Meme Coin Yüzde 1.000 Arttı! Sıradaki PEPE mi?

Meme Coin Yüzde 1.000 Arttı! Sıradaki PEPE mi?

Paylaş
BTC Piyasası: Meme Coin Yüzde 1.000 Arttı! Sıradaki PEPE mi?

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere bir müddettir meme coin projelerinde yaşanan devasa yükselişler yatırımcıların dikkatini çekiyor. Bununla birlikte son olarak bir meme coin, yüzde 1.000 yükseliş yaşadı. Yatırımcılar, bu meme coin için “sıradaki PEPE mi?” sorularında bulundular! Pekala, uzmanlar ne düşünüyor?

Bu meme coin projesi, PEPE coin akabinde devasa bir yükseliş yaşadı!

Meme coin döneminin başlamasıyla birlikte, herkes geçmişte Dogecoin (DOGE) ve başkalarında olduğu üzere tartışmalı PEPE’nin üzerine titriyor. Karanlık geçmişine ve tartışmalara karşın, ünlü Kurbağa Pepe’nin yer aldığı meme coinin başarısı, yeni bir “kurbağa” coin anlatısı ortaya çıkardı. Bunlardan biri de “Explain This Bob” botunun mahallî coini olan BOB olarak karşımıza çıkıyor.

Peki, Bob kimdir? Basitçe söylemek gerekirse, OpenAI kullanan bir Twitter botu olarak tanımlanabilir. Kullanıcılar “Explain This Bob” hesabını etiketliyor ya da ona cevap veriyor, o da anlayışlı ve gerçek cevaplarla geri dönüyor. Bilhassa Twitter botunu kullanan isimler dikkat çekiyor. Bu isimlere örnek olarak milyarder isim Elon Musk verilebilir. Öte yandan Elon Musk, bu Twitter botunu beğendiğini ve ona olan sevgisini bile daha evvel aktarmıştı.

Botun Twitter hesabı, popülaritesindeki artışın ortasında 121.000 abone hududunu aştı ve BOB’un fiyatı geçen hafta yüzde 1.000’den fazla artış gösterdi. PEPE coin’in devasa yükselişinin akabinde BOB, şu anda 0,000071 dolardan süreç görüyor.

BTC Piyasası: Meme Coin Yüzde 1.000 Arttı! Sıradaki PEPE mi? 1

Etherscan bilgilerine nazaran, 690 milyar BOB arzı bulunuyor ve hacmin yüzde 23.5’i en büyük 19 adreste bulunuyor. Anlık olarak BOB yatırımcılarının toplam sayısı ise 7.683 adres olarak karşımıza çıkıyor. Uzmanlar, bu stil coin’lere yatırım yapmanın çok riskli olabileceğini ve sıfırlama riski olduğunu aktarsa da birtakım yatırımcılar risk almayı tercih ediyor.

PEPE büyük borsalarda listelenmeye devam ediyor!

Bir öbür yandan kripto para borsası OKX, tanınan meme coin PEPE’yi listeleyeceğini açıkladı ve 2 Mayıs’ta para çekme süreçlerini açacağını duyurdu. Listeleme kararı ile birlikte tanınan meme coin süratle yükselişe geçerken, kararı destekleyen bir OKX yetkilisi şu kelamları aktardı:

Kurbağa Pepe, karikatürist Matt Furie tarafından yaratılmış bir çizgi sinema karakteri ve internet mem”idir. Pepe, insan gibisi bir bedene sahip yeşil bir kurbağa olacak biçimde tasarlandı; bu, dünyadaki en tanınan memlerden biri.

BTC Piyasası: Meme Coin Yüzde 1.000 Arttı! Sıradaki PEPE mi? 2

MEXC Küresel, Bitget, Gate.io ve Huobi dahil olmak üzere birçok kripto para ünitesi borsası, iki hafta evvel Pepe süreç çiftlerini listeleyerek bir süreç çılgınlığı üzere görünen aksiyonları harekete geçirdi. PEPE, 17 Nisan’dan bu yana yüzde 2,340 yükseliş yaşadı ve şu anda yayınlandığı tarihte her biri 0,000001223 dolardan süreç görüyor. Bununla beraber OKX listelemesiyle ilgili haberlerin akabinde, Pepe’nin fiyatı son 24 saatte yüzde 50’nin üzerinde arttı.

CoinMarketCap’e nazaran, anonim geliştiriciler tarafından Ethereum blockchain’inde oluşturulan Pepe coini, Shiba Inu ve Dogecoin üzere tanınan meme coin projelerinin önüne geçti ve popülaritesi günden güne artıyor.

BTC Piyasası: Meme Coin Yüzde 1.000 Arttı! Sıradaki PEPE mi? 3

Hatırlayacağınız üzere 2021’de DOGE, Amerikalı iş adamı Elon Musk’ın toplumsal medyadaki kripto paraya sesli dayanağı nedeniyle yüzde 23.000’in üzerinde arttı. Benzeri formda, SHIB, kardeş Dogecoin’den art rüzgarda popülerlik kazandıktan sonra 2021 kripto para ünitesi boğa piyasasında yüzde 1.250’nin üzerinde arttı. Son ilgiye karşın, OKX yetkilisi Pepe listeleme duyurusunda şunları yazdı:

Dijital varlıklar, yüksek fiyat dalgalanmaları ve riskleri olan yenilikçi yatırım eserleridir. OKX, yatırım yapmadan evvel, dijital varlıklar hakkında tam bir anlayışa sahip olmanızı, yatırım yeteneğinizi mantıklı bir biçimde değerlendirmenizi ve ihtiyatlı bir biçimde yatırım kararları vermenizi umuyor.

Uzman isim yatırımcıların, PEPE, BOB ve birçok meme coin projesi için dikkatli olmasını öneriyor. Bunun nedenini ise bu tıp riskli kripto varlıklarının, yatırımcıların varlıklarını büsbütün sıfırlayabileceği olarak açıklıyor ve yatırımcıların bu tıp kripto paralara karşı temkinli davranmasını öneriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap