armstrong ise DeFi altcoin alanındaki yasal yaptırımlara ait görüşlerini paylaşmak için X’e gitti. Kripto hizmetlerinde dünya önderlerinden biri olan Coinbase, şu anda ABD mahkemelerindeki uygunsuz davranış suçlamalarıyla çaba ediyor. Platformun yasal temsilcileri rastgele bir yanlışlık yapıldığını reddetti, hatta davanın reddedilmesini talep edecek kadar ileri gittiler.

Armstrong’a nazaran CFTC, DeFi protokollerinin peşinden gitmemeli. Zira düzenleyicinin bunu yapma yetkisi her ihtimalle zayıf kalacak. En makus ihtimalle dalın beklentilerine etkin olarak ziyan veriyor. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere Armstrong, bildirisinde durumu detaylarıyla açıklıyor.

Altcoin topluluğu, Armstrong’un “DeFi protokolleri finansal hizmetler değildir” formundaki açıklamasının görünüşte DeFi’nin Fi kısmıyla çeliştiğine dikkat çekti. Öbür kullanıcılar, bir DeFi altcoin protokolünün mahkemeye götürülme ihtimalinin, kelam konusu projenin hiçbir formda merkezi olmayan olmadığını kanıtladığını belirtti. CFTC’nin DeFi’nin peşine düşmeyi bırakması için projelerin nitekim merkezsiz olduklarını kanıtlamaları gerekecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap