Metrikler Onayladı: Bu Altcoin Pik Yapabilir!

Metrikler Onayladı: Bu Altcoin Pik Yapabilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Metrikler Onayladı: Bu Altcoin Pik Yapabilir!

Santiment analistleri, rekor faal adres sayısıyla gündeme gelen Ethereum hakkında epey optimist. Lakin, başka analistlere nazaran rakip altcoin projesi ETH’nin pastadaki hissesini küçültmeye hazırlanıyor.

Lider altcoin, son 10 yılın en büyük faal adres sayısına ulaştı

Ethereum (ETH), tarihindeki en yüksek ikinci düzeye ulaşan etkin adres sayısıyla gündeme geldi. 14 Eylül’de Santiment analistleri, Ethereum ağında vazife yapan faal ve eşsiz cüzdan sayısının 13 dün tarihi bir düzeye ulaştığını bildirdi. On-chain tahlil platformu, Ethereum’un yaklaşık 9 yıllık geçmişinde bu başarıyı ikinci defa elde ettiğini duyurdu. Analistler, bu durumu Ethereum için bir “geri dönüş” sinyali olarak kıymetlendirdi.

Rapora nazaran, Ethereum ağı bir gün içinde toplam 1.089.893 eşsiz cüzdana mesken sahipliği yaptı. Santiment analistleri, bu gelişmenin ETH talebinde bir artışa işaret ettiğini söylüyor.

Çarşamba günü altcoin ağında süreç gören 1 milyon 89 bin eşsiz cüzdanlar, Ethereum’un 9 yıldan daha uzun bir müddettir tarihindeki en yüksek ikinci ölçüsünü temsil etti. Santiment, bu “tarihi anormallik”in fiyatların toparlanmasına yönelik bir kapitülasyon sinyali olabileceğini vurguladı.

Öte yandan, o gün gerçekleşen süreç sayısı da 9 Aralık 2022’den bu yana gördüğü en yüksek düzey olan 1,627 milyona ulaştı. Ama, bu sayının büyük bir kısmının Binance cüzdan hareketlerinden kaynaklandığını belirtelim. Santiment, 12 Eylül’de, hareketsiz Ethereum cüzdanlarındaki artan aktivitenin yükseliş sinyali olabileceğini söz etmişti.

Analistler, Solana’daki büyüme ivmesine de dikkat çekiyor

FTX krizinin kayıplarını telafi etmeye çalışan Solana (SOL), kripto para piyasasında gösterdiği üstün performansla Ethereum’u (ETH) geride bırakma potansiyeline sahip. Analist Steven Walgenbach, bu noktada teknik gelişmelere dikkat çekiyor.

Altcoin şu anda son 24 saate nazaran %4,5 yükseliş gösteriyor. Son vakitlerde FTX’e olan yakın ilgisi nedeniyle büyük ölçüde SOL tasfiyesi yaşanıyor. Ancak, yatırımcılar bu durumu, SOL için cazip bir satın alma fırsatı olarak değerlendirdiler.

BTC Piyasası: Metrikler Onayladı: Bu Altcoin Pik Yapabilir! 1

Teknik tahlillere nazaran, SOL, Salı günü 17 dolarlık kritik dayanak düzeyini aşmayı hedefledi. Yatırımcılar, bu seviyeyi muhafazayı başardılar, bu da alım faaliyetlerinde bir artışa neden oldu. Altcoin, bu takviye düzeyinden sıçrama yaparak müspet bir trend oluşturdu. Analistlere nazaran bu trend, önümüzdeki 24-48 saat boyunca da devam edebilir. Bu ortada, Osmosis araştırmacısı Osmo, SOL’un toplumsal domansının yükseklere ulaştığını, altcoin fiyatının üç katına çıktığını kaydetti.

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, Solana hala FTX’in neden olacağı satış baskısıyla karşı karşıya.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap