Metamask Bu Altcoin İçin Yeni Bir Atılım Yaptı: Satılabilecek!

Metamask Bu Altcoin İçin Yeni Bir Atılım Yaptı: Satılabilecek!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Metamask Bu Altcoin İçin Yeni Bir Atılım Yaptı: Satılabilecek!

Merkezi olmayan cüzdan sağlayıcısı Metamask, meselesiz para transferini mümkün hale getirmek için çalışmaya devam ediyor. Bu doğrultuda yeni bir kriptodan prestiji paraya transfer özelliğini kullanıma sundu. Kullanıcılar artık yeni “Sat” özelliğiyle Ethereum’u prestiji para ünitesi için nakde çevirebilecekler.

MetaMask, başkan altcoin için satma özelliğini başlattı

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere MetaMask, daha evvel cüzdanın kullanıcıların banka hesaplarından, PayPal’dan ve banka ve kredi kartlarından prestiji para kullanarak kripto satın almalarına müsaade verdi. Artık MetaMask’ın Portfolio’daki satış özelliği, bu atılımından yaklaşık beş ay sonra geldi. Bu bağlamda MetaMask, kullanıcıların ETH satmasına imkan tanıyan bir özelliğin başlattığını duyurdu.

MetaMask, 5 Eylül’de X’te yaptığı bir paylaşımda, platformun Portfolio merkezi olmayan uygulamasına bağlı kripto cüzdanlarına sahip kullanıcıların ETH’yi nakde çevirebileceklerini ve ABD, İngiltere ve Avrupa’nın birtakım bölgelerindeki banka hesaplarına prestiji para gönderebileceklerini söyledi. Kripto cüzdanı, birinci sunumun ETH ile hudutlu olduğunu kaydetti. Fakat gelecekte “katman 2 ağlarındaki mahallî gaz tokenlerine” genişletmeyi planladığını belirtti.

Kripto cüzdanı değerli paydaşlıklar kurmaya devam ediyor

MetaMask ve PayPal, kripto ödemelerini kolaylaştırmak için geçen yıl ortak oldu. Böylelikle, kullanıcıların kripto satın almaları için kolay ve kullanışlı bir yol sağladılar. Kripto cüzdan altyapı sağlayıcısı, başarılı rampa üstü süreçleri yürütmek için PayPal’dan yararlanan birinci Web3 cüzdanı oldu. Başlangıçtan itibaren Ethereum, kripto cüzdanı üzerinden satın alınabilen tek altcoin idi.

MetaMask Eser Müdürü Lorenzo Santos, “PayPal ile bu entegrasyon, ABD’deki kullanıcılarımızın MetaMask aracılığıyla sıkıntısız bir halde kripto satın almalarının yanı sıra Web3 ekosistemini de kolay kolay keşfetmelerini sağlayacak” dedi. Kripto cüzdanı daha evvel MoonPay, Sardine, Transak ve Wyre üzere kripto rampa sağlayıcılarıyla iştiraklerini duyurdu. Ayrıyeten, Mart ayında platform, kurumsal müşterileri için bir staking pazarı başlattı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Metamask Bu Altcoin İçin Yeni Bir Atılım Yaptı: Satılabilecek! 1

MetaMask on-ramp takviyesi Hindistan’da yayında

PayPal iştirakinden kısa bir müddet sonra MetaMask, Hintli kullanıcıların bankalarını kullanarak süreçlerini tamamlamalarına müsaade verdi. Bu, ülkenin amiral gemisi ödeme teknolojisi Birleşik Ödemeler Arayüzünü (UPI) kullanma atılımıydı. Böylelikle kripto cüzdanı, Hindistan’ın kullanıcı tabanına anında kripto erişimi getirdi. O vakitten evvel, ülkenin devasa kripto ticaret topluluğu büsbütün sert vergi rejimlerine tabi olan lokal kripto borsalarına bağımlıydı.

MetaMask UPI dayanağının Hindistan’a getirdiği verimli kripto süreçlerinin yanı sıra, kullanıcı tecrübesini de daha süratli ve daha ucuz hale getirdi. Bunun, küçük ödemeler kategorisinde radikal bir değişim yarattı. Ayrıyeten, ülkenin dijital altyapısını zorladı. Böylelikle, ülkedeki Web3.0 altyapısını ilerletmede uzun bir yol kat edebileceğine olan inancı pekiştirdi. “Sat” özelliğinin eklenmesi, kripto cüzdanının faaliyet gösterdiği bölgelerde kripto süreçlerini kolaylaştırma planının da altını çiziyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap