MKR Satan Balinalar, Bu 4 Altcoinden Topluyor!

MKR Satan Balinalar, Bu 4 Altcoinden Topluyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: MKR Satan Balinalar, Bu 4 Altcoinden Topluyor!

Bugün yüklü ölçüde Maker (MKR) satan kripto balinaları altcoin piyasasında hareketliliğe yol açıyor. Raporlar ayrıyeten, PEPE üzere sakin isimlerin yeni milyarderleri ağırladığını gösterdi. Balinalar son günlerde neler yapıyor? İşte öne çıkan işlemler…

Paradigm, MKR satışı için hazırlık yapıyor

Arkham’ın raporuna nazaran Paradigm, OTC süreç cüzdanı adresine 3.000 MKR (yaklaşık 3.56 milyon dolar) aktardı. Paradigm adresi dün 3.000 MKR (3.37 milyon dolar) toplamıştı. Uzmanlar bu alımların önümüzdeki günlerde satışa dönüşeceğinden kaygı ediyor. Bilgilere nazaran şirket geçtiğimiz aylarda bu seçeneği tercih etti.

Ulaş Utku Bozdoğan: MKR Satan Balinalar, Bu 4 Altcoinden Topluyor! 1

Maker kırmızı listedeyken, bu coin’ler yeni alıcılarını ağırlıyor

Pepe (PEPE)

En büyük Pepe balinaları, merkezi borsalar üzerinden milyar dolarlık satın alım süreçlerine başladı. Bu güçlü alımlar, kripto piyasalarında kıymetli dalgalanmalara neden oluyor. Lookonchain’e nazaran PEPE, dün iki büyük yatırımcının toplu olarak 1.100 ETH (2.06 milyon dolar) meblağında şaşırtan balina faaliyetlerine şahit oldu.

“Yougetnothing.eth” takma ismi altında faaliyet gösteren birinci balina, 600 ETH (1,12 milyon dolar) karşılığında 874 milyar Pepe satın aldı. Akabinde 685 milyar PEPE toplamak için 500 Ether (936. 000 dolar) harcayan “0x4631” isimli ikinci balina devreye girdi.

WBTC ve ETH

Ember’in raporuna nazaran bir stETH balinası dün 173,5 WBTC (5,09 milyon dolar) ve 3616 ETH (6,7 milyon dolar) satın aldı. Balina bu satın alım için 11,79 milyon USDT harcadı. Bu esnada, WBTC fiyatı 29.351 dolardan süreç görüyordu. Balinanın ortalama ETH satın alma fiyatı 1851 dolardı. Şu anda her iki coin’de balinanın bir ölçü kar elde ettiği yaklaşık %3 yükselişle süreç görüyor.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin ise hafta başında bu yana yükseliş gösteriyor. Bu ivme Elon Musk’ın Twitter’ın “X” e geçişini hızlandırdığı bir devirde geldi. Görünüşe nazaran son haberler balinalarında ilgisini çekiyor. DOGE fiyatı balinaların performansındaki ani artış nedeniyle tek bir günde yaklaşık %11 arttı.

Bunun nedeni bir sefer daha Elon Musk’a dayanıyor. Balina adresleri, yani tüm sirkülasyondaki arzın %0,1’inden fazlasını elinde tutan adresler, 1,02 milyar DOGE bedelinde epeyce yetersiz bir 83 milyon dolar bedelinde toplam net akış gözlemledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: MKR Satan Balinalar, Bu 4 Altcoinden Topluyor! 2

Bu ortada, etrafta dolaşan arz, kısa vadeli sahiplerin (bir aydan daha az bir müddettir arz tutan adresler) sayılarında 110 bin katı bir artışa yol açtı.

Sonuç olarak, yüzdeleri iki hafta içinde %0,02’den %2,6’ya yükseldi. Bu yatırımcılar artık Salı günkü %11’lik ralli için bir tehdit oluşturuyor. Önümüzdeki günlerde daha yüksek düzeylerden kar almayı tercih edebilirler.

Ulaş Utku Bozdoğan: MKR Satan Balinalar, Bu 4 Altcoinden Topluyor! 3

Dogecoin etrafındaki son hareketlilik Elon Musk’ın yeni muhteşem uygulaması “X” ile irtibatlıydı. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, Dogecoin’in yeni uygulamada birincil ödeme olacağını iddia ediliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap