Meme Coin Avcısının Alımları Şaşırttı: Bu Coin’leri Stokladı!

Meme Coin Avcısının Alımları Şaşırttı: Bu Coin’leri Stokladı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Meme Coin Avcısının Alımları Şaşırttı: Bu Coin’leri Stokladı!

Tesla, SpaceX, Twiter CEO’su Elon Musk, dün akşam yeni bir tweet ile kripto para piyasasını tekrar hareketlendirdi. Bir meme coin avcısının ansız Elon Musk tweet’inden evvel yaptığı yüklü satın alımları dikkat çekiyor.

Bu cüzdanlar, tek süreçte ralli yapacak meme coin’leri buldu

10 Mayıs’ta Elon Musk, Milady NFT koleksiyonundan alınan görsellerle oluşturulan bir meme paylaştı. Kısa müddet sonra, Milady NFT’lerinin taban fiyatı 3,8 Ether’den 7,3 Ether’a kadar yükseldi. Akabinde yazım sırasında kadar 5,69 ETH’ye düştü. Milady Meme Coin (LADYS) fiyatı da %12.000’in üzerinde çarpıcı bir ralliyi tamamladı.

On-chain izleyicisi Lookonchain, gizemli bir yatırımcının bu ralliden evvel LADYS token satın aldığını gösteriyor. Enteresan bir formda, ilgili cüzdan, Elon Musk’un Milady hakkında tweet atmasından yalnızca 1 saat evvel oluşturuldu. Daha sonra, Binance’den çektiği 25 ETH ile 8 trilyon LADYS token satın aldı.

https://twitter.com/lookonchain/status/1656354641389703168

Asıl şaşırtan olan, son PEPE ve LADYS rallilerini başarılı bir formda iddia eden bu balina. Lookonchain, farklı bir paylaşımda, iki meme coin’in ralli öncesinde yüklüce satın alan bir balinayı paylaştı. Buna nazaran, PEPE yatırımları Nisan ayının son günlerinde gerçekleşti. Yatırımcı daha sonra Mayıs ayının birinci haftalarında rallisini sürdüren PEPE’den 35x’in üzerinde karı cebe indirdi.

LADYS rallisinden evvel, 299 ETH ve 90 milyar PEPE karşısında yüklü satın alımlar yaptı. Balina şu anda 4.42 trilyon LADYS tutuyor. Yaklaşık 580 bin dolar kıymetine bakiyeye sahip.

Milady NFT koleksiyonu, tartışmalara karşın Web 3 topluluklarında hala popülerliğini koruyor. Ünlü iş adamı Su Zhu da, Elon Musk’ın takdir etmesiyle birlikte bu koleksiyonun hayranı ve kendisi de bir Milady koleksiyoncusu. Koleksiyon şu anda OpenSea’de süreç gören toplamda 39.659 ETH bedelinde.

Nasıl varsayım etti?

Elon Musk’ın tweet’i başlangıçta Milady Memecoin için ralliyi ateşlerken, Lookonchain’in araştırması LADYS ekosistemindeki potansiyel usulsüzlüklere ışık tuttu. Olayların birleşmesi, yatırımcılar ortasında bu kuşkulu süreçlerle ilgili daha fazla belirsizlik yarattı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Meme Coin Avcısının Alımları Şaşırttı: Bu Coin’leri Stokladı! 1

Elon Musk’ın onayı ile Lookonchain’in araştırmasının kesişmesi, devam eden Milady Memecoin rallisine karmaşıklık katıyor. Öykü ilerledikçe, kripto topluluğu tetikte olmaya devam ediyor. Bu olayların LADYS’in gelecekteki gidişatını ve piyasa dinamiklerini nasıl şekillendireceği merak konusu. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, değerli Blockchain yatırımları yapan DWF Labs de geçtiğimiz gün 15 milyar LADYS satın almıştı.

Milady hakkında bilinmesi gerekenler

Elon Musk, 10 Mayıs’ta Milady isimli bir NFT koleksiyonundan oluşturulmuş bir meme paylaştıktan sonra, Milady NFT’lerinin taban fiyatı ansızın yükseldi. Bu koleksiyon, Remilia isimli dijital sanatlar topluluğu tarafından oluşturulmuştur. NFT koleksiyonu, 10.000 adet anime profil fotoğrafından oluşuyor.

Ancak, Milady NFT’lerinin fiyatı daha evvel, yaratıcısı Charlotte Fang’ın çeşitli uç ideolojilere karıştığı istikametindeki argümanların ortaya çıkmasının akabinde %50’den fazla düştü. Fang, argümanları reddetse de, ekran manzaralarının gerçekliği doğrulandı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap