Milyonluk Aboneli Analist: Bu Altcoin Bitcoin’i Geçebilir!

Milyonluk Aboneli Analist: Bu Altcoin Bitcoin’i Geçebilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Milyonluk Aboneli Analist: Bu Altcoin Bitcoin’i Geçebilir!

Bitboy Crypto olarak tanınan ünlü influencer Ben Armstrong’un önümüzdeki altcoin döneminin umut verici olacağını ima etmesiyle kripto topluluğu heyecan yaşadı. Ripple’ın kripto para ünitesi XRP’nin bu kripto rallisine liderlik ettiğini ve Bitcoin’den daha güzel performans gösterdiğini savundu. İşte detaylar…

Analist, Bitcoin’de Elon Musk tesirine işaret etti

Kripto piyasası geçtiğimiz 1-2 yıldır Elon Musk’ın tesirine yabancı değil. Musk’ın Tesla’nın Bitcoin’i bir ödeme formu olarak kabul etmesine ait duyurusu Bitcoin fiyatını 50 bin düzeyini aşarak üst istikamette çekti.  Lakin, daha sonra çevresel telaşlarla Bitcoin süreçlerini durdurma kararı piyasanın düşmesine neden oldu. Piyasa Tesla’nın ezgileriyle dans ederken, Armstrong dikkatleri şu anda ortaya çıkan daha karmaşık bir duruma yöneltti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Milyonluk Aboneli Analist: Bu Altcoin Bitcoin’i Geçebilir! 1

Garip bir durum Armstrong’un dikkatini çekti: Tesla’nın Bitcoin’i kabul ettiğine dair söylentiler. Fakat, yakından incelediğinde bu söylentilerin temelsiz olduğunu gördü. Zira atıfta bulunulan kaynak kodu Ocak ayına aitti ve Bitcoin’in değil sadece Dogecoin’in kabul edildiğini gösteriyordu. Bu husustaki yaklaşımı, piyasa dinamikleri her vakit söylentileri yahut resmi olmayan raporları takip etmeyebileceğinden, her yatırımcının sürdürmesi gereken şüpheciliği ortaya koymaktadır.

Altcoin dönemi bizi mi bekliyor?

Kripto piyasasında stablecoinlerin azalan hakimiyetine dikkat çeken Armstrong, yaklaşmakta olan bir altcoin döneminin ipuçlarını verdi. Ayrıyeten kayda bedel bir modelin altını çizdi. Modele nazaran Bitcoin ve Ethereum hakimiyeti azalırken, stablecoin hakimiyeti de iki yılın en düşük düzeyine ulaştı. Analiste nazaran bir altcoin dalgalanması yaşanıyor ve XRP bunun meyvelerini toplamaya hazırlanıyor. Piyasa modellerinin potansiyel bir altcoin patlamasını ortaya çıkarmasıyla Armstrong, XRP’ye olan kıymetli akıştan bahsetti. XRP ve Stellar (XLM) ortasında yapılan bir karşılaştırmada, her ikisi de yüzde 64 oranında artış gösterdi, lakin XRP galip geldi. Görünüşe nazaran XRP’nin başarısı XLM ve XDC dahil olmak üzere öteki ISO 20022 uyumlu coinlere de yansıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Milyonluk Aboneli Analist: Bu Altcoin Bitcoin’i Geçebilir! 2

Ripple’ın öncülük ettiği davada kazanılan zafer, XRP’nin bir menkul değer olmadığına işaret edebilir. Esasen kalan tüm kuşkuları ortadan kaldırabilir. Ripple’ın zaferi ve XLM’nin Ukrayna ile Merkez Bankası Dijital Para Ünitesi (CBDC) konusunda kaydettiği ilerleme ISO 20022 coinlerinin potansiyeline işaret ediyor. Armstrong ayrıyeten, daha büyük piyasa kıymeti nedeniyle XLM’ye kıyasla XRP’yi artırmak için gereken yüksek likiditeyi vurguladı. Önümüzdeki süreçte neler olacağını ise vakit gösterecek. Altcoin dönemi gelmiş olsa bile, Bitcoin’in piyasa bedeli ile en büyük ve en esaslı coin olması, kendisini geride bırakacak olan coini kritik bir pozisyona koyuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap