Merakla Beklenen Yükseltme Geldi! Altcoin Fiyat Pompası mı Geliyor?

Merakla Beklenen Yükseltme Geldi! Altcoin Fiyat Pompası mı Geliyor?

Paylaş
BTC Piyasası: Merakla Beklenen Yükseltme Geldi! Altcoin Fiyat Pompası mı Geliyor?

Cardano, Hydra ölçeklendirme tahlili için yeni bir yükseltme yayınladı. Bu yükseltme Cardano Blockchain için kimi optimizasyonlar getiriyor. Yükseltmenin akabinde ADA fiyatı yükselişe geçti. Pekala bu gelişmenin altcoin için bir fiyat pompasını körüklemesi mümkün mü?

Cardano Hydra v0.12.0 yükseltmesi artık yayında

Cardano (ADA) geliştiricisi Sebastian Nagel X hesabı üzerinden bir güncelleme paylaştı. Bu güncellemeye nazaran, protokolün amiral gemisi katman-2 ölçeklendirme tahlili Cardano Hydra için son bir yükseltme devreye girdi. Nagel, X hesabıda bir özetin yanı sıra sürüm notlarının detaylarını paylaştı. Nagel’in özetine nazaran, merakla beklenen yükseltme Cardano Node v8.1.2 istemcisinin yanı sıra Input Output Küresel (IOG) tarafından geliştirilen ve yeni başlatılan Mithril protokolüyle de uyumlu.

Cardano Hydra v0.12.0 birinci olarak 30 Temmuz’da main-net üzerinde yayına girdi. Geliştiriciler, bu güncellemeyi altcoin projesindeki node’ların senkronize olmasıyla ilgili süreçlerde ihtilal yaratmak için tasarladı. Ayrıyeten, bunları daha geliştirici dostu hale getirmek için oluşturdu. Bu yeni sürüm ayrıyeten Cardano Hydra’ya Uygulama Programlama Arayüzleri (API’ler) ile ilgili ek fonksiyonlar de getiriyor. Katman-2 ölçeklendirme tahlili yeni API uç noktalarını çalıştırmaya başlayacak. Böylelikle Web3.0 geliştiricileri ve araştırmacıları için daha erişilebilir hale gelecek.

BTC Piyasası: Merakla Beklenen Yükseltme Geldi! Altcoin Fiyat Pompası mı Geliyor? 1

Hydra yükseltmesi altcoin için ne getiriyor?

Bu özelliklere ek olarak Hydra yükseltmesi, Hydra’nın on-chain performansını ve güvenliğini artıracak. Zira, bunu sağlayacak birtakım kod optimizasyonlarıyla birlikte geldi. Geliştiriciler, bu süratli ve daha inançlı özelliklerle Hydra’nın birçok yeni kilometre taşına ulaşmasını bekliyor.

Piyasaya sürülmesiyle ilgili daha fazla ayrıntının, 24-26 Ağustos tarihleri ortasında Denver, Colorado’da düzenlenecek olan Rare Evo 2023 isimli kripto para ünitesi kongresinde katkıda bulunanlar tarafından paylaşılması bekleniyor. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere geliştiriciler Hydra’yı başlangıçta 0.11.0 sürümüne yükseltti. Bu güncelleme zamanlanmış süreç takviyesi ekledi. Böylelikle, Layer-2 defterini Cardano Layer-1’e büsbütün izomorfik hale getirdi.

BTC Piyasası: Merakla Beklenen Yükseltme Geldi! Altcoin Fiyat Pompası mı Geliyor? 2

Yükseltmenin altcoin fiyatı üzerindeki etkisi

Bu ortada uzmanlara nazaran, en son v0.12.0 yükseltmesinin, öbür her yükseltme üzere ADA’nın fiyatı üzerinde olumlu bir tesir yaratması mümkün. Cardano, geçmişte Cardano Blockchain’de akıllı mukavelelerin geliştirilmesini kolaylaştırmaya yönelik programlama lisanı ve araç seti olan Aiken’i piyasaya sürdü. Bu güncellemeden çabucak sonra, altcoin fiyatı %6 oranında artış kaydetti.

Yükseltme sürümünün yayınlandığı son 24 saat içinde, ADA’nın fiyatı %2’nin üzerinde arttı. Altcoin basın vaktinde 0,2681 dolardan süreç görüyor. Uzmanlar, Cardano boğalarının, bu gelişmiş kullanılabilirlikten faydalanarak kripto paraya akın etmesini mümkün görüyor. Bunun da geçtiğimiz haftaki piyasa düşüşünün akabinde çok muhtaçlık duyulan bir toparlanmaya yardımcı olması mümkün.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap