Milyonlar Havada! Balinalar SHIB ve Bu 5 Coin’e Akın Etti

Milyonlar Havada! Balinalar SHIB ve Bu 5 Coin’e Akın Etti

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Milyonlar Havada! Balinalar SHIB ve Bu 5 Coin’e Akın Etti

Kripto para dünyasında balina hareketleri bitmek bilmiyor. Son 24 saatte SHIB ve beş kripto para ünitesi için değerli hareketler var. Ayrıntılara bakalım.

SHIB balinaları harekette

Shiba Inu (SHIB) ağı son vakitlerde balinalar ortasında bir faaliyet telaşına şahit oldu. Buna nazaran 115 milyon dolar bedelinde şaşırtan bir Shiba Inu ortalıkta dolaştı. Büyük süreçlerdeki bu artış, kripto topluluğunda dikkat çekiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Milyonlar Havada! Balinalar SHIB ve Bu 5 Coin’e Akın Etti 1

Ancak değişik olan, bu kıymetli balina faaliyetinin SHIB için karşılık gelen bir fiyat artışına dönüşmemiş olması. Son datalar itibariyle Shiba Inu 0,00000723dolardan süreç görüyor. Ayrıyeten fiyatı aşağı taraflı bir seyir izliyor. Burada şu soru ortaya çıkıyor: SHIB piyasasında balina aktivitesi ile fiyat hareketi ortasında neden bu türlü bir kopukluk var?

Olağandışı hacim dalgalanması

Bu denklemdeki dikkate paha bir faktör, süreç hacmindeki kıymetli artış. Kısa bir müddet içinde üç katına çıkarak fırladı. Olağanda, hacim yükseldiğinde fiyatın da yükselmesi kelam konusu. Lakin bu durumda altcoin SHIB fiyatı düşmeye devam ederek baş karıştırıcı bir durum yaratıyor. Ayrıyeten bu durum spekülasyonlara yol açıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Milyonlar Havada! Balinalar SHIB ve Bu 5 Coin’e Akın Etti 2

Acaba bu balinalar gelecekte bir fiyat artışı bekleyerek daha düşük fiyatlardan daha fazla SHIB mi biriktiriyor? Alternatif olarak, piyasayı SHIB ile doldurmak zorunda kalmadan portföylerini çeşitlendiriyorlar. Ayrıyeten varlıklarını yine karıştırıyor olabilirler mi? Bu balina hareketinin arkasındaki nedenler gizemini koruyor.

Balina hareketliliğinin açıklaması zor

Artan balina aktivitesi SHIB piyasası için iki ucu keskin bir kılıç misyonu görüyor. Bir yandan, kıymetli oyuncuların hâlâ SHIB’e ilgi duyduğunu göstererek potansiyel olarak yükseliş eğilimine işaret ediyor. Öteki taraftan devam eden fiyat düşüşü küçük yatırımcıların itimadını sarsabiliyor. Ayrıyeten potansiyel olarak daha fazla satışı tetikleyebiliyor. Bu dinamikler ortasındaki hassas istikrar, SHIB’in gelecekteki fiyat yörüngesini çevreleyen belirsizliğe katkı sağlıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Milyonlar Havada! Balinalar SHIB ve Bu 5 Coin’e Akın Etti 3

Sadece SHIB değil

Balina hareketliliği yalnızca altcoin SHIB için kelam konusu olmadı. Piyasada değerli kripto para ünitelerinde hareketlilik var. Buna nazaran 69.000.000 adet USDT’nin Tether Treasury’den Bitfinex’e transferi kelam konusu oldu. Başka taraftan 73.138.572 dolar bedelinde 2.901 adet Bitcoin bilinmeyen bir cüzdandan hareket etti. Coinbase borsasına gitti.

SHIB haricindeki öteki hareketler olarak 2,200,000  adet UNI (9,053,671 dolar) bilinmeyen cüzdandan Coinbase’e transfer edildi. Ayrıyeten 1,100,000 adet LINK (6,437,087 dolar) bilinmeyen cüzdandan Coinbase’e transfer edildi. Son olarak btcpiyasasi.com olarak baktığımızda 32.000.000 adet XRP (15.052.200 dolar) bilinmeyen cüzdandan Bitstamp’a transfer edildi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap