MATIC ve Bu 7 Altcoin’den Sıcak Haberler: Listeleme de Var!

MATIC ve Bu 7 Altcoin’den Sıcak Haberler: Listeleme de Var!

Paylaş
BTC Piyasası: MATIC ve Bu 7 Altcoin’den Sıcak Haberler: Listeleme de Var!

Kripto para piyasası düzenleyici baskı altında olsa da kendini geliştirmeye devam ediyor. Altcoin projeleri ayı piyasasında yükseltmeler ve iştirakler ile geleceğe yürüyor. Bu doğrultuda Polygon (MATIC) değerli bir yükseltme gerçekleştirdi. Piyasadaki sıcak gelişmeleri okuyucularımız için derledik.

MATIC, SOL ve bu 6 altcoin’de sıcak gelişmeler var….

DYdX v4, Squid ve Axelar’ı entegre ediyor

En büyük merkezi olmayan finansal türev platformu olan DYdX, Axelar’ın birlikte çalışabilirlik ağı tarafından sağlanan cross-chain altyapısına dayalı bir tahlili entegre etti. Maksat, Cosmos ekosisteminde kendi uygulama Blockchain modeline sahip olacak olan dYdX sürüm 4’e tek tıklamayla giriş ve çıkışı desteklemek. Entegrasyon, Axelar’ın merkezi olmayan altyapısı üzerinde tek tıklamalı bir cros-chain süreç oluşturucu olan Squid’i kullanacak. Bu, kullanıcıların yaklaşmakta olan dYdX v4 platformuna verimli bir formda geçiş yapmalarını sağlayacak.

Venmo, PayPal USD için dayanak ekledi

Peer-to-peer ödeme platformu Venmo yakında stablecoin PayPal USD (PYUSD)’yi takviye ekleyecek. PayPal bir açıklamasında, PayPal’ın ERC-20 stablecoin’ini “önümüzdeki haftalarda” satın almanın mümkün olacağını belirtti. Kullanıcılar PayPal, Venmo yahut uyumlu harici cüzdanlar üzerinden PYUSD satın alabilecek ve diğerlerine gönderebilecek. Bu, kullanıcıların 2021’de kriptoya kapısını açan Venmo’da süreç yapacakları bir diğer altcoin projesine işaret ediyor.

BTC Piyasası: MATIC ve Bu 7 Altcoin’den Sıcak Haberler: Listeleme de Var! 1

Solana’nın etkin adres sayısındaki düşüş öykünün yalnızca bir kısmı

Çoğu kişi son gelişmeleri için Solana’da olumlu olarak kıymetlendiriyor. Bununla birlikte, Solana kullanan günlük etkin adres sayısı kısa mühlet evvel düşük bir noktaya ulaştı. Fakat Solana Vakfı’nın Layer 1 Blockchain strateji lideri Austin Federa’ya nazaran bu gerçeği yansıtmıyor. Ona nazaran bu “gerçek” kullanıcılarda kıymetli bir düşüşün göstergesi değil. Federa, “Muhtemelen ağ üzerinde daha az bot çalışıyor. Lakin bizim asıl baktığımız şey ağı kaç insanın kullandığıdır. Gördüğümüz şey, gerçek insanların, kendi fiyatlarını ödeyen cüzdanların, saklama bilgilerinin hala çok sağlam olduğu.” diyor.

Vara, main-net’i açıyor: Yeni bir periyoda öncülük ediyor

Vara Network, yenilikçi bağımsız katman-1 merkezi olmayan ağ olan Vara main-net’i resmen başlattı. Bu gelişme, Blockchain teknolojisi ve merkezi olmayan uygulamalar (dApps) için yeni bir çağ başlatıyor. Bu değerli olay, Blockchain sanayisi için yenilik ve kullanıcı dostu geliştirme araçları vaat eden değerli bir sıçramayı temsil ediyor. Vara, Blockchain geliştirme için yeni tahliller sağlıyor. Lakin, bununla hudutlu kalmıyor. Tıpkı vakitte Web2’den Web3’e geçişi kolaylaştırıyor. Böylelikle, hem geliştiriciler hem de meraklılar için daha erişilebilir hale getiriyor.

cheqd, kimlik bilgileri ödemelerini tanıttı

cheqd, “Kimlik Bilgileri Ödemeleri “ni başlattığını duyurdu. Bu gelişme, dijital kimlik alanında ihtilal yaratmaya yönelik çığır açıcı bir adım atan. Altcoin projesi, bu yenilikçi özelliği merkezi olmayan ağına ve SaaS eseri Credential Service’e entegre etti. Bu özellik, bireylerin ve kuruluşların bilgi kapalılığını sağlıyor. Bunun yanında kimlik bilgilerinden para kazanmalarına imkan tanıyor. Bu değerli gelişme, bölüm için yeni bir çağın habercisi olan Emniyetli Data pazarları yaratmaya hazırlanıyor.

BTC Piyasası: MATIC ve Bu 7 Altcoin’den Sıcak Haberler: Listeleme de Var! 2

Bybit, spot trade için PayPal’ın USD stablecoin’ini listeliyor

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri ve dünyanın en çok ziyaret edilen üçüncü borsası olan Bybit, PayPal’ın USD stablecoin’i PYUSD’yi spot ticaret için listeliyor. Bybit böylelikle, altcoin projesi açısından da değerli bir atılım yaptığını duyurdu. Bu listeleme, Bybit için değerli bir kilometre taşını tabir ediyor. Ayrıyeten, kullanıcılara yeni fırsatlar sağlama ve tekliflerini genişletme konusundaki kararlılığının altını çiziyor. Yaygın olarak kullanılan USDT (Tether) ile eşleştirilecek olan PYUSD, artık Bybit’in spot borsasında süreç görecek

Nexo, CSA STAR Seviye-1 sertifikası aldı

Dijital varlıklar dünyasında tanınmış bir kurum olan Nexo, Cloud Security Alliance’ın (CSA) Security, Trust & Assurance Registry (STAR) Level 1 Sertifikasyonunu aldı. Böylelikle, altcoin projesi bulut altyapısı güvenliğinde değerli bir adım attı. Bu muvaffakiyet, Nexo’nun 2019 yılında son derece saygın SOC 2 Tip 2 kontrolünü ve ISO 27 001 standardizasyonunu muvaffakiyetle tamamlamasının akabinde geldi. Ayrıyeten, şirketin müşteri bilgi güvenliğine ve şeffaf uygulamalara olan bağlılığını sağlamlaştırdı.

Polygon (MATIC) zkEVM birinci büyük yükseltmeyi muvaffakiyetle tamamladı

Ethereum Sanal Makinesi ile uyumlu bir zero-knowledge ölçeklendirme tahlili olan Polygon (MATIC) zkEVM, birinci büyük yükseltmesini tamamladı. ForkID5 olarak da bilinen Dragon Fruit yükseltmesi, Polygon (MATIC) zkEVM’nin bu yıl Mart ayında main-net beta olarak piyasaya sürülmesinden bu yana yapılan birinci büyük yükseltme olacak. Polygon’un (MATIC) yükseltmesi 20 Eylül Çarşamba günü TSİ 10:30’da gerçekleşti.

Ethereum geliştiricileri ERC-7512 standardını teklif ediyor

Btcpiyasasi.com olarak bildirdiğimiz üzere Safe, Ackee Blockchain, OtterSec, ChainSecurity, OpenZeppelin ve Hats Finance üzere projelerden bir küme Ethereum geliştiricisi ERC-7512 olarak bilinen yeni bir teklif verdi. Bu teklif, Ethereum Blockchain’deki akıllı kontratların güvenliğini ve güvenilirliğini artıracak. Ayrıyeten teklif, mukavele kontrol bilgilerini direkt Blockcahin üzerinde doğrulamayı hedefliyor. Böylelikle başkan altcoin, bu alanda bir ihtilal yaratmayı amaçlıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap