Meltem Demirörs’ten Meme Coin Tahminleri!

Meltem Demirörs’ten Meme Coin Tahminleri!

Paylaş
BTC Piyasası: Meltem Demirörs’ten Meme Coin Tahminleri!

CoinShares baş strateji sorumlusu Meltem Demirörs, piyasadaki son meme coin rallisinin ışında, yatırımcı davranışlarının değiştiğini söylüyor.

‘Son meme coin çılgınlığı tavırların nasıl değiştiğinin göstergesi’

Btcpiyasasi.com olarak son haftalarda birkaç meme coin’in üç haneli fiyat artışlarına yer verdik. Bunlardan en popüleri olan Pepe Coin (PEPE), kısa müddette birinci yatırımcılarına 7.500x getiri sağladı. Yakın bir tarihte Crypto Banter’a konuk olan Demirörs, hareketliğin yatırımcı davranışlarının değiştiğinin gösterdiği olduğunu söylüyor.

BTC Piyasası: Meltem Demirörs’ten Meme Coin Tahminleri! 1

Demirors’e nazaran meme coin’lere yönelik talep göz arkası edilmeyecek kadar büyük. Fakat kendisi tam olarak bir neden belirtmeden bu çılgınlığı ‘desteklemediğini’ söylüyor:

Pepe ve tüm bu kurbağa coin’i fenomenini hiçbir formda desteklemiyorum, hiçbir biçimde katılmıyorum, lakin bunun içinde bulunduğum kimi küme ve topluluklarda ne kadar tesirli olduğunu ve hatta hisleri ne kadar değiştirdiğini görmek büyüleyici. Beşerler nitekim heyecanlandı.

‘Duygu değişiyor’

Meltem Demirors, kripto yatırımcılarının 2022’nin son çeyreği ve 2023’ün birinci çeyreği boyunca Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) karşı daha rahat olduklarını söyledi. Bunun nedeni, önder kriptoların alternatiflerine nazaran düşük risk taşıması. Fakat CoinShares yöneticisi, son PEPE çılgınlığının momentumunun değişebileceğini gösterdiğini tabir ediyor:

Şimdi beşerler bu sınırsız arzlı coinlerden bahsediyor. 3. ve 4. çeyreklere neyi tercih edeceklerini anlamaya çalışıyorlar. Yeniden unutamayız, diğer bir Bitcoin halving döngüsüne giriyoruz.

Geçmişteki üç Bitcoin yarılanması örneklerine bakarak, tarih tekrar etmese de emsal bir modelin izlenebileceğini düşünüyorum. Bu da kripto geçmişi ve arz/talep ortamlarındaki fiyat davranışı hakkında daha fazla bilgiye sahip olduğumuzu gösteriyor. Bu nedenle, Bitcoin fiyatlarının vakit içindeki davranışlarını daha kolay ve anlaşılır bir biçimde incelemek kıymetlidir.

BTC Piyasası: Meltem Demirörs’ten Meme Coin Tahminleri! 2

Demirors son olarak, kripto para piyasasını volatilite kazanmasının katiyen olumlu olduğunu söyledi. Pepe coin örneğinde, 12 Nisan’da piyasaya sürüldüğünden bu yana yüksek bedel kaybına karşın 100 milyon doların üzerinde hacim toplandı. CoinShares yöneticisi, bu hareketliğinin değişen yatırımcı duyarlığının göstergesi olduğunu düşünüyor:

İnsanlar getiri elde etme fırsatını gördükçe, risk eğrisinde daha fazla ilerlemek isteyen kripto alanında daha fazla para kalacağını göreceğimizi düşünüyorum. Bana nazaran Pepe, en azından kripto alanındaki insanların risk konusunda daha rahat hissettiklerinin şahane bir göstergesi.

Kripto para piyasası ne durumda?

Bitcoin fiyatı, ABD ve Mt.Gox cüzdanlarının BTC süreci yaptığı haberinin akabinde 28.000 doların altına geriledi. Daha sonra kısa soluklu bir ralliyle 29,000 dolar bölgesini geri almayı başardı. Fiyat artık 30.000 dolara yükseliş için güç toplayan boğaların biriktiği 29,200 dolar bölgesine süreç görüyor. Bu esnada, EGLD ve INJ üzere sayılı isimler %5’in üzerinde yarar elde ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap