Matrixport Açıkladı! Bu Altcoinler Risk Altında

Matrixport Açıkladı! Bu Altcoinler Risk Altında

Paylaş
BTC Piyasası: Matrixport Açıkladı! Bu Altcoinler Risk Altında

Matrixport bugün kıymetli bir rapor açıkladı. Rapora nazaran birtakım altcoinler risk altın yer alıyor. Bilhassa vurgular FTX ile ilgili. Matrixport FTX’in 3,4 milyar dolarlık kripto satışının altcoinleri aşağı çekeceğini söylüyor. Ayrıntılara bakalım.

Önemli altcoinler var: FTX’in 3,4 milyar dolarlık kripto satma planı

Bir kripto hizmetleri sağlayıcısı olan Matrixport, FTX’in kullanıcılarına token yerine fiat para ünitesinin geri dönüşünü kolaylaştırmak için en az 3,4 milyar dolar kıymetinde kripto para ünitesini tasfiye etmeyi planladığını bildirdi. Bu atağın yılın geri kalanında altcoinler için bir sorun yaratması beklenti dahilinde.

BTC Piyasası: Matrixport Açıkladı! Bu Altcoinler Risk Altında 1

FTX, her hafta yaklaşık 200 milyon dolar kıymetinde kripto para ünitesi varlığı satmayı hedeflediğini kamuoyuna açıkladı. Sonuç olarak, sorunlu kripto borsası, 2023’ün sonuna kadar varlıkları boşaltmaya devam etmeye hazırlanıyor. Bundan en çok altcoinler etkilenecek.

Kripto teşebbüs sermayesi fonları üzerindeki baskı

FTX’e ek olarak, kripto risk sermayesi (VC) fonları da yatırımcılarına fonlarını geri ödeme konusunda kıymetli bir baskıyla karşı karşıya. Matrixport Araştırma Müdürü Markus Thielen’e nazaran, bu VC fonları nakde dönmek istiyorlar. Bu yüzden altcoinler için önde gelen satıcılar olmaya devam edecekler. FTX ve VC fonlarından gelen bu ikili baskının tesirleri olacak. Buna nazaran çeşitli kripto para üniteleri üzerinde aşağı istikametli baskı oluşturması beklentiler dahilinde.

BTC Piyasası: Matrixport Açıkladı! Bu Altcoinler Risk Altında 2

Rapor, FTX’in kripto satış planlarından olumsuz etkilenebilecek altcoinler içinde Solana’yı (SOL) vurguluyor. FTX’in potansiyel satışlarına ait kaygılar SOL’u ürkütüyor. Başka taraftan bu riske maruz kalan tek altcoin SOL değil. VC yatırımcıları tarafından tutulan bir öbür kripto para ünitesi olan ApeCoin’in (APE) 17 Eylül’de kilidinin açılması planlanıyor. Ayrıyeten bu da ödenmemiş tokenlerin %11’ini temsil ediyor. Rapor, 17 Ağustos’ta APE’nin %4,2’sinin kilidinin açılmasının akabinde fiyatların %24 oranında düştüğünü gösteriyor. Yaklaşan daha büyük kilit açmayla birlikte, daha fazla fiyat düşüşü kelam konusu.

Axie Infinity’nin Tokeni (AXS) benzeri bir bahtla karşı karşıya

20 Ekim’de altcoinler içinde Axie Infinity’nin tokeni (AXS), toplam arzının %11’ini özgür bırakacak. Buna nazaran büyük bir kilit açma sürecine tabi tutulacak. Raporda belirtildiği üzere, 22 Temmuz’daki son kilit açma aktifliğinin akabinde AXS %32’lik bir düşüş yaşadı. Yaklaşan kilit açma süreci göz önüne alındığında, AXS fiyatlarının aşağı istikametli baskıyla müsabakaya devam etmesi mümkün.

BTC Piyasası: Matrixport Açıkladı! Bu Altcoinler Risk Altında 3

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda sonuç olarak, FTX’in devam eden satış gayretleri var. Ayrıyeten VC fonlarının karşılaştığı baskı nedeniyle kripto piyasası değerli bir varlık akışına hazırlanıyor. Bu senaryonun çeşitli altcoinlerin performansına gölge düşürmesi kelam konusu. Öteki taraftan yatırımcıların piyasadaki gelişmeleri yakından takip etmesini çok değerli hale getirmesi kelam konusu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap