MKR ve Ethereum Satan Balinalar, Bu 7 Altcoini Alıyor!

MKR ve Ethereum Satan Balinalar, Bu 7 Altcoini Alıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: MKR ve Ethereum Satan Balinalar, Bu 7 Altcoini Alıyor!

Shiba Inu (SHIB), Ethereum (ETH), XRP, MKR ve Dogecoin (DOGE) dahil olmak üzere önde gelen birçok kripto para ünitesinde kıymetli balina hareketleri gözlemlendiği için kripto piyasası ağır spekülasyonlarla çalkalanıyor. Bu devasa süreçler yatırımcıların ve analistlerin dikkatini çekerek fiyat spekülasyonlarının ve piyasaya olan ilginin artmasına yol açtı. İşte detaylar…

SHIB balinası harekete geçti

Shiba Inu ekosistemi, gizemli bir balinanın 19 Temmuz’da 2,416 trilyon SHIB token içeren devasa bir süreç başlatmasıyla çılgına döndü. Mevcut SHIB fiyatı olan 0,0000077 üzerinden yaklaşık 18 milyon dolar kıymetindeki süreç, topluluk içinde ağır fiyat spekülasyonlarına yol açtı. Gönderen adres, sıkıntı durumdaki borsa BinanceUS ile ilişkiliyken, alıcı adresi tanımlanamadı. Spekülasyonlar, sürecin Shiba Inu tokenini çevreleyen heyecana katkıda bulundu. Böylelikle, yaklaşan Shibarium mainnet lansmanıyla kontaklı olabileceğini öne sürüyor. Alıcı cüzdanı çevreleyen belirsizlik, potansiyel fiyat hareketlerini varsayım etmek için durumu yakından izleyen yatırımcıların ilgisini daha da artırdı.

Ulaş Utku Bozdoğan: MKR ve Ethereum Satan Balinalar, Bu 7 Altcoini Alıyor! 1

ETH, MKR ve XRP için hareketlilik var: Bunları alıyorlar

Shiba Inu’nun yanı sıra Ethereum ve XRP’de de son günlerde kıymetli balina faaliyetleri görüldü. Lookonchain izlemesine nazaran a16z, 0x1279 ile başlayan adres üzerinden Coinbase’e yaklaşık 1,52 milyon dolar meblağında 1380 MKR’lik kayda kıymet bir transfer gerçekleştirdi. Bu ortada, dev bir balina adresi, ortalama fiyatı 8,06 dolar olan 411.142 LINK token satın almak için yaklaşık 3,3 milyon dolar harcadı. Birebir adres daha evvel 20 Temmuz’da ortalama 7,61 dolar fiyatla 65.723 LINK token için 500.000 dolar alışveriş yapmıştı. Buna ek olarak, Ember isimli bilgi analisti, dev bir balina adresinin BLUR ve DYDX tokenlerinden değerli alımlar yaptığını ve bu varlıklara değerli bir ilgi gösterdiğini bildirdi.

https://twitter.com/EmberCN/status/1682554485703589890

XRP’de balina birikimi var

Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere Ripple’ın Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı kazandığı yasal zaferin akabinde XRP’ye olan ilgi katlanarak arttı. XRP Ledger lokal tokenı, son 30 gün içinde ortalama yüzde 23,7’lik şaşırtan bir artışla faal adreslerde kayda bedel bir büyümeye şahit oldu. 365 günlük etkin adres sayısı da ortalama %43,2’lik bir artış göstererek XRP’ye olan ilginin arttığına işaret etti. Ayrıyeten, derin cepli yatırımcılar, SEC vs Ripple davasındaki olumlu karardan evvel bile Mayıs ayından bu yana yaklaşık 838 milyon XRP tokeni biriktirdi. Balina ve köpekbalığı birikimlerindeki artış, XRP süreç hacmindeki artışa katkıda bulunarak on aydan fazla bir müddettir görülmeyen düzeylere ulaştı.

Ulaş Utku Bozdoğan: MKR ve Ethereum Satan Balinalar, Bu 7 Altcoini Alıyor! 2

MKR, ETH satan balinaların odağında DOGE da var

Dogecoin, onchain ölçümlerin hafta boyunca balina birikiminde kıymetli bir artış göstermesiyle kripto piyasasında da dalgalar yarattı. Değerlemesi 100.000 doları aşanlar olarak tanımlanan büyük DOGE süreçleri, 16 Temmuz’da 770 iken son datalar itibariyle 1.300’e sıçradı. Bu kayda kıymet artış, kripto yatırımcılarının dikkatini çekerek kripto para ünitesine daha fazla ilgi gösterilmesine yol açtı. Bu balina hareketleri kripto topluluğunu büyülemeye devam ederken, piyasa iştirakçileri bu gelişmelerin ilgili kripto para üniteleri için fiyatları ve genel piyasa hassaslığını nasıl etkileyeceğini görmeye istekli olmaya devam ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: MKR ve Ethereum Satan Balinalar, Bu 7 Altcoini Alıyor! 3

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap