MATIC Mucidi Bu Altcoinler İçin Uyardı: Hayal Kırıklığı!

MATIC Mucidi Bu Altcoinler İçin Uyardı: Hayal Kırıklığı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: MATIC Mucidi Bu Altcoinler İçin Uyardı: Hayal Kırıklığı!

Kripto para piyasasının yakından takip ettiği Polygon (MATIC) CEO’su Sandeep Nailwal, yakın vakitte yaptığı açıklamalarda piyasaya karşı duyduğu hayal kırıklığını aktardı! Pekala, bunun sebebi ne? İşte detaylar…

Polygon (MATIC) kurucusundan piyasaya yönelik ‘hayal kırıklığı’ eleştirisi, yatırımcıların dikkatini çekti!

Btcpiyasasi.com olarak daha evvel birçok defa isminden kelam ettiğimiz Polygon (MATIC) kurucu ortağı Sandeep Nailwal, yakın vakitli yaptığı açıklamalarında piyasaya yönelik tenkitlerde bulunarak, piyasanın son durumunu bir ‘hayal kırıklığı’ olarak nitelendirdi. Ünlü isim, blockchain alanında inşa edilmiş yüksek kaliteli uygulamaların eksikliğine dikkat çekerek, Web 3.0’ı ana akım dünyaya daha da genişletme bağlamında blockchain tabanlı uygulamalarda yüksek kalite ve yüksek kullanıcı aktifliği eksikliği üzerine yorumlarda bulundu. Bununla bir arada Bitcoin ve Ethereum üzere blockchain platformlarının gücünü kabul eden isim, son vakitlerde yaşanan meme coin trendinin piyasayı bir adım daha ileri götürmeyeceğini belirterek tenkitlerde bulundu.

Ulaş Utku Bozdoğan: MATIC Mucidi Bu Altcoinler İçin Uyardı: Hayal Kırıklığı! 1

Eleştirilerine PEPE coin üzere meme coin’lere yönelik olarak devam eden isim, son günlerde yaşanan alım çılgınlığına dikkat çekti. Nailwal, meme coin’lere yönelik daima talebin kripto para bölümü için güzel bir işaret olmadığını aktardı. Ünlü CEO için yatırımcıların ve düzenleyicilerin gözünde kripto para sanayisi için bu durum, âlâ bir işaret olarak yatırımcılara geri dönmeyecek. Memecoin’lere yönelik artan talep hakkında yorumlarda bulunan Nailwal, bir Twitter Spaces konuşmasında PEPE hakkında gelen sorulara, meme coin’lerin daha büyük bir gayeye hizmet etmediğini aktardı. Bununla birlikte ünlü isim, BTC ve ETH’nin kripto sanayisinin öncüleri olduğuna dair hiçbir kuşku olmadığını aktardı. Ünlü ismin kelamları şu formda:

Kurumların ve yatırımcıların memecoin’lerin yükselişini görmesi kripto için güzel bir işaret değil. Memecoin’lerin gelmeye devam etmesi üzücü, yatırımcıların ve düzenleyicilerin gözünde piyasa için güzel bir işaret değil.

Ulaş Utku Bozdoğan: MATIC Mucidi Bu Altcoinler İçin Uyardı: Hayal Kırıklığı! 2

Bu yorumların akabinde Nailwal, blockchain alanındaki gelişim hakkında da yorumlarda bulundu. Blockchain alanında hakikaten yüksek kaliteli uygulamalar olmadığı için bu bahiste olumsuz yorumlarını aktardı. Öte yandan ünlü isim, ülkü olarak uygulamaların 50 ila 100 milyon kullanıcıyı yönetim edecek kapasiteye sahip olması gerektiğini de kelamlarına ekledi.

Analist Benjamin Cowen: “Yükselişteki meme coinlerin birçok 8 ay sonra unutulacak!”

Bir başka yandan piyasanın tanınan analistlerinden Benjamin Cowen, 784 bin abonesine yaptığı bir YouTube görüntüsünde, kripto para piyasasının bu yıl büyük bir olayla karşılaşabileceğini aktarıyor. Ünlü ismin kelamları şu biçimde:

Halving öncesi birçok ralliler görüyoruz, herkes heyecanlanıyor fakat sonra memecoinler geri geliyor ve sonra piyasa, ‘Piyasada hala çok fazla fazlalık var, bu insanları tekrar mahvetmeliyiz…’ üzere davranışlar sergiliyor.

Aslında 2019’da çok misal bir şey yaşadık. 2019’da da çok sayıda memecoin ralli yaptı. Onlara bir bakın. O vakitten beri birden fazla Bitcoin karşısında kan kaybetti.

Ulaş Utku Bozdoğan: MATIC Mucidi Bu Altcoinler İçin Uyardı: Hayal Kırıklığı! 3

Analiste nazaran 2019’un ikinci çeyreğinde de misal bir memecoin rallisi yaşandı lakin analist, anlık olarak ralli yaşayan memecoinlerin birçoklarının bir “dolandırıcılık” olduğunu öne sürüyor. Analistin ralli yapan meme coin’lere yönelik kelamları ise şu halde:

Bence şu anda sirkülasyonda olduğunu gördüğünüz memecoin’lerin birçoklarını sekiz ay sonra beşerler unutacak ve umursamayacaklar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap